Po wypadku przewrócił się amerykański pojazd wojskowy. Krajowa "dziesiątka" była zablokowana

Aktualizacja:
Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Grabówno, Okaliniec: Wypadek na drodze krajowej nr 10. Leży amerykański pojazd wojskowy
Grabówno, Okaliniec: Wypadek na drodze krajowej nr 10. Leży amerykański pojazd wojskowy
Google Earth Pro
Google Earth ProGrabówno, Okoliniec: Wypadek na drodze krajowej nr 10. Leży amerykański pojazd wojskowy

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, ucierpiało w wypadku na drodze krajowej nr 10. Doszło tam do zderzenia auta z pojazdem amerykańskiej armii. Wojskowy pojazd w wyniku wypadku przewrócił się na bok i blokował trasę przez kilka godzin.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 10 pomiędzy miejscowościami Grabówno a Okaliniec około godz. 12. To trasa łącząca Piłę z Wyrzyskiem. Pojazd HMMWV amerykańskiej armii zderzył się z osobowym Fiatem Freemont.

- W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dwójka małych dzieci - informuje Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Ranni to osoby podróżujące autem. Jak przekazał Zeszot, fiatem podróżowały cztery osoby: kierowca w wieku 30 lat, 36-letnia kobieta, 1,5-roczny chłopczyk i 3-letnia dziewczynka. Poszkodowany w wypadku kierujący i dwójka dzieci trafili do szpitala z urazami niezagrażającymi życiu. Wojskowym pojazdem jechało dwóch żołnierzy; żaden z nich nie odniósł obrażeń.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W wyniku wypadku przewrócił się na bok pojazd amerykańskiej armii. - Zablokował jezdnię w obu kierunkach – podawał w południe dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad..

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej. Droga była zablokowana do około godziny 16.

Według wstępnych ustaleń policjantów pojazd armii amerykańskiej wpadł w poślizg i uderzył bokiem w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata. Siła uderzenia przewróciła wojskowy samochód, który zatarasował drogę.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piła

Pozostałe wiadomości