Wyszli do lekarza i zaginęli. 86-latka odnaleziono we wtorek rano, jego żonę kilka godzin później

TVN24 | Poznań

Źródło:
TVN24
Gorzowscy policjanci odnaleźli zaginione małżeństwoKMP Gorzów Wielkopolski
wideo 2/2
KMP Gorzów Wielkopolski Gorzowscy policjanci odnaleźli zaginione małżeństwo

Gorzowscy policjanci zakończyli poszukiwania 74-letniej kobiety, która wraz z mężem zaginęła w poniedziałek. Mężczyznę odnaleziono we wtorek rano, jego żonę kilka godzin później. Małżeństwa szukało kilkudziesięciu funkcjonariuszy i psy tropiące.

Policjanci odnaleźli 74-letnią kobietę, która w poniedziałek wraz ze swoim mężem wyszła wieczorem z mieszkania przy ul. Poniatowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Oboje wybrali się do lekarza i ślad po nich zaginął. Informację o ich zaginięciu policjanci otrzymali po godz. 20.

- Od godzin wieczornych intensywnie w poszukiwaniach brali udział funkcjonariusze kilku pionów, którzy sprawdzali teren miasta. Wśród nich policjanci z patroli interwencyjnych, ruchu drogowego, kryminalni, przewodnicy psów, drony i mundurowi z pododdziałów prewencji. Wszyscy wiedzieli, że liczy się każda minuta, bo z uwagi na niskie temperatury życie małżeństwa mogło być zagrożone - poinformował podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Seniorów szukało kilkudziesięciu policjantówKMP Gorzów Wielkopolski

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Nie wiedział, co się stało z żoną

86-letniego mężczyznę znaleziono we wtorek rano. Na ulicy Szarych Szeregów, nieopodal ogródków działkowych dostrzegł go kierowca autobusu. Mężczyzna od razu poinformował policję. - Do funkcjonariuszy spływały wiadomości od osób postronnych. Każda taka informacja była sprawdzana i analizowana. O poszukiwaniach wiedzieli również kierowcy taksówek i miejskiego zakładu komunikacji, którzy mieli udział w odnalezieniu małżonka kobiety - dodaje Jaroszewicz.

Około godz. 12.30 kobieta została odnaleziona i przewieziona do szpitala. Stan 74-latki jest dobry.

Policja będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gorzów Wielkopolski