Blogerzy pieką poznańskie rogale

Poznań I Love YouPoznań I Love You przygotowała film promujący rogale świętomarcińskie

Dziewięcioro popularnych blogerów upiekło pod okiem mistrza cukiernictwa rogale świętomarcińskie. W promocję poznańskich smakołyków włączyła się także grupa Poznań I Love You, która pokazała najnowszy film promocyjny.

9 blogerów upiekło tradycyjnego rogala świętomarcińskiegoMiasto Poznań

Miasto Poznań już po raz drugi zaprosiło popularnych blogerów kulinarnych na warsztaty pieczenia rogali świętomarcinskich. Do stolicy Wielkopolski przyjechali m.in. autorzy blogów: Ziołowy Zakątek, Artkulinaria czy ChilliBite.

Wypieką w domu

– Na co dzień mieszkamy w Warszawie i zawsze zazdrościliśmy mieszkańcom Poznania smaku rogali świętomarcińskich. Teraz znamy proporcje, wiemy w jaki sposób mieszać i dodawać poszczególne składniki i na pewno sprawdzimy ten przepis, jak wrócimy do domu – mówią Magda i Adam, autorzy bloga Crust&Dust.

"Make Rogal not War"

W promocję rogali świętomarcińskich włączyła się także grupa Poznań I Love You, która pokazała właśnie specjalny film promocyjny. - Niesiemy w świat nietuzinkowe przesłanie: "Make rogal, not war" - reklamują swój nowy spot.

Poznański rogal wypiekany jest tradycyjnie 11 listopada na imieniny ulicy św. Marcin. Tradycja rogali pochodzi z XIX wieku. W listopadzie 1891 roku ówczesny proboszcz kościoła św. Marcina zaapelował do wiernych, by wzorem świętego zrobili coś dla biednych. Cukiernik Józef Melzer, postanowił wtedy sprzedawać rogale bogatym, a biednym rozdawać za darmo.

Autor: FC/par/k / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Poznań I Love You

Pozostałe wiadomości