Strażacy wracali z akcji, natrafili na busa, na który przewróciło się drzewo. Kierowcy nie udało się pomóc

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24, PAP
Na bus przewróciło się drzewo
Na bus przewróciło się drzewotvn24
wideo 2/6
tvn24Na bus przewróciło się drzewo

Jedna osoba zmarła w zdarzeniu w miejscowości Babi Dwór w powiecie złotowskim (Wielkopolska), druga została ranna. Na busa przewróciło się drzewo. Pomocy poszkodowanej osobie udzielali strażacy ochotnicy, którzy właśnie wracali z innej akcji.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Babi Dwór na drodze krajowej nr 11. W wyniku gwałtownych podmuchów wiatru drzewo przewróciło się na samochód. Busem podróżowały dwie osoby.

- Wracaliśmy z innej akcji i najechaliśmy na to zdarzenie. Drzewo zostało wyrwane z korzeniami i spadło na busa. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drugie drzewo - relacjonował Konrad Kopkiewicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lotyniu.

Strażacy ochotnicy, którzy przypadkiem znaleźli się na miejscu, uwolnili z pojazdu dwie osoby i podjęli reanimację poważniej poszkodowanej osoby. Jej życia nie udało się jednak uratować. Lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Drzewo spadło na busa na północy WielkopolskiTVN24

Wielkopolska: 170 tysięcy osób bez prądu

Rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt przekazał nam, że od północy tamtejsi strażacy odebrali ponad pół tysiąca zgłoszeń o zdarzeniach związanych z silnym wiatrem.

Zgłoszenia napływają z obszaru całego regionu - przede wszystkim z północnej i centralnej części Wielkopolski. Dotyczą przede wszystkim powalonych drzew - takich zgłoszeń było ponad 300. Około 30 informacji dotyczyło uszkodzonych dachów.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wiejący od kilku godzin silny wiatr spowodował w regionie liczne awarie energetyczne. Na terenie działania spółki Enea Operator bez prądu jest ok. 170 tysięcy odbiorców. Trudna sytuacja jest też w południowej i wschodniej części regionu - spółka Energa Operator informuje o występującej tam awarii masowej.

Dwie ofiary Eunice w Polsce

Do drugiego śmiertelnego zdarzenia doszło w województwie lubelskim w miejscowości Międzyrzec Podlaski. Tam również drzewo przewróciło się na jadący samochód. Jedna osoba zginęła.

W Polsce wieje porywisty wiatr. Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski, od północy do godziny 9 rano w sobotę straż pożarna otrzymała 6378 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem. Do godziny 12 ta liczba wzrosła do 12 807.

Czytaj więcej: Eunice w Polsce >>>

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości