Poznań

Poznań

Gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali kierowcę, który na trasie S3 jechał z prędkością aż 236 kilometrów na godzinę. Sprawa trafiła do sądu, a kierowca, którego jazda została zarejestrowana, będzie musiał zapłacić cztery tysiące złotych grzywny i pokryć koszty postępowania.

Mateusz Biernacik choruje na zanik mięśni. Jego matka opiekuje się nim od lat, dzień i noc. Długo żyli w ciasnym mieszkaniu, gdzie nie było miejsca na łóżko dla kobiety, dlatego spała na podłodze. Wszystko zmieniło się po tym, jak w 2018 roku widzowie "Faktów" TVN poznali ich historię. Dziś rodzina Biernacików mieszka już w nowym mieszkaniu, które kupili za pieniądze zebrane od darczyńców.

Kobieta, która prowadziła poznański autobus linii nr 178, w pewnym momencie pomyliła trasę. Chcąc naprawić swój błąd, popełniła kolejny: wjechała pod prąd w ruchliwą, dwupasmową ulicę Lechicką. - Zabezpieczamy zapis kamer monitoringu. Wszystko wskazuje na to, że pani otrzyma naganę i zostanie skierowana na szkolenia - przekazuje rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Nazywali ich barbarzyńcami, chociaż jako pierwsi przetłumaczyli na swój język Nowy Testament. Poza tym szanowali przodków, no i robili biżuterię, która zawstydziłaby słynnego Gustawa Fabergé. Poznajcie Gotów, o których wiemy coraz więcej dzięki odkryciom poznańskich archeologów.

Policjanci ze Wschowy zatrzymali 37-latka, który strzelał z okna do przechodniów, grożąc im przy tym, że ich zabije. Wcześniej rzucał też butelkami w auta zaparkowane pod blokiem. Funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi do mieszkania mężczyzny, bo nie chciał wpuścić ich do środka. - Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie półtora promila alkoholu w organizmie - przekazuje rzeczniczka lokalnej komendy policji.

W 2015 roku z Jeziora Lusowskiego wyłowiono ciało mężczyzny. Sprawa śmierci pozostawała niewyjaśniona do zeszłego roku, kiedy śledczy połączyli ją z Grzegorzem L. Dotarli do jego notesów, w których opisywał krzywdy, jakie jego ojczym miał mu wyrządzać w dzieciństwie. - W rozdziale zatytułowanym "Zemsta po latach" odkryli opis zabójstwa - relacjonuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Grzegorzowi L.

Generał dywizji Adam Joks obejmuje obowiązki zastępcy dowódcy V Korpusu Sił Lądowych USA w Fort Knox. - Dzisiejszy dzień jest kolejnym ważnym krokiem na drodze do zacieśnienia sojuszu między Polską a USA - powiedział w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości pożegnania generała w Poznaniu przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.