Zbudowali miasto ze śmieci

Miasto z odpadów w Gdańsku
Miasto z odpadów w Gdańsku
tvn24
tvn24Miasto z odpadów

Plac zabaw z nakrętek od butelek, parkowa ławka z wanny czy zabawki ze zużytych opon - to tylko niektóre z atrakcji jakie można zobaczyć w wyjątkowym mini-miasteczku stworzonym z odpadów. Ekologiczna wystawa odbywa się w gdańskiej hali Amber Expo.

Twórcy wystawy "Re:Miasto" pokazali ekologiczne propozycje rozwiązań wielu miejskich problemów. Wszystkie instalacje zbudowali z surowców wtórnych.

- Wszytko jest oparte bardzo silnie o ideę recyklingu, chcemy pokazać mieszkańcom, że na tej idei można zbudować każdą osadę - powiedziała Agnieszka Orłowska, z Targów Recyklingu i Ekologii.

Strefa relaksu z folii i opon

Artyści i ekolodzy zaaranżowali przestrzeń tworząc miasto z ulicami, budynkami i miejscami rekreacji. Wszystko powstało z produktów, które na pozór straciły jakąkolwiek wartość.

Jedną z instalacji jest ogromny zamek zbudowany z foli i sprężonego powietrza. Jest również plac zabaw z przetworzonych nakrętek, plastiku i opon.

Dla tych, którzy chcą odpocząć przygotowano strefę relaksu, czyli wykonane z przetopionych nakrętek stoły, ławki i ekologiczne plażowe kosze, z których w przyszłym sezonie będą mogli korzystać turyści w Sopocie.

"Re:Miasto" zbudowano w gdańskiej hali Amber Expo:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/b / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: www.facebook.com/ReMiasto

Pozostałe wiadomości