Nie żyje półroczne dziecko. Śledztwo prokuratury

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło niedaleko Wąbrzeźna
Do zdarzenia doszło niedaleko Wąbrzeźna
Google Earth
Google EarthDo zdarzenia doszło niedaleko Wąbrzeźna

Nie żyje sześciomiesięczne dziecko. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności śmierci niemowlęcia, do której doszło w jednej z miejscowości w powiecie wąbrzeskim (woj. kujawsko-pomorskie).

W niedzielę (5 lutego) po godzinie 16 służby zostały poinformowane o zatrzymaniu krążenia u dziecka w jednej ze wsi w powiecie wąbrzeskim. Mimo prowadzonej resuscytacji, nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Stwierdzono zgon dziecka.

Prokuratura bada sprawę. Po śmierci dziecka wszczęto śledztwo

Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie. - W sprawie wszczęto śledztwo. Na poniedziałek (6 lutego - red.) została zaplanowana sekcja zwłok dziecka - powiedział nam prokurator Janusz Biewald z Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie. I zastrzegł, że - na tym etapie postępowania - nie może powiedzieć nic więcej na temat przyczyn śmierci niemowlęcia. - Jest za wcześnie. Prokuratura dopiero ustala przyczyny i okoliczności tego, co się stało - podkreślił.

Jak zaznaczył prokurator, o wynikach sekcji zwłok dziecka będzie mógł poinformować dopiero po otrzymaniu opinii biegłego. - To nastąpi za kilkanaście dni - wskazał.

Czytaj też: Nie żyje dwumiesięczny chłopiec, policja bada okoliczności tragedii

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości