Dwie osoby śmiertelnie potrącone na Pomorzu. Policja do kierowców: nie pijcie, do pieszych: załóżcie odblaski

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do dwóch potrąceń doszło na Pomorzu
Do dwóch potrąceń doszło na PomorzuKPP w Malborku/KPP w Tczewie
wideo 2/9
KPP w Malborku/KPP w TczewieDo dwóch potrąceń doszło na Pomorzu

W miniony weekend na Pomorzu dwóch pieszych zginęło w wyniku potrącenia przez samochód. W Woli kierowca, który spowodował wypadek, okazał się pijany. W Grobelnie kierująca była trzeźwa, natomiast - jak tłumaczyła - nie zauważyła mężczyzny idącego poboczem.

Jak przekazuje nam aspirant sztabowy Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, w niedzielę 19 grudnia nad ranem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola na Pomorzu. – Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy zatrzymali pijanego 51-letniego kierowcę volkswagena golfa, który w trakcie wyprzedzania śmiertelnie potrącił 46-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego – relacjonuje Krajewski.

Alkomat wskazał, że 51-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę

Kierowcy grozi 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu.

– Apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Pod żadnym pozorem nie wolno siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jazda pod jego wpływem lub innych środków odurzających, jest obok nadmiernej prędkości jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu może powodować jego podwyższony stan w organizmie przez cały następny dzień – przekazuje asp. sztab. Krajewski.

ZOBACZ REPORTAŻ "Ten płacz zostaje w głowie do końca życia" >>> 

Wyjaśniają, jak doszło do potrącenia

W piątek, 17 grudnia po godz. 17 w miejscowości Grobelno potrącony został 28-latek. On także zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że 36-letnia kobieta kierująca oplem, jadąc w kierunku Kraśniewa, potrąciła pieszego, który szedł po niewłaściwej stronie jezdni. Do wypadku doszło na prostym i słabo oświetlonym odcinku drogi. Niestety, pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych – informuje aspirant Sylwia Kowalewska z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Kierująca była trzeźwa, ale jej prawo jazdy zostało zatrzymane, a samochód odholowany na policyjny parking. Policjanci szczegółowo będą badali przyczyny wypadku. Na razie nie postawiono nikomu zarzutów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Załóż odblaski!

Funkcjonariusze apelują, by piesi, poruszający się na drogach i w ich pobliżu, zadbali o to, by byli widoczni dla kierowców. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, że odblaski ratują nasze życie! – podkreśla policjantka.

– Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20-30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe – dodaje asp. Kowalewska.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Tczewie

Pozostałe wiadomości