TVN24 | Pomorze

Plakat z hasłem "ręce precz od dzieci" na punkcie szczepień. Medycy: czujemy się zagrożeni

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Policja szuka mężczyzny, który powiesił plakat na przychodniKPP w Nakle nad Notecią/archiwum prywatne
wideo 2/13
KPP w Nakle nad Notecią/archiwum prywatnePolicja szuka mężczyzny, który powiesił plakat na przychodni

Policja szuka mężczyzny, który zawiesił na drzwiach przychodni w Szubinie (Kujawsko-Pomorskie) plakat, który ma, według lekarzy i pielęgniarek z placówki, odstraszyć od szczepienia niepełnoletnich. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w kierunku gróźb karalnych.

W nocy z 21 na 22 czerwca na drzwiach placówki medycznej przy ul. 3 Maja, w której znajduje się punkt szczepień, ktoś powiesił plakat. Widać na nim kobietę przykładającą maczetę do gardła lekarza, który w dłoni trzyma strzykawkę. Hasło nad obrazkiem brzmi: "ręce precz od dzieci".

Medycy z placówki w rozmowie z nami powiedzieli, że czują się "zagrożenie i zastraszani". Wcześniej szyba przychodni miała być zarysowana i ktoś zerwał plakat zachęcający do szczepień.

Plakat, który został zawieszony na drzwiach punktu szczepieńarchiwum prywatne

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Szubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie gróźb karalnych i szukają mężczyzny, którego uwiecznił monitoring. Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają inne informacje mogące pomóc go namierzyć, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 47 7524200 oraz 47 7524225, powołując się na RSD 266/2021. Policjanci podkreślają, że zapewniają anonimowość.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Nakle nad Notecią

Pozostałe wiadomości