TVN24 | Pomorze

Ktoś uszkodził krzyż w kościele i ukradł figurę Jezusa. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
TVN24/ Radio Plus
Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć
Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć KMP Szczecin
wideo 2/5
KMP SzczecinPolicja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Nieznany sprawca wszedł do kościoła w Szczecinie, uszkodził krzyż i ukradł figurę Jezusa - informuje policja. Mężczyznę zarejestrowała kamera monitoringu. Funkcjonariusze publikują jego zdjęcia i proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości.

Do zdarzenia doszło w środę (22 czerwca) przed godziną 17 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Pocztowej w Szczecinie. Jak informuje mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji, nieznany sprawca uszkodził krzyż i ukradł figurę Jezusa.

- Funkcjonariusze z Komisariatu Szczecin Śródmieście prowadzą dochodzenie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Szczecin Śródmieście w sprawie znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych poprzez uszkodzenie krzyża w kościele pw. św. Andrzeja Boboli - przekazała policjantka.

Policja poszukuje podejrzewanego o uszkodzenie krzyża w kościeleKMP Szczecin

Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Proboszcz parafii ks. Grzegorz Nogal opowiedział na antenie Radia Plus, jak sprawca zniszczył krzyż. - Obcęgami przeciął gwóźdź trzymający nogi pasyjki, a następnie, za pomocą rąk, podźwignął figurę i wyrwał całą pasję, zostawiając na krzyżu ręce. Zapakował następnie pasyjkę, figurę do plecaka i wyszedł z kościoła - mówił duchowny. (Pasyjka to krzyżyk z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa.)

Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Opublikowali zdjęcia pochodzące z tego nagrania i proszą o pomoc w ustaleniu mężczyzny, którego widać na fotografiach.

Policja poszukuje mężczyznyKMP Szczecin

Osoby rozpoznające mężczyznę proszone są o kontakt z policjantami pod numerami tel. 47 78 12 330, 47 78 12 331 bądź z dyżurnym Komisariatu Szczecin Śródmieście tel. 47 78 19 101.

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęciaKMP Szczecin

Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24/ Radio Plus

Źródło zdjęcia głównego: KMP Szczecin

Pozostałe wiadomości