TVN24 | Pomorze

Zaginiony Michał Kąkol. Poszukiwania lekarza trwają już trzeci tydzień. Apel o zapisy z kamer monitoringu

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/
tam
Źródło:
TVN24
Trzeci tydzień poszukiwań Michała Kąkola
Trzeci tydzień poszukiwań Michała Kąkolatvn24
wideo 2/4
tvn24Trzeci tydzień poszukiwań Michała Kąkola

Kolejny dzień poszukiwań Michała Kąkola, lekarza z Pomorza. Prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia mężczyzny, apeluje o zapisy z kamer monitoringu z posesji i samochodów, które były 16 października w Sopocie. To tam mężczyzna był widziany po raz ostatni. Jego poszukiwania trwają już trzeci tydzień.

O poszukiwaniach informowaliśmy w sobotę 30 października. Wtedy akcja odbyła się przy ulicy Polnej w Sopocie. Koordynatorem poszukiwań była Monika Nowak. - Chcemy dojść do tych najtrudniej dostępnych miejsc. Mamy tu tereny bagniste, dużo krzaków wysokich, bardzo trudne tereny – mówiła nam wówczas.

Nowak - podobnie jak śledczy prowadzący postępowanie w sprawie zaginięcia Michała Kąkola - apelowała, by osoby, które przejeżdżały przez okolicę lub posiadają monitoring i mieszkają w Sopocie, przejrzały zapisy wideo i sprawdziły, czy przypadkiem nie zarejestrowały poszukiwanego mężczyzny.

Poszukiwany lekarz

46-letni Michał Kąkol, znany trójmiejski chirurg onkolog, ostatni raz był widziany w sobotę 16 października w godzinach późnowieczornych na ulicy Łokietka w Sopocie. Od tamtego czasu służby, rodzina oraz znajomi próbują go odnaleźć.

- W działania poszukiwawcze zaangażowani są policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wspierają nas strażacy, grupy poszukiwawcze i ratownicy. Sprawdzaliśmy i nadal sprawdzamy miejsca, gdzie mógł lub może przebywać zaginiony. Są to okolice, gdzie po raz ostatni był widziany zaginiony, tereny zielone, leśne i okolica, rejon plaży, a także inne, ustalone przez nas miejsca - mówi młodszy aspirant Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Do działań wykorzystywane były również drony, quady i psy tropiące. - Prowadzimy działania poszukiwawcza na obszarze wodnym przy wykorzystaniu łodzi policyjnych, płetwonurków oraz sonarów - relacjonuje Banaszewska-Jaszczyk.

Zaginiony Michał KąkolKMP Sopot

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Sopocie, 46-letni Michał Kąkol jest szczupłej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu, zielone oczy i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Śledztwo związane z zaginięciem mężczyzny prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Żadna hipoteza na razie nie została wyeliminowana.

Prokuratura i Policja zwraca się do właścicieli budynków oraz posesji usytuowanych od ul. Łokietka w Sopocie do linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, dysponujących zapisami monitoringów od dnia 16 października 2021 r. godziny 22.00 o przekazywanie ich dla potrzeb prowadzonego śledztwa. Zabezpieczone zapisy prosimy przekazywać bezpośrednio do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, ul. Okopowa 15.

To w tej okolicy lekarz widziany był po raz ostatni

Autor:eŁKa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Sopot

Pozostałe wiadomości