TVN24 | Pomorze

Zaginął lekarz z Pomorza. Michał Kąkol ostatni raz widziany był dwa tygodnie temu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Poszukiwania lekarza z Pomorza
Poszukiwania lekarza z PomorzaTVN24
wideo 2/3
TVN24Poszukiwania lekarza z Pomorza

Trwają poszukiwania lekarza z Pomorza. W sobotniej akcji w Sopocie udział brali policjanci, strażacy, ratownicy i grupy poszukiwawcze. Michał Kąkol ostatni raz widziany był 16 października w godzinach późnowieczornych na ulicy Łokietka w Sopocie.

Sobotnie poszukiwania lekarza Michała Kąkola rozpoczęły się o godzinie 9 na błoniach przy ulicy Polnej w Sopocie. Koordynatorem akcji była Monika Nowak. - Chcemy dojść do tych najtrudniej dostępnych miejsc. Mamy tu tereny bagniste, dużo krzaków wysokich, bardzo trudne tereny - mówiła.

To kolejny dzień poszukiwań lekarza z Pomorza. 46-letni Michał Kąkol ostatni raz był widziany w sobotę 16 października w godzinach późnowieczornych na ulicy Łokietka w Sopocie.

- W działania poszukiwawcze zaangażowani są policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wspierają nas strażacy, grupy poszukiwawcze, i ratownicy. Sprawdzaliśmy i nadal sprawdzamy miejsca, gdzie mógł lub może przebywać zaginiony. Są to okolice, gdzie po raz ostatni był widziany zaginiony, tereny zielone, leśne i okolica, rejon plaży, a także inne, ustalone przez nas miejsca - mówi mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dodaje, że do działań wykorzystywane były drony, quady i psy tropiące. - Prowadzimy działania poszukiwawcza na obszarze wodnym przy wykorzystaniu łodzi policyjnych, płetwonurków oraz sonarów - relacjonuje Banaszewska-Jaszczyk.

Śledztwo nadzoruje prokuratura

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Sopocie, 46-letni Michał Kąkol jest szczupłej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu, zielone oczy i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Śledztwo związane z zaginięciem mężczyzny prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- W ramach prowadzonych na wcześniejszym etapie czynności poszukiwawczych, jak i obecnie dla potrzeb śledztwa ustalono i zabezpieczono liczne zapisy monitoringów z obszaru objętego poszukiwaniami i przyjętą trasą, jaką mógł poruszać się zaginiony. Ustalono również, że na tym obszarze istnieją liczne monitoringi prywatne - przekazała we wtorek Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury okręgowej.

Prokuratura i Policja zwraca się do właścicieli budynków oraz posesji usytuowanych od ul. Łokietka w Sopocie do linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, dysponujących zapisami monitoringów od dnia 16 października 2021 r. godziny 22.00 o przekazywanie ich dla potrzeb prowadzonego śledztwa. Zabezpieczone zapisy prosimy przekazywać bezpośrednio do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, ul. Okopowa 15.

Zaginiony Michał KąkolKMP Sopot

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości