Panny młode ruszyły w miasto

www.panny-mlode.pl | Naya"Panny Młode" opanują polskie miasta

Świeżo upieczone panny młode i te, które przysięgę składały kilkanaście lat temu. 70 kobiet w sukniach ślubnych wzięło udział w niecodziennych sesjach zdjęciowych w trójmiejskich plenerach. W ten sposób zbierały pieniądze na leczenie ciężko chorego 4-letniego Kacpra.

To już 5 edycja akcji, w której pierwszy raz wezmą udział panny młode z całej Polski. – Podczas przygotowań do własnej uroczystości ślubnej pojawił się pomysł, aby wykorzystać jeden z najważniejszych dni w życiu na zrobienie czegoś dobrego – mówi Agnieszka Kuźma-Zywert z Poznania, inicjatorka akcji charytatywnej "Panny młode".

Jak dodaje, na początku to koleżanki i znajomi wzięli w niej udział i tak udało się zebrać 12 tys. zł dla chorej Zuzi. - Potem panie same zaczęły pytać kiedy następna edycja. Kiedy i gdzie będzie sesja zdjęciowa oraz komu pomożemy tym razem – opowiada.

Wtedy panna młoda z Poznania postanowiła zebrać inne panny młode, kosmetyczki i fryzjerów, fotografów chętnych, by wykonać sesję zdjęciową oraz firmy, które zostaną sponsorami akcji.

„Nadzieja na przyszłość”

W każdym mieście panny młode wybrały jednego malucha, który potrzebuje pomocy. W Trójmieście chcą podczas akcji zebrać pieniądze na leczenie chorego na zanik mięśni 4-letniego Kacpra. Chłopiec cierpi na najcięższa postać postępującego zaniku mięśni – dystrofię Duchenne’a. Aby opóźnić postępy choroby Kacper musi być codziennie poddawany rehabilitacji polegającej na rozciąganiu kurczących się mięśni i usprawnianiu oddechu.

„Pragniemy, aby nasz syn dożył licealnych dyskotek i pierwszych miłości, aby jego los nie został przekreślony raz na zawsze. Dlatego też wyjeżdżamy z Kacperkiem na konsultacje do Berlina gdzie on otrzymuje łagodniejsze sterydy, a my nadzieję na przyszłość. W Jego przypadku rehabilitacja przedłuża sprawność i daje szansę na doczekanie na lek, a więc realnie patrząc – na życie” – napisali prosząc o pomoc rodzice 4-latka.

400 kobiet w białych sukniach

W tę niedzielę w białe suknie ponownie ubierze się ponad 400 kobiet: z Poznania, Trójmiasta, Wrocławia, Bydgoszczy i Zielonej Góry. Trójmiejskie ulice panny młode opanują już od rana.

Będzie można je spotkać od godz. 7.00 do 9.00 pod Grand Hotelem w Sopocie, między godz. 10.00 a 11.30 na Starym Mieście w Gdańsku, a także między godz. 12.00 a 13.15 w Galerii Przymorze, od 14.00 do 15.30 w Centrum Handlowym Wzgórze, oraz od 16.00 do 17.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Za datek do puszki będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie.

We Wrocławiu panny młode ruszą rano spod Barki Tumskiej. Później pojawią się na Starym Rynku, w Arkadach i Sky Tower. Będzie je można również spotkać w Aquaparku. Między tymi miejscami będą przemieszczać się komunikacją miejską, dlatego wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję mogą zrobić sobie z nimi zdjęcie w autobusach MPK.

Autor: ws//par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: www.panny-mlode.pl | Naya

Pozostałe wiadomości