TVN24 | Pomorze

Uczniowie zorganizowali paczki dla medyków. "Aby pojawił się uśmiech na ich twarzy po 12-godzinnych dyżurach" 

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Akcja "Paczka dla medyka"
Akcja "Paczka dla medyka"TVN24
wideo 2/6
TVN24Akcja "Paczka dla medyka"

Uczniowie ze Szczecina zorganizowali akcję "Paczka dla medyka". 30 prezentów z kawą, herbatą i słodyczami trafiło do oddziału zakaźnego szpitala. - Bardzo cieszymy się z wszelkiego uznania ze strony nie personelu, nie naszej dyrekcji, tylko właśnie ludzi z zewnątrz, bo to nas uskrzydla do dalszej pracy - mówi jedna z pielęgniarek.

Akcję "Paczka dla medyka" zorganizowali uczniowie Szkół Prywatnych Leonarda Piwoni w Szczecinie. Pomysł zrodził się, kiedy młodzież robiła prezenty na Szlachetną Paczkę. Wtedy uczniowie, nauczyciele i rodzice pomyśleli też o tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią COVID-19 - o medykach. Zorganizowali więc zbiórkę pieniędzy.

- Udało nam się zebrać ponad 3600 złotych w dwa dni. Jest to ogromny sukces - mówi Daniel Makus, wicedyrektor I Prywatnego LO w Szczecinie, wchodzącego w skład Szkół Prywatnych Leonarda Piwoni.

Dodał, że dzięki zebranym środkom udało się zorganizować 30 paczek z kawą i herbatą.

- To jest taki słodki upominek na święta dla pracowników służby zdrowia, aby też pojawił się uśmiech na ich twarzy po ciężkich, 12-godzinnych dyżurach - dodaje Makus.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Mamy siłę i radość, bo wiemy, że ktoś to zauważa nasz trud"

Prezenty trafiły we wtorek do pielęgniarek i salowych oddziału zakaźnego w Szczecinie.

- Bardzo cieszymy się z wszelkiego uznania ze strony nie personelu, nie naszej dyrekcji, tylko właśnie ludzi z zewnątrz, bo to nas uskrzydla do dalszej pracy. Mamy siłę i radość, bo wiemy, że ktoś to zauważa nasz trud - mówi Małgorzata Pogoreło, pielęgniarka pracująca na oddziale COVID.

"Cieszymy się z uznania od osób z zewnątrz"
"Cieszymy się z uznania od osób z zewnątrz"TVN24

Dodaje, że pracy jest bardzo dużo, a oni pracują ponad siły. Tym bardziej takie gesty ich cieszą.

- Personel też choruje, też jesteśmy na zwolnieniach. To nie są te dyżury, co kiedyś. Pacjenci trafiają w bardzo ciężkich stanach, bardzo dużo jest pracy i musimy po prostu nadążać - mówi Pogoreło.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości