TVN24 | Pomorze

Pomorskie liderem w przeprowadzaniu testów na koronawirusa

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Pomorskie liderem w przeprowadzaniu testów na koronawirusaTVN24
wideo 2/7
TVN24Pomorskie liderem w przeprowadzaniu testów na koronawirusa

W przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców w województwie pomorskim robi się najwięcej testów na koronawirusa w Polsce. Od początku pandemii w regionie przebadano 637 030 próbek. - To jest dobry wynik. On jest podyktowany z pewnością także tym, że województwo pomorskie jako pierwsze uruchomiło centra drive-thru testujące na obecność koronawirusa - mówi Marcin Tymiński z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O tym, że województwo pomorskie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem wykonanych testów na koronawirusa w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców, poinformował Pomorski Urząd Wojewódzki powołując się na dane Ministerstwa Zdrowia.  "Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od początku pandemii w Pomorskiem przebadano 637 030 próbek. Oznacza to, że na każde 100 tysięcy mieszkańców województwa, 23 227 było testowanych w kierunku COVID-19. Zajmujemy więc pierwsze miejsce pod względem wykonanych testów w stosunku do liczby ludności" - poinformował w czwartek Pomorski Urząd Wojewódzki.

- To jest dobry wynik. On jest podyktowany z pewnością także tym, że województwo pomorskie jako pierwsze uruchomiło centra drive-thru testujące na obecność koronawirusa - mówi Marcin Tymiński z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

W województwie jest 37 punktów pobierana wymazów

Próbki od mieszkańców pobierane są w centrach diagnostycznych COVID-19 drive-thru, punktach poboru wymazów oraz w domach pacjentów przez mobilne zespoły wymazowe.

W województwie pomorskim działa 37 punktów pobierania wymazów do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ich pełna lista dostępna jest na stronie pomorskiego oddziału NFZ. 10 z nich znajduje się w Gdańsku, cztery w Gdyni, jeden w Sopocie i dwa w Słupsku. Pozostałe 20 w większości działa przy przychodniach lub szpitalach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: