Pomorze

Myślał, że uwodzi 14-latkę, rozmawiał z dorosłą osobą. Były szef sztabu dywizji skazany

Pomorze

Robert O. miał składać 14-latce propozycje seksualne
Robert O. miał składać 14-latce propozycje seksualne tvn24
wideo 2/3

Sąd Rejonowy w Grudziądzu skazał byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu Roberta O. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo musi on zapłacić cztery tysiące złotych grzywny. Mężczyzna był oskarżony o próbę uwiedzenia 14-latki.

Decyzją sądu Robert O. przez okres trzech lat próby będzie pod nadzorem kuratora sądowego.

- (Sąd - red.) zobowiązuje oskarżonego w okresie próby do informowania sądu o jej przebiegu - powiedziała Beata Malinowska, sędzia Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

Uzasadnienie wyroku było niejawne.

Prokuratura domagała się dla pułkownika Roberta O. kary roku i 9 miesięcy bezwzględnego więzienia i degradacji do stopnia szeregowca. Wyrok jest nieprawomocny.

- Prokuratura będzie się wypowiadała co do ewentualnej apelacji po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem, o które na pewno wystąpimy - skomentował ppłk Rafał Fiertek z wydziału wojskowego prokuratury w Poznaniu.

Myślał, że umawia się z 14-latką

Według śledczych, Robert O. składał w sieci propozycje seksualne, będąc przekonanym, że rozmawia z nieletnią. Nie wiedział, że od pewnego momentu kontaktował się z osobą dorosłą.

Został zatrzymany w lipcu 2017 roku, gdy przybył na umówione miejsce spotkania niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu.

Później wobec podejrzanego Roberta O. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru przełożonego wojskowego.

W lipcu 2017 roku - od razu po tych wydarzeniach - Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało komunikat, w którym poinformowało, że płk Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. W komunikacie tym nie było podanych przyczyn zdymisjonowania oficera.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości