Pomorze

Horror w szpitalu. Jeden pacjent okaleczył drugiego

Pomorze

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie ataku w szpitalu
tvn24Prokuratura prowadzi postępowanie ws. ataku w szpitalu

W środku nocy jeden z pacjentów szpitala w Goleniowie wpadł w szał. Pociął i okaleczył 80-letniego mężczyznę, leżącego w tej samej sali. Doznał on licznych obrażeń, w tym ran ciętych.

Koszmar na Oddziale Chorób Wewnętrznych w szpitalu powiatowym w Goleniowie rozegrał się w nocy z 15 na 16 września.

Dwutorowe śledztwo

Jak napisało twojeradio.fm, napastnik prawdopodobnie zmagał się z chorobą alkoholową, a ofiara – 80-letni mężczyzna – był po wylewie. Nie wiadomo, czy doszło między nimi do kłótni i z czego wynikała agresja.

Pracownicy szpitala zareagowali dopiero po dłuższej chwili, bo mieli nie zorientować się, że dzieje się coś niepokojącego. Wtedy zawiadomili policję.

- Prowadzimy postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała przez jednego pacjenta drugiemu – przyznaje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Śledztwo dotyczy art. 157 par. 1 kodeksu karnego, a więc uszkodzenie ciała na okres powyżej 7 dni.

- Sprawdzamy także wątek związany ze sposobem sprawowania opieki przez personel medyczny – informuje prokurator.

Na razie bez zarzutów

Skontaktowaliśmy się z Piotrem Rucińskim, pełniącym obowiązki prezesa spółki Szpitalne Centrum Medyczne. Jego asystentka obiecała nam, że otrzymamy stanowisko szpitala, ale dopiero w czwartek rano.

Jak podkreśla Biranowska-Sochalska, sprawa ma delikatny charakter i ze względu na dobro ofiary nie informuje o szczegółach postępowania. – To są kwestie wrażliwe – mówi prokurator. Nie wiadomo, co dzieje się z napastnikiem, ale prokuratura zaprzecza, by komuś postawiono zarzuty. Z naszych informacji wynika, że stan poszkodowanego jest ciężki i wciąż przebywa on w szpitalu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości