TVN24 | Pomorze

Pani pobiła pana. Kilka godzin wcześniej poznali się, razem pili alkohol

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło na gdańskim Przymorzu
Do zdarzenia doszło na gdańskim PrzymorzuGoogle Earth
wideo 2/7
Google Earth Do zdarzenia doszło na gdańskim Przymorzu

Policja zatrzymała 44-letnią kobietę podejrzaną o rozbój na 28-letnim mężczyźnie. Według jego relacji, pobiła go i okradła. Telefon pokrzywdzonego znaleziono przy niej, jego kartę bankomatową - u jej partnera. Oboje trafią przed sąd.

Jak poinformował nas aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w miniony wtorek zgłosił się do nich 28-letni mieszkaniec miasta. Przy jednym ze sklepów na Przymorzu miał on zostać pobity i okradziony przez kobietę.

Jak przekazał policjantom, agresorkę poznał kilka godzin wcześniej. Spożywali razem alkohol, a gdy już mieli się żegnać, kobieta pobiła go i ukradła mu telefon oraz portfel.

Więzienie dla pary

Policjanci namierzyli podejrzaną na nagraniach monitoringu – jej wygląd szczegółowo opisał 28-latek. Udało się ustalić jej personalia. – Trop doprowadził policjantów do jednego z mieszkań w Jelitkowie. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali w nim 44-letnią kobietę oraz jej 56-letniego partnera – opowiada asp. sztab. Chrzanowski.

Podczas kontroli policjanci ujawnili w torebce kobiety telefon pokrzywdzonego, a przy jej partnerze - ukradzioną kartę bankomatową. Jak się też okazało, 56-latek był też poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary więzienia. Para została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Kobieta usłyszała zarzut rozboju, za co grozi 12 lat więzienia. Jej partner usłyszał zarzut ukrywania dokumentu, za co grożą 2 lata więzienia.

Sąd ma zdecydować o areszcie tymczasowym dla 44-latki.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości