TVN24 | Pomorze

Szczeniaki wbiegły na drogę ekspresową, przed policjantami schowały się w rowie

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Akcja ratunkowa piesków na S7 (wideo bez dźwięku)
Akcja ratunkowa piesków na S7 (wideo bez dźwięku)policja warmińsko-mazurska
wideo 2/7
policja warmińsko-mazurskaAkcja ratunkowa piesków na S7 (wideo bez dźwięku)

Policjanci z Olsztyna zaopiekowali się dwoma przerażonymi i przemoczonymi szczeniakami, które wbiegały na drogę ekspresową S7. Czworonogi stwarzały zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Jak przekazała nam sierżant sztabowa Karolina Hrynkiewicz, w czwartek około godz. 9:50 policjanci z Olsztyna jechali do miejscowości Napierki. Na drodze ekspresowej S7 na wysokości Frąknowa zauważyli dwa małe pieski wchodzące na jezdnię.

– Stwarzały zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze postanowili zareagować – opisuje zdarzenia sierż. sztab. Hrynkiewicz.

Przed policjantami uciekły do rowu

Jednak przestraszone szczeniaki na widok policjantów uciekły do rowu, a potem przeszły przez kratę do przepływu wodno-melioracyjnego. W efekcie zwierzęta niemal się nie utopiły.

Policjanci zaopiekowali się pieskamipolicja warmińsko-mazurska

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

– Funkcjonariusze niezwłocznie otworzyli kratę zabezpieczającą i weszli do przepływu wyciągając psy na zewnątrz – opowiada policjantka. Szczeniaki ogrzano kocem, a następnie przekazano do Schroniska dla Bezdomnych Psów "Podaj łapę" w Tatarach koło Nidzicy.

Tam będą czekać na osoby, która zechcą je adoptować.

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: policja warmińsko-mazurska

Pozostałe wiadomości