Pracował przy pochówkach. Miał wyjąć z grobu zegarek i tytoń, innym razem szukał papierosów

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, TVN24
Do zdarzenia doszło w Elblągu
Do zdarzenia doszło w ElbląguGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthDo zdarzenia doszło w Elblągu

30-latek - który pracował w zakładzie pogrzebowym w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) - usłyszał zarzuty dotyczące ograbienia grobów i znieważenia zwłok. Jak ustalili śledczy, mężczyzna podczas jednego z pochówków wyjął z grobu zegarek i tytoń. Innym razem miał szukać papierosów. Po wszystkim źle zamknął trumnę i ciało zasypała ziemia. Podejrzany nie przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

O zarzutach poinformowała w komunikacie prasowym Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 30-latek zatrudniony był w jednym z zakładów pogrzebowych w Elblągu, pracował przy pochówkach.

- Do dwóch zdarzeń objętych zarzutami doszło we wrześniu 2022 roku. W trakcie jednego z pochówków wyjął z grobu złożone w nim przez członków rodziny przedmioty - zegarek oraz tytoń. Z uwagi na interwencję innego pracownika zakładu odstąpił od ich zaboru - przekazała prokurator.

Jak dodała, innym razem podejrzany po otwarciu trumny miał przeszukać kieszenie zmarłego, poszukując papierosów, które zostawiła rodzina. - Nie znalazł ich bowiem zostały przełożone w inne miejsce przed zamknięciem trumny. Nie zamknął trumny we właściwy sposób, co spowodowało częściowe zasypanie zwłok ziemią. Tym samym dopuścił się ich znieważenia - tłumaczyła Wawryniuk.

Czytaj też: Z grobu zniknął złoty zegarek i spinka wysadzane diamentami. Policja poszukuje sprawcy, rodzina oferuje nagrodę

Nie przyznaje się do winy, grozi mu osiem lat więzienia

Mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze 23 listopada. Nie przyznał się do winy.

- Po czynnościach prokurator zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu wykonywania jakichkolwiek prac związanych z pochówkami zmarłych - poinformowała prokurator.

30-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/ tam

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości