TVN24 | Pomorze

Prokuratura: była pijana, nic nie widziała, obcięła kciuk 4-latkowi. Matka usłyszała zarzut

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Prokurator Obarek: kobiecie postawili kobiecie zarzuty
Prokurator Obarek: kobiecie postawili kobiecie zarzutytvn24
wideo 2/10
tvn24Prokurator Obarek: kobiecie postawili kobiecie zarzuty

Zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka usłyszała matka 4-latka, któremu miała uciąć palec. Kobieta w trakcie zdarzenia miała około dwóch promili alkoholu w organizmie.

- Zdarzenie miało charakter nieumyślnego postępku. 45-letnia kobieta pod wpływem alkoholu, w warunkach słabej widoczności, podjęła próbę oswobodzenia zaklinowanego palca chłopca, co doprowadziło do odcięcia kciuka – relacjonuje ustalenia śledczych prokurator Ewa Obarek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka jest zagrożony karą trzech lat więzienia.

Nożyczki i alkohol

Jak informuje Obarek, prokuratura zastosowała wobec kobiety środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktu z określonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju. Oprócz tego prokuratura zwróciła się do sądu rodzinnego, by ten przyjrzał się sytuacji rodzinnej dziecka i podjął odpowiednie środki prawne, zabezpieczając dobro małoletniego. Rodzina może zostać objęta opieką kuratora.

Postępowanie nadzoruje prokuratura w Pyrzycach. Do dramatycznej sytuacji doszło 9 grudnia w środę w godzinach nocnych w gminie Dolice (powiat stargardzki). Kobieta miała nożyczkami obciąć palec synowi, gdy w panice próbowała uwolnić go, jak przytrzasnął się tapczanem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

W tym czasie w mieszkaniu trwała impreza. Kobieta miała blisko dwa promile alkoholu we krwi. Potwierdza to rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, podkomisarz Krzysztof Wojsznarowicz.

Dziecko trafiło do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Jego życiu nic nie zagraża. Palec został mu z powrotem przyszyty.

Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości