Pomorze

"Poszukuję gościa, który poczęstował mojego psa gazem"

Pomorze

Policja szuka mężczyzny z nagrania
Mariusz WiśniewskiPolicja szuka mężczyzny z nagrania (wideo bez dźwięku)

Policja w Chojnicach szuka mężczyzny, który miał znęcać się nad psem. Jego właściciel też włączył się w poszukiwania. Obiecuje nagrodę.

Policja opublikowała nagranie, na którym widać, jak nieznany mężczyzna znęca się nad psem. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 16 sierpnia, chwilę po południu.

Na wideo widać, jak ulicą Jabłoniową w Chojnicach idzie mężczyzna w turkusowej koszulce. Na jego widok pies bardzo się ekscytuje – zaczyna szczekać i skakać na ogrodzenie. – Prawdopodobnie go szczuł – twierdzi Mariusz Wiśniewski, właściciel czworonoga.

Rzeczywiście widać, jak mężczyzna mówi coś do psa, ale niestety nagranie pozbawione jest dźwięku. Po chwili, już mijając posesję, wyciąga rękę z przedmiotem przypominającym mały dozownik sprayu. W tym momencie prawdopodobnie pryska gazem w kierunku zwierzęcia, które zaczyna wić się w bólu.

"Przewidziana nagroda"

- Tego samego dnia pies wymiotował, miał rozwolnienie i zapuchnięte oczy. U weterynarza dostał cztery zastrzyki i kroplówkę – napisał nam pan Mariusz. Po przejrzeniu nagrania monitoringu zgłosił sprawę na policję, a ta wszczęła postępowanie w sprawie znęcania nad zwierzęciem. Kara przewidziana za to maksymalnie trzy lata więzienia.

- Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policją - mówi st. sierż. Justyna Przytarska, rzecznik prasowy chojnickiej policji.

Do apelu dołącza się właściciel psa, który na portalu społecznościowym pisze: "Poszukuję gościa (i jego kolegę), który najpierw szczuł, a później poczęstował mojego psa prawdopodobnie gazem... (…) PRZEWIDZIANA NAGRODA".

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Wiśniewski

Pozostałe wiadomości