Statek zderzył się z kutrem rybackim na Bałtyku. Trzy osoby poszkodowane

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Statek zderzył się z kutrem rybackim na Bałtyku. Trzy osoby poszkodowane
Statek zderzył się z kutrem rybackim na Bałtyku. Trzy osoby poszkodowaneTVN24/ dziwnow.net
wideo 2/7
TVN24/ dziwnow.net Statek zderzył się z kutrem rybackim na Bałtyku. Trzy osoby poszkodowane

Statek średniej wielkości zderzył się z kutrem rybackim na Bałtyku, 12 mil na północ od Dziwnowa (Zachodniopomorskie) - przekazał Wojciech Paczkowski z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Poszkodowane są trzy osoby, to cała załoga kutra.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby dostały około godziny 5.30 w piątek. Jak przekazał Wojciech Paczkowski z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, statek zderzył się z kutrem rybackim 12 mil na północ od Dziwnowa.

- Zderzyły się dwie jednostki: kuter DZI-18 i 160-metrowy kontenerowiec "Nordic Italia"– poinformował Paczkowski.

Zbudowany w 2012 roku kontenerowiec "Nordic Italia" pływa pod banderą portugalską. - Kontenerowiec staranował kuter, pchany później przez 1,5 godziny przed dziobem – powiedział Paczkowski.

Zderzenie dwóch statków na Bałtykudziwnow.net

Trzy osoby poszkodowane

Cała załoga kutra została poszkodowana - to trzy osoby, które z obrażeniami ciała zostały przetransportowane przez SAR do Dziwnowa i przekazane pogotowiu ratowniczemu.

Jak przekazała Paulina Heigel, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, poszkodowani to mężczyźni w wieku od 50 do 56 lat. 50-latek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala z urazem klatki piersiowej, brzucha i stłuczeniem podudzia. Kolejni poszkodowani to: 53-latek, który zabrany został karetką pogotowia ratunkowego, był przytomny, stabilny ze złamanym podudziem oraz 56-latek z urazem głowy, który przytomny i stabilny został zabrany karetką pogotowia.

Statek zderzył się z kutrem rybackim na Bałtyku dziwnow.net

Jak przekazał Paczkowski, kuter DZI-18, nabierający wody, został odholowany do portu w Dziwnowie, a woda z kadłuba została odpompowana przez jednostkę ratowniczą z Kołobrzegu.

Przyczyny zdarzenia będzie badać Komisja Badania Wypadków Morskich

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: dziwnow.net

Pozostałe wiadomości