2 osoby zginęły, 10 rannych. Zarzuty dla kierowcy ciężarówki

TVN24

tvn24Miejsce wypadku na ulicy Morskiej w Gdyni

Kierowca ciężarówki, która w ostatni czwartek w Gdyni uderzyła w trolejbus, usłyszał we wtorek zarzuty œświadomej jazdy niesprawnym autem i nieumyśœlnego spowodowania katastrofy drogowej. W wypadku zginęły dwie osoby, dziesięć zostało rannych.

- 31-letniemu mieszkańcowi Łowicza może grozić kara do ośmiu lat więzienia. Oględziny pojazdu wykazały, że auto miało niesprawny układ hamulcowy: na niektórych osiach zostały zdemontowane zaciski oraz tarcze hamulcowe – poinformował Witold Niesiołowski, szef Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Jak dodał, w czasie przesłuchania kierowca twierdził, że nie był świadom usterek w aucie. Śledczy nie dali wiary tym wyjaśnieniom. - Był on przecież właścicielem samochodu, musiał znać jego stan techniczny - powiedział Niesiołowski.

Śledczy nie zdecydowali się wystąpić o areszt dla podejrzanego. Uznali, że wystarczającym środkiem zapobiegawczym będzie poręcznie majątkowe w wysokości 20 tys. zł, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Badania wykazały, że w chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy.

Zatrzymany po wyjściu ze szpitala

Kierowca samochodu ciężarowego, który spowodował w ubiegłym tygodniu wypadek w Gdyni, został zatrzymany przez policję w poniedziałek po wyjściu ze szpitala.

Mężczyzna w ubiegły czwartek prowadził samochód ciężarowy, który zderzył się z trolejbusem, którym podróżowali pasażerowie.

W wyniku zderzenia na miejscu zginęła jedna osoba. Druga z ofiar zmarła po przewiezieniu do szpitala w Gdańsku. Dziesięć osób zostało rannych.

Z zeznań świadków wynika, że ciężarówka z dużą prędkością zjeżdżała z estakady. Kierowca ciężarówki mógł mieć kłopoty z hamulcami, sygnalizował tę usterkę trąbiąc na innych kierowców. Świadkowie podawali, że kierowca miał wyskoczyć z jadącej ciężarówki tuż przed zderzeniem.

Skutki zderzenia ciężarówki i trolejbusu zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu:

Skutki tragicznego wypadku - nagranie z monitoringu
monitoring miejski

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze, PAP