Dwaj chłopcy potrąceni na chodniku. Policja: kierowca pijany, miał sądowy zakaz, uciekał

Autor:
mp,kk/b
Źródło:
PAP
Potrącenie dwójki dzieci we wsi Ziomaki w powiecie siedleckim

Dwóch chłopców zostało potrąconych przez pijanego kierowcę w mazowieckiej wsi Ziomaki. Jak podaje policja, 60-latek uciekł z miejsca zdarzenia, powodując po drodze kolizję. Dzieci trafiły do szpitala. Jedno z nich przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Do wypadku doszło w sobotę po południu w miejscowości Ziomaki, na terenie powiatu siedleckiego. Chłopcy wraz z rodzicami porządkowali teren przed posesją. - Nagle na chodnik wjechał kierujący audi i potrącił znajdujące się tam dzieci. Mężczyzna przejechał jeszcze około pół kilometra, wjechał do rowu, uderzył w drzewo i próbował jechać dalej, jednak zatrzymali go policjanci - przekazała podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

60-letni kierowca był pijany. Badanie wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku z wcześniejszą jazdą po pijanemu.

Potrącony przez niego 7-letni chłopiec był nieprzytomny. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugiego z chłopców (9-latka), który także odniósł obrażenia ciała, odwieziono do szpitala karetką pogotowia.

Na tvn24.pl informowaliśmy także o poszukiwaniach sprawcy wypadku w Ostrowi Mazowieckiej, w wyniku którego zginęły dwie osoby, a kolejne trzy zostały ranne:

Wypadek w Ostrowi Mazowieckiej

"Porzucił auto i uciekł"
"Porzucił auto i uciekł" TVN24
wideo 2/4

Autor:mp,kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Mokobody

Pozostałe wiadomości