Wjechali quadem pod pociąg. Zginęli ojciec z ośmioletnim synem

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
PAP
Dwie osoby zginęły w wypadku na przejeździe kolejowym
Dwie osoby zginęły w wypadku na przejeździe kolejowymTVN24
wideo 2/2
TVN24Dwie osoby zginęły w wypadku na przejeździe kolejowym

W miejscowości Zieleniec (województwo mazowieckie) 29-latek i jego 8-letni syn zginęli, gdy na przejeździe kolejowym wjechali quadem pod pociąg.

Pociąg PKP Intercity "Słowacki" relacji Wrocław Główny - Białystok w sobotę około godziny 17 uderzył w quada, którym 29-latek wjechał na przejazd kolejowy w miejscowości Zieleniec (powiat węgrowski, województwo mazowieckie). W wypadku zginął także jadący quadem 8-letni syn mężczyzny.

- Przejazd jest wyposażony w rogatkę i sygnalizację świetlną – powiedziała oficer prasowa komendy policji w Węgrowie sierż. szt. Monika Księżopolska. Okoliczności wypadku w sobotę wieczorem nie były jeszcze znane. Czynności wyjaśniające podjęły na miejscu zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Węgrowie oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Rzeczniczka prasowa PKP Intercity Katarzyna Grzduk poinformowała, że pociągiem "Słowacki" podróżowało ok. 130 osób. Po wypadku zapewniono im przejazd autobusami do stacji docelowych.

Z niektórymi pasażerami pociągu "Słowacki" rozmawiał reporter TVN24. - W pociągu było słychać głośne trzaski, a potem pociąg zaczął ostro hamować - opisywał moment wypadku jeden z nich.

Ruch na linii białostockiej został zamknięty.

Autor:tmw//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości