TVN24 | Polska

Żarska Wieś. Śmiertelny wypadek na A4, kilkanaście godzin utrudnień dla kierowców jadących w stronę Niemiec

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Policja o śmiertelnym wypadku na A4
Policja o śmiertelnym wypadku na A4TVN24
wideo 2/2
TVN24Policja o śmiertelnym wypadku na A4

W wypadku na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zginął 30-letni kierowca pojazdu ciężarowego. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, trasa w kierunku Niemiec była przez kilkanaście godzin zablokowana.

Policjanci ze Zgorzelca wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło około godziny 1 w miejscowości Żarska Wieś (woj. dolnośląskie). Na siódmym kilometrze autostrady A4 w kierunku Niemiec doszło do zderzenia kilku pojazdów. 

Jak przekazują służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, po godzinie 22 na wyjeździe z Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Żarska Wieś doszło do awarii pojazdu ciężarowego, a pojazd "trzeba było wyciągać z pobocza". Dalszy przebieg zdarzenia opisuje podkomisarz Agnieszka Goguł, rzeczniczka policji w Zgorzelcu: - Wstępnie mogę powiedzieć, że sytuacja wyglądała tak, że na poboczu stał pojazd MAN, który był już przyczepiony do holownika. Tuż za nim znajdowało się prawidłowe oznakowanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czyli tak zwana "strzałka", która wskazuje kierowcom, żeby ominęli przeszkodę. Tymczasem 30-latek, kierujący pojazdem ciężarowym, z nieustalonych przyczyn zjechał ze swojego pasa i uderzył we wciągany na hol pojazd. W wyniku tego uderzenia wciągany pojazd uderzył w holownik, a ten uderzył w stojący przed nim pojazd GDDKiA.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

30-latek nie żyje, pracownik GDDKiA trafił do szpitala

Niestety w wyniku tego wypadku zginął 30-letni kierowca. Do szpitala przewieziono również kierującego pojazdem drogowców. Jak przekazuje GDDKiA, ranny pracownik patrolu drogowego jest w stanie stabilnym, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Badamy szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Policjanci działali na miejscu pod nadzorem prokuratury. Pojawił się również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków – przekazała Goguł.

Wypadek na A4. Nie żyje 30-latekSI

Kolejne zderzenie na A4

Około godziny 2 na tej samej trasie doszło do kolejne zdarzenia drogowego. Na tym samym pasie, ale na dziewiątym kilometrze autostrady A4. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 45-latek kierujący pojazdem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu kierowanego przez obywatela Ukrainy, który to z kolei w wyniku uderzenia najechał na volvo – tłumaczy podkomisarz Goguł.

45-latek wraz z pasażerem trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Kilkanaście godzin utrudnień na A4

Jak - we wtorek po godzinie 10 - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z tymi wydarzeniami, na A4 wciąż występowały utrudnienia. - Na siódmym kilometrze zablokowany jest jeden pas ruchu, odblokowano jeden pas w miejscu zdarzenia - informował Punkt Informacji Drogowej GDDKiA. Utrudnienia czekały na kierowców także na dziewiątym kilometrze A4.

Po godzinie 16 PID GDDKiA przekazał, że droga została odblokowana, a ruch odbywa się bez utrudnień.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: SI

Pozostałe wiadomości