Wypadek busa. Pasażer zginął na miejscu

 
Do wypadku doszło w miejscowości Rembieszów w woj. łódzkim
Źródło: Targeo
Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku busa w miejscowości Rembieszów (Łódzkie). Kierowca Forda Transita prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do trudnych warunków atmosferycznych - informuje policja. Na drogach województwa łódzkiego przez cały dzień panują trudne warunki do jazdy. Pojawia się mgła i pada marznący deszcz.

- Jadący od strony Widawy w kierunku Zapolic Ford Transit na oblodzonej drodze prawdopodobnie wpadł w poślizg. Kierowca nie opanował pojazdu, który wjechał do rowu, a później uderzył w drzewo, wokół którego prawie się owinął - poinformował Jacek Kozłowski z policji w Zduńskiej Woli.

Kierowca był trzeźwy

Fordem jechało sześć osób. Jeden z pasażerów, 54-letni mieszkaniec Sieradza, zginął na miejscu. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Na drogach województwa łódzkiego przez cały dzień panują trudne warunki do jazdy. Pojawia się mgła i pada marznący deszcz. Na drogach województwa pracują pługopiaskarki, jednak miejscami jezdnie są bardzo śliskie.

Mapy dostarcza targeo.pl

Źródło: PAP, lex.pl

Czytaj także: