"Niezależne, wolne media są dla obecnego obozu władzy silnym alergenem"

Źródło:
TVN24
Ewa Ewart: rozmawiałam z moimi przyjaciółmi z BBC, jest zbiorowa reakcja szoku
Ewa Ewart: rozmawiałam z moimi przyjaciółmi z BBC, jest zbiorowa reakcja szokuTVN24
wideo 2/35
Ewa Ewart: rozmawiałam z moimi przyjaciółmi z BBC, jest zbiorowa reakcja szokuTVN24

TVN zasłużył sobie na to, aby mieć na stałe miejsce w medialnym krajobrazie w naszym kraju" - powiedziała w programie "Zawód: dziennikarz. Debata" Ewa Ewart. Agnieszka Holland, odnosząc się do swojej filmowej praktyki, stwierdziła, że "polscy scenarzyści nie będą nawet próbować dogonić PiS-owskiej rzeczywistości". - Ta władza, jak każda władza, która ma autorytarne ciągoty, nienawidzi różnorodności - ocenił Marcin Matczak. - Wobec moich znajomych, którzy popierają PiS, powtarzam, że ten system, który budują, odwróci się przeciwko nim, jak stracą władzę. Odpowiedź zawsze jest ta sama: "my nie tracimy władzy" - zauważył Klaus Bachmann.

OGLĄDAJ CAŁĄ DEBATĘ "ZAWÓD: DZIENNIKARZ" W TVN24 GO >>>

Czytaj relację z debaty w tvn24.pl

W programie "Zawód: dziennikarz. Debata" w niedzielę uczestnicy rozmawiali o roli niezależnych mediów i wolności słowa we współczesnym świecie, zwłaszcza w kontekście proponowanych przez PiS zmian dotyczących ustawy o radiofonii i telewizji. "Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - czytamy w uzasadnieniu projektu nowelizacji. W zgodnej opinii obserwatorów zmiany wymierzone są w niezależność TVN. Właścicielem Grupy TVN jest amerykański koncern Discovery. W zgodnej opinii komentatorów zmiany wymierzone są w niezależność TVN. TVN24 wciąż czeka na przedłużenie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ta wygasa 26 września. Wniosek o jej przedłużenie został złożony w lutym zeszłego roku. KRRiT twierdzi, że problem leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu napisał, że w 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN. 

>> Oświadczenie zarządu Spółki TVN S.A. >> Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnej >> Oświadczenie Discovery, Inc. w związku z projektem ustawy medialnej

Holland: polscy scenarzyści nie będą nawet próbować dogonić PiS-owskiej rzeczywistości

Gośćmi programu w studiu TVN24 byli: dziennikarka i dokumentalistka Ewa Ewart, dziennikarz, historyk i politolog, dziennikarz i politolog profesor Klaus Bachmann, reżyserka Agnieszka Holland, adwokat i wykładowca profesor Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Agnieszka Holland, nawiązując do swojej praktyki filmowej, stwierdziła, że to, co się dzieje w Polsce "przekracza wyobraźnię amerykańskiego scenarzysty". Dodała, że "polscy scenarzyści nie będą nawet próbować dogonić PiS-owskiej rzeczywistości".

Holland: to, co się dzieje w Polsce przekracza wyobraźnię amerykańskiego scenarzysty
Holland: to, co się dzieje w Polsce przekracza wyobraźnię amerykańskiego scenarzystyTVN24

Ewart: niezależne, wolne media są dla obecnego obozu władzy silnym alergenem

Ewa Ewart mówiła, że o projekcie ustawy uderzającej w TVN rozmawiała z wieloma przyjaciółmi, między innymi z brytyjskiego nadawcy publicznego BBC. Przyznała, że "jest zbiorowa reakcja szoku". - To jedna z takich sytuacji, gdzie życie wymyśliło lepszy scenariusz niż najlepszy scenarzysta. To trudne do uzasadnienia - powiedziała.

Zwracała uwagę, że mimo, iż w przeszłości wielu brytyjskich polityków chciało kontrolować przekaz BBC, to jednak klasa polityczna nigdy nie posunęła się do prób odbierania koncesji tej stacji. - Do historii przeszły stosunki między (byłą premier Wielkiej Brytanii) Margaret Thatcher a BBC. Thatcher nie znosiła BBC News. Bardzo bojowała, chciała kontrolować, ale nigdy nie podważyła zasadności istnienia tej stacji - przypominała.

Jednocześnie przyznała, że "TVN zasłużył sobie na to, aby mieć na stałe miejsce w medialnym krajobrazie w naszym kraju", a "niezależne, wolne media są dla obecnego obozu władzy silnym alergenem".

Ewa Ewart: rozmawiałam z moimi przyjaciółmi z BBC, jest zbiorowa reakcja szoku
Ewa Ewart: rozmawiałam z moimi przyjaciółmi z BBC, jest zbiorowa reakcja szokuTVN24

Profesor Bachmann: Polska nadal jest w dużej mierze pluralistyczna, jeżeli chodzi o media

Profesor Klaus Bachmann mówił o tym, jak widzi drogę, jaką pokonały media w Polsce od 1989 roku.

Wskazywał, że "jest sporo ludzi w Polsce, którzy uważają, że Polska jest demokratyczna, bo mamy wybory". - Nawet najwięksi dyktatorzy urządzają wybory, tylko wynik jest ustalony. To, co nas różni od Rosji, Turcji i Białorusi to to, że można demonstrować i że mamy pluralizm w mediach. To odpowiedź na pytanie, jaka jest rola pluralizmu w mediach czy wolnych mediów - mówił.

Stwierdził, że "Polska nadal jest w dużej mierze pluralistyczna, jeżeli chodzi o media". - Nawet to, co się wyprawia z mediami publicznymi, jest raczej problemem, że robi się to za publiczne pieniądze, a nie to, że to ogranicza pluralizm medialny - zwrócił uwagę.

 - Wobec moich znajomych, którzy popierają PiS, powtarzam, że ten system, który budują, odwróci się przeciwko nim, jak stracą władzę. Odpowiedź zawsze jest ta sama: "my nie tracimy władzy" - zauważył Klaus Bachmann.

Prof. Bachmann: nawet najwięksi dyktatorzy urządzają wybory, tylko wynik jest ustalony
Prof. Bachmann: nawet najwięksi dyktatorzy urządzają wybory, tylko wynik jest ustalonyTVN24

Profesor Matczak: jeżeli nie ma wolnych mediów, a rząd popełnia błędy, nie ma kto tego wytknąć

Profesor Marcin Matczak porównał obecną sytuację dotyczącą wolności mediów w Polsce do sytuacji procesu karnego. - W procesie karnym mamy oskarżyciela i obrońcę, stąd mamy różnorodność. Jeżeli mamy zasadę równości broni, to pozwala nam to dojść do prawdy. Natomiast jeśli mamy tylko i wyłącznie prokuratora czy tylko obrońcę, to najczęściej dochodzi do błędów - mówił.

Stwierdził, że bez wolnych mediów "jeżeli rząd popełnia błędy, nie ma kto tego wytknąć". - Jest tylko telewizja publiczna, która mówi, że to fantastyczne sukcesy, to ludzie myślą, że to są sukcesy i głosują na taką władzę, mimo że taka władza sukcesów nie odnosi - zauważył.

Prawnik powiedział, że "jest przerażony" tym, co się obecnie dzieje w Polsce. - Ta władza, jak każda władza, która ma autorytarne ciągoty, nienawidzi różnorodności w aspekcie rasowym, seksualnym, informacji o świecie, także w aspekcie podziału władz - ocenił.

Prof. Matczak: jestem przerażony tym, co się dzieje
Prof. Matczak: jestem przerażony tym, co się dziejeTVN24

Ksiądz Prusak: ustawa anty-TVN jest także atakiem na polski Kościół

Ksiądz Jacek Prusak, uczestniczący w dyskusji w formie online, odniósł sprawę wolności mediów do przejrzystości dotyczącej sytuacji w polskim Kościele. Stwierdził, że "jeśli nie będzie TVN w Polsce, to nie będzie pluralizmu w polskim Kościele, a społeczeństwo nie będzie wiedziało o problemach polskiego Kościoła".

- Jeżeli chcielibyśmy zobaczyć, co oznacza haslo "pedofilia w polskim Kościele" z perspektywy tylko mediów publicznych czy mediów kościelnych, ojca (Tadeusza) Rydzyka (...), to byśmy usłyszeli, że tego problemu nie ma albo że stworzył go "wrogi TVN" - mówił dalej jezuita.

Duchowny przyznał, że "TVN to dodatkowy punkt spojrzenia na sprawy ważne dla wielu Polaków. Ocenił, że ustawa anty-TVN "jest także atakiem na polski Kościół".

Jak mówił dalej, problemem jest to, że "polski Kościół nie jest przyzwyczajony do debaty". - Miał złotą kartę w swoich dziejach, kiedy był mediatorem, a nie stał po stronie jednych mediów. W tej chwili przestał być mediatorem, a jest stroną konfliktu - zauważył.

Ksiądz Prusak: jeśli nie będzie TVN w Polsce, to nie będzie pluralizmu w polskim Kościele
Ksiądz Prusak: jeśli nie będzie TVN w Polsce, to nie będzie pluralizmu w polskim KościeleTVN24

Autorka/Autor:mjz//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Zacieśniamy mechanizmy bezpieczeństwa w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka - przyznał minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak w rozmowie z Bloombergiem. Jak wyjaśnił, ma to związek z aresztowaniami po próbach dywersji czy sabotażu obcych państw. Wskazał przy tym, że z tego lotniska dostarczana jest większość pomocy dla Ukrainy.

"Wrogie operacje na polskim terytorium". Decyzje w sprawie lotniska

"Wrogie operacje na polskim terytorium". Decyzje w sprawie lotniska

Źródło:
PAP

Tomasz Mraz, który w środę mówił o tym, jak funkcjonował Fundusz Sprawiedliwości za czasów rządów Zbigniewa Ziobry, przez niemal dwa lata nagrywał kierownictwo resortu i zgromadził około 50 godzin nagrań - pisze Onet. Prokuratura ma dysponować tymi nagraniami od kilku miesięcy.

Onet: Mraz nagrywał kierownictwo resortu Ziobry przez dwa lata

Onet: Mraz nagrywał kierownictwo resortu Ziobry przez dwa lata

Źródło:
Onet, tvn24.pl

Do budynku liceum przy ulicy Ślusarskiej 9 w Krakowie przez okno wskoczył łoś. Jedną osobę zraniły odłamki szkła, trafiła do szpitala. Zwierzę tej wizyty nie przeżyło.

Łoś wtargnął do szkoły. Jedna osoba jest ranna, zwierzę nie żyje

Łoś wtargnął do szkoły. Jedna osoba jest ranna, zwierzę nie żyje

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Spięcie w programie "Tak jest" w TVN24. Na początku rozmowy doszło do sprzeczki między Tomaszem Trelą (Lewica) a Piotrem Kaletą (PiS). - Muszę wyjść ze studia, bo nie pozwolę, żeby to coś mnie obrażało - powiedział Kaleta w kierunku Treli i wyszedł. Trela odpowiedział, że Kaleta jest "chamem i burakiem".

Piotr Kaleta wyszedł ze studia po kłótni z Tomaszem Trelą. "Proszę nie być chamem" 

Piotr Kaleta wyszedł ze studia po kłótni z Tomaszem Trelą. "Proszę nie być chamem" 

Źródło:
TVN24

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie całego kraju jedną serię leku Corhydron 25. Jak poinformował GIF, seria "nie spełnia ustalonych dla niej wymagań jakościowych".

Seria leku wstrzymana w obrocie. "Nie spełnia wymagań"

Seria leku wstrzymana w obrocie. "Nie spełnia wymagań"

Źródło:
GIF

W lawinie błotnej, która zeszła w północnej Anglii, zginęła 10-letnia uczennica szkoły podstawowej. Dziewczynka była na wycieczce szkolnej - przekazały władze placówki. W akcji ratunkowej brało udział 30 ratowników górskich. Media podkreślają, że w okolicy odnotowano w tym tygodniu intensywne opady deszczu.

Tragedia na wycieczce szkolnej. 10-latka zginęła w lawinie błotnej

Tragedia na wycieczce szkolnej. 10-latka zginęła w lawinie błotnej

Źródło:
Sky News, tvn24.pl

Liczba osób zarabiających powyżej 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie wzrosła w Polsce w 2022 roku do 1,5 miliona - wynika z raportu firmy KPMG. O jedną dziesiątą zmalała natomiast grupa dysponujących majątkiem powyżej 1 miliona dolarów netto.

Tylu Polaków zarabiało powyżej 10 tysięcy złotych

Tylu Polaków zarabiało powyżej 10 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

Pokłady samolotów opuścili w asyście strażników granicznych, którzy wręczyli im też mandaty. Wszystko z powodu tego, jak zachowywali się podczas rejsów z Neapolu i Barcelony.

Z samolotów wyprowadzili ich strażnicy graniczni

Z samolotów wyprowadzili ich strażnicy graniczni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kobieta i mężczyzna przyznali się do zabójstwa przypadkowo spotkanej 46-latki. Ciało tego samego dnia znalazł za sklepem przechodzień. Prokuratura wystąpiła do sądu o areszt.

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Para czterdziestolatków przyznała się do zbrodni

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Para czterdziestolatków przyznała się do zbrodni

Źródło:
tvn24.pl

Jesse Eisenberg stara się o polskie obywatelstwo. Aktor znany między innymi z filmu "The Social Network" przyznał, że złożył już wniosek. - Podobno wszystkie papiery już przeszły i czekam na finalny podpis - mówił w wywiadzie. Wyjaśnił też, dlaczego to dla niego ważne.

Hollywoodzki aktor ubiega się o polskie obywatelstwo. Wskazał powody

Hollywoodzki aktor ubiega się o polskie obywatelstwo. Wskazał powody

Źródło:
Dzień Dobry TVN, Głos Wielkopolski, tvn24.pl

Rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak przekazał, że od lutego Tomasz Mraz został przesłuchany kilkadziesiąt razy w charakterze podejrzanego. W komunikacie na jego temat przekazano, że złożył "bardzo obszerne wyjaśnienia, które poddano analizie i weryfikacji".

Komunikat prokuratury w sprawie Tomasza Mraza. "Obszerne wyjaśnienia", "przesłuchany kilkadziesiąt razy"

Komunikat prokuratury w sprawie Tomasza Mraza. "Obszerne wyjaśnienia", "przesłuchany kilkadziesiąt razy"

Źródło:
TVN24, PAP
"To jest podmiot, na którym szczególnie zależy ministrowi Ziobro, i ma on zwyciężyć"

"To jest podmiot, na którym szczególnie zależy ministrowi Ziobro, i ma on zwyciężyć"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dziś pełnia Księżyca. Nasz naturalny satelita znajdzie się bardzo nisko nad horyzontem, co sprawi, że będzie wydawał się większy niż zazwyczaj. Jak zapowiada Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach", to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają miłośników obserwacji nocnego nieba w nadchodzących godzinach.

Dziś pełnia Księżyca i "dwa ciekawe zdarzenia"

Dziś pełnia Księżyca i "dwa ciekawe zdarzenia"

Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl

Nad Warszawą przeszła burza, mocno padało, było słychać też grzmoty. Mieszkańcy otrzymali alert RCB. Ulewa nie wyrządziła większych szkód - podała straż pożarna.

Gwałtowna burza przeszła nad Warszawą. "Ściana deszczu"

Gwałtowna burza przeszła nad Warszawą. "Ściana deszczu"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl

Czwartek to w Polsce kolejny dzień z dynamiczną, burzową pogodą. Nad podkarpacką Stalową Wolą zaobserwowano zjawiskową i przerażającą chmurę szelfową.

Chmura grozy sunęła nad Stalową Wolą

Chmura grozy sunęła nad Stalową Wolą

Źródło:
tvnmeteo.pl

IMGW wciąż ostrzega przed burzami w części kraju. W mocy pozostają ostrzeżenia pierwszego stopnia. Zjawiskom mogą towarzyszyć dość intensywne opady deszczu, a także grad. Sprawdź, gdzie należy uważać na gwałtowne zjawiska.

Niebezpieczna pogoda w części kraju. Tu ostrzega IMGW

Niebezpieczna pogoda w części kraju. Tu ostrzega IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Komisja Europejska uruchomiła procedurę naruszenia prawa Unii Europejskiej wobec Niemiec, Węgier, Polski i Rumunii za brak terminowej wymiany informacji o dochodach osiąganych przez osoby fizyczne i firmy poprzez korzystanie z platform internetowych.

Bruksela wszczęła procedurę wobec Polski

Bruksela wszczęła procedurę wobec Polski

Źródło:
PAP

Polski Fundusz Rozwoju wzywa firmy do zwrotu środków, które otrzymały w ramach tarcz antykryzysowych, ale nie ujawnia przyczyn, bo... są tajne. - Państwo stosuje zasadę domniemania winy przedsiębiorcy zamiast zasady domniemania uczciwości - mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Źródło:
tvn24.pl

15 tysięcy złotych netto miesięcznie, premia i zakwaterowanie. To skierowana do Polaków oferta pracy w fabryce Mercedesa, o której napisał "Fakt". Co więcej, nie jest to wcale górna granica stawek.

Oferują 15 tysięcy złotych na rękę. Szukają chętnych w Polsce

Oferują 15 tysięcy złotych na rękę. Szukają chętnych w Polsce

Źródło:
Fakt

Samorządy mogą już teraz zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Muszą jednak zrobić to z głową - zwrócił uwagę w czwartkowym wydaniu dziennik "Rzeczpospolita". Z takiej możliwości skorzystali radni z Torunia.

Zakaz może nadejść w każdej chwili. "Jest to już możliwe"

Zakaz może nadejść w każdej chwili. "Jest to już możliwe"

Źródło:
PAP

Sejm w czwartek przyjął poprawki Senatu do ustawy w sprawie osłon dla odbiorców energii, w tym tę o czasowym zwolnieniu gospodarstw domowych z opłaty mocowej. Nowe przepisy wprowadzają między innymi bon energetyczny dla gospodarstw o niższych dochodach, a także na drugie półrocze - cenę maksymalną za energię elektryczną.

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o osłonie odbiorców energii elektrycznej

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o osłonie odbiorców energii elektrycznej

Źródło:
PAP
Wschodnia misja generała Stróżyka. Kim jest szef komisji do badania rosyjskich wpływów

Wschodnia misja generała Stróżyka. Kim jest szef komisji do badania rosyjskich wpływów

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trwa etap przygotowywania wniosków o uchylenie immunitetów w związku z aferą wokół Funduszu Sprawiedliwości - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Zaznaczył, że "to będzie więcej niż jeden wniosek". Dodał, że "to kwestia raczej kilku dni niż tygodni".  

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Bodnar: trwa przygotowywanie wniosków o uchylenie immunitetów

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Bodnar: trwa przygotowywanie wniosków o uchylenie immunitetów

Źródło:
TVN24

Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Jacka Najdera na ambasadora RP przy NATO. Najder miałby objąć to stanowisko już po raz drugi. Prezydent Andrzej Duda przekazał jednak po południu, że nie podpisze na to zgody. Stwierdził, że nie konsultowano z nim tego i to "złamanie dotychczasowej procedury".

Jacek Najder miałby zostać ambasadorem przy NATO. Prezydent: nie podpiszę zgody

Jacek Najder miałby zostać ambasadorem przy NATO. Prezydent: nie podpiszę zgody

Źródło:
PAP

Dwa dni dzielą nas od ogłoszenia nazwisk laureatów 77. edycji festiwalu w Cannes. Znakiem czasu jest fakt, że najwyżej oceniane tytuły to opowieści o kobietach. W większości "wywrotowe". Głównymi pretendentami do nagród wydają się "Emilia Perez" Jacquesa Audiarda i "Anora" Seana Bakera. Wysoko w rankingach są też "The Substance" Coralie Fargeat i duńsko -polska produkcja "Dziewczyna z igłą" Magnusa von Horna.

Duża konkurencja w walce o Złotą Palmę, ale te filmy łączy jedno

Duża konkurencja w walce o Złotą Palmę, ale te filmy łączy jedno

Źródło:
"Variety", "IndieWire", "The Hollywood Reporter", tvn24.pl

Tysiące wyświetleń w polskiej sieci ma wideo będące rzekomo fragmentem ukraińskiego programu - widzimy na nim dziwnie zachowującego się dziennikarza. Filmik krąży też w zagranicznej sieci, komentowany jest w kilku językach. To przeróbka, a przekaz wskazuje na rosyjską propagandę.

Dziennikarz "zaczął wciągać krechę nosem"? Jak przerobiono ten kadr

Dziennikarz "zaczął wciągać krechę nosem"? Jak przerobiono ten kadr

Źródło:
Konkret24

Wystąpienie Tomasza Mraza podczas środowego posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw rozliczeń PiS uzupełnia wcześniejsze ustalenia dziennikarzy tropiących od lat nieprawidłowości związane z Funduszem Sprawiedliwości. Zebraliśmy najważniejsze wątki, które opisywaliśmy w związku z funduszem.

Afery wokół Funduszu Sprawiedliwości

Afery wokół Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
tvn24.pl

"Nierzetelny sposób" organizowania i przeprowadzania konkursów, Zbigniew Ziobro był "głównym decydentem" w sprawach konkursowych i wydawał polecenia, kto ma zwyciężyć, a politycy "kupczyli pieniędzmi" z Funduszu Sprawiedliwości w swoich okręgach wyborczych - taki obraz funkcjonowania Funduszu przedstawił Tomasz Mraz, były dyrektor odpowiedzialnego za niego departamentu w resorcie sprawiedliwości. Przedstawiamy najważniejsze punkty jego wystąpienia.

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Źródło:
TVN24

Premier Donald Tusk po raz kolejny zachęca do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Nie chcesz iść na wojnę, idź na wybory. Silnej i zjednoczonej Europy nikt nie odważy się zaatakować" - napisał szef rządu na X. W Polsce głosowanie odbędzie się 9 czerwca.

Premier z apelem do wyborców. "Nie chcesz iść na wojnę, idź na wybory"

Premier z apelem do wyborców. "Nie chcesz iść na wojnę, idź na wybory"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl