Wojciech Gerwel nowym podsekretarzem stanu w MSZ

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych
TVN24
TVN24Gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wręczył we wtorek Wojciechowi Gerwelowi akt powołania na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Wojciech Gerwel jest zawodowym dyplomatą. Od sierpnia 2018 roku pełnił funkcję ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu.

We wtorek szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau, w zastępstwie premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył Wojciechowi Gerwelowi akt powołania na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych.

Wojciech Gerwel jest zawodowym dyplomatą. Od sierpnia 2018 roku pełnił funkcję ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu. Wcześniej był między innymi stypendystą Centrum Spraw Międzynarodowych im. Weatherheada na Uniwersytecie Harvarda oraz pierwszym radcą do spraw analiz strategicznych w Departamencie Strategii Polityki Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Wojciech Gerwel nowym podsekretarzem stanu w MSZSebastian Indra/MSZ

Kierował również referatem do spraw rynków pozaeuropejskich w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ, a także zajmował stanowisko do spraw rynków pozaeuropejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Afryki i Bliskiego Wschodu. Od 2007 roku do 2014 roku pełnił funkcję radcy ekonomicznego w Ambasadzie RP w Hanoi.

Wojciech Gerwel. Doświadczenie i wykształcenie

Przed rozpoczęciem pracy w polskiej dyplomacji był analitykiem w Center for European Policy Analysis w Waszyngtonie a także współpracował z innymi waszyngtońskimi think tankami, w tym z Center for Strategic and International Studies (projekt U.S.-EU-Poland Action Commission pod nadzorem Zbigniewa Brzezińskiego).

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też konsulting dla zrzeszenia siedmiu plemion indiańskich w Kanadzie (Treaty 8 Tribal Organization - Treaty and Aboriginal Rights Research.

Ukończył dwuletnie studia magisterskie w Szkole Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown oraz studia licencjackie w dziedzinie ekonomii i politologii na Uniwersytecie Simon Fraser w Vancouver. Uczył się również w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu oraz Lester B. Pearson United World College w Victorii w Kanadzie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sebastian Indra/MSZ

Pozostałe wiadomości