Wojciech Bojanowski odpowiadał na pytania internautów

Źródło:
TVN24
Bojanowski: Po każdym reportażu czuję, że mógłbym coś zrobić lepiej. Co więcej, nie bardzo lubię oglądać swoje reportaże
Bojanowski: Po każdym reportażu czuję, że mógłbym coś zrobić lepiej. Co więcej, nie bardzo lubię oglądać swoje reportażeFACEBOOK/TVN24
wideo 2/6
Bojanowski: Po każdym reportażu czuję, że mógłbym coś zrobić lepiej. Co więcej, nie bardzo lubię oglądać swoje reportażeFACEBOOK/TVN24

Wojciech Bojanowski, dziennikarz "Faktów" TVN, autor reportaży "Śmierć w komisariacie" i "Niech toną", przygotowanych dla "Superwizjera" TVN, odpowiadał na komentarze i pytania zadawane przez internautów w ramach cyklu "Ty pytasz, TVN24 odpowiada" na Facebooku. Spotkanie relacjonowaliśmy w tvn24.pl.

OGLĄDAJ SPOTKANIE Z WOJCIECHEM BOJANOWSKIM NA FACEBOOKU TVN24

Cykl "Ty pytasz, TVN24 odpowiada" to program, który powstał z okazji 20-lecia stacji. Na facebookowej stronie TVN24 można zadać pytanie gwiazdom telewizji. Na pytania i komentarze w czasie kolejnego spotkania odpowiadał Wojciech Bojanowski, dziennikarz "Faktów" TVN, autor reportaży "Śmierć w komisariacie" i "Niech toną", przygotowanych dla "Superwizjera" TVN.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:48

  Zakończyło się spotkanie na Facebooku z Wojciechem Bojanowskim. Dziękujemy bardzo za uwagę.

 • 21:47

  Reporter: Takie reportaże mógłbym robić tylko w TVN24. To jest naprawdę bardzo dobre miejsce pracy. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że mogę tutaj pracować.

 • 21:45

  Gdzie na świecie najlepiej mówią o Polsce? Bojanowski: Najlepiej o Polsce mówią w Polsce.

 • 21:45

  Inna wpadka zdarzyła się Bojanowskiemu podczas nagrywania komentarza lektorskiego do materiału o Węgrzech. Powiedział wówczas, że ziemniaki sprzedawano na lokalnym targu za 30 złotych za kilogram, a było to 30 groszy.

 • 21:43

  Wejścia na żywo są fajne. To jest adrenalina, jakaś mobilizacja, ale nie raz zdarza się jakieś głupoty zrobić, powiedzieć – mówił Bojanowski.

 • 21:40

  Bojanowski: Zdarzały się wpadki przy wejściach na żywo i podczas montażu.

 • 21:40

  Bojanowski: Już dzisiaj tak jest, że ludzie czerpią informację raczej z internetu Te dwa światy – telewizji i internetu – trochę się ze sobą łączą. Nasza praca już przestała być pracą stricte telewizyjną. Większość rzeczy, które robimy, trafiają do internetu. Ja patrzę na to wszystko z dużym spokojem. Niezależnie od tego, czy w internecie, czy w telewizji, to liczy się to, co mamy do powiedzenia.

 • 21:38

  - Ciężko wieść jakieś normalne życie, kiedy można zostać tak nagle wyrwanym z tego życia i trzeba wszystkich bliskich grzecznie przeprosić – dodał.

 • 21:37

  "Co Pan w swojej pracy kocha, a czego nienawidzi?" Bojanowski: Chyba kocham i nienawidzę tego samego. To jest taka praca, która wymaga stuprocentowego zaangażowania. (…) Nie da się przestać myśleć o tematach. Ja na najwięcej pomysłów wpadam, jak wychodzę z pracy. To jest coś, co kocham i jednocześnie nienawidzę.

 • 21:34

  Bojanowski mówił, że równie bardzo interesuje go Białoruś. – To jest wielka tajemnica – ocenił.

 • 21:34

  – Byłoby super pojechać tam i pokazać wszystkie techniczne nowinki. Wszystko, czym Korea Północna próbuje się pochwalić – powiedział dziennikarz. - Ten kraj mnie fascynuje - dodał.

 • 21:33

  Wojciech Bojanowski przekazał też, że chciałby zrobić reportaż z Korei Północnej.

 • 21:32

  Wspominał przy tym pewną sytuację, kiedy wraz z operatorem pojechał do Ceuty. Spotkał tam mężczyznę, który zabrał go do obozu uchodźców. Wokół nich zebrał się tłum około 50 mężczyzn. Wtedy – jak mówił Bojanowski – bał się. Przemówił jednak do zgromadzonych, że jest tam, aby pokazać, że chcemy pomóc, w ich sprawie. Wtedy trochę zmieniły się nastroje i miny zebranych. Po chwili rozległy się oklaski.

 • 21:28

  Tworzenie którego z reportaży było najbardziej niebezpieczne? – Trudno odpowiedzieć na to pytanie. To nie jest tak, że ja szukam niebezpieczeństwa. Ale lubię adrenalinę - powiedział dziennikarz.

 • 21:26

  Bojanowski: Chciałbym wrócić do tych osób i zobaczyć, co się z nimi stało na przykład za 10 lat, jakie są ich losy.

 • 21:24

  - To jest głownie kontakt poprzez komunikatory, ale czasem też ze sobą rozmawiamy – powiedział dziennikarz. – To są wspaniali ludzie, niezwykle ambitni – dodał.

 • 21:23
 • 21:22

  Bojanowski przyznał, że ma nadal kontakt z uratowanymi uchodźcami. - To jest wyjątkowe w pracy reportera, ze spotykamy na sowiej drodze mnóstwo osób, z którymi się zaprzyjaźniamy – powiedział.

 • 21:20

  Bojanowski: Robiłem kiedyś w Holandii reportaż dotyczący tego, co dzieje się z kościołami w krajach, w których spada liczba wiernych. Mieliśmy całą trasę.

 • 21:19

  Wojciech Bojanowski w trakcie facebookowego spotkania pojawił się także na antenie TVN24 w programie "Polska i Świat". Serdecznie zaprosił wszystkich do zadawania mu pytań na Facebooku i pozdrowił widzów.

 • 21:18

  Czy Bojanowski zamieniłby pracę reportera na jakąś inną? – Jak byłem mały, to miałem dwa pomysły na siebie. Myślałem, że mógłbym zostać rolnikiem, co dalej chodzi mi po głowie, albo filozofem – powidział.

 • 21:16

  Dziennikarz "Faktów" TVN: mam tendencję do tego, żeby przechodzić w "terminator mode".

 • 21:15

  Bojanowski wspominał też jedno ze swoich doświadczeń podczas pobytu na Ukrainie: Zostaliśmy ostrzelani, to był ostrzał moździerzowy.

 • 21:15

  Bojanowski: o katastrofie smoleńskiej dowiedziałem się od mojej mamy.

 • 21:14

  Dziennikarz mówił, że takim trudnym do relacjonowanie wydarzeniem było dla niego zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. Wspominał, że to, co widział na miejscu, to był "makabryczny widok".

 • 21:12

  "Relacjonowanie jakiego wydarzenia sprawiło Panu największą trudność?". – Takich wydarzeń było sporo – przyznał Bojanowski. – Dosyć często skupiamy się na rzeczach, które są trudne – dodał.

 • 21:08

  Dziennikarz wspominał chwilę, kiedy tuż przed wejściem na antenę, w kamerze padła bateria.

 • 21:05

  Czy były jakieś wpadki, które pan wspomina? Bojanowski: Oczywiście. Trochę tak to jest w newsach, że tego się nie da uniknąć, ale to wydaje mi się piękne. Każdego dnia zaczynamy od nowa. Nie wiadomo, co się wydarzy.

 • 21:03

  - Jak myślę sobie, co bym zrobił lepiej, to zawsze z jednej strony są rzeczy techniczne. Można cos lepiej nagrać, poprawić, żeby dźwięk było lepiej słychać. Czasem można mieć inny pomyśl – mówił dziennikarz.

 • 21:02

  Bojanowski: Po każdym reportażu czuję, że mógłbym coś zrobić lepiej. Co więcej, nie bardzo lubię oglądać swoje reportaże.

 • 21:01

  Rozpoczyna się spotkanie z Wojciechem Bojanowskim.

 • 20:59

  W poprzednich odsłonach programu na pytania internautów odpowiadali już Piotr Kraśko, Andrzej Morozowski, Konrad Piasecki, Anita Werner i Katarzyna Kolenda-Zaleska.

 • 20:57

  Dzień dobry, zapraszamy na relację z facebookowego spotkania z Wojciechem Bojanowskim. Program "Ty pytasz, TVN24 odpowiada" o godzinie 21 na Facebooku TVN24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W poprzednich spotkaniach z cyklu pojawili się już Piotr Kraśko, Konrad Piasecki, Andrzej Morozowski, Anita Werner i Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Autorka/Autor:akr/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przed sejmową komisją śledczą do spraw afery wizowej staną dziś kluczowi świadkowie. Przesłuchani zostaną były wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk i jego współpracownik Edgar K. Obaj usłyszeli zarzuty w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Lublinie. Wcześniej komisja odbierze opinię biegłego dr Pawła Dąbrowskiego, który zajmuje się problematyką migracji i prawa migracyjnego.

Dziś pierwsze przesłuchania w komisji do spraw afery wizowej. Piotr Wawrzyk w roli świadka

Dziś pierwsze przesłuchania w komisji do spraw afery wizowej. Piotr Wawrzyk w roli świadka

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę nocą w okolicach Alei Jerozolimskich rozpoczął się pościg za kierowcą bmw. Kierowca samochodu osobowego uderzył w toyotę i karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok. Ucierpieli ratownicy medyczni.

Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Są ranni

Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Są ranni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jarosław Kaczyński mówił w niedzielę w Leżajsku, że styczeń tego roku to był "pierwszy miesiąc w dziejach Polski od bardzo długiego czasu, gdzie urodziło się poniżej 20 tysięcy dzieci". - Do tej pory było zawsze więcej - dodał. Na jego słowa zareagował premier Donald Tusk. "Jarosławie, kluczowe decyzje w tej sprawie zapadały wiosną zeszłego roku - jeśli wiesz, co mam na myśli" - napisał w mediach społecznościowych.

Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. "Kluczowe decyzje zapadały wiosną - jeśli wiesz, co mam na myśli"

Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. "Kluczowe decyzje zapadały wiosną - jeśli wiesz, co mam na myśli"

Źródło:
TVN24, PAP

Z pięćdziesięciu sześciu inwestycji ujętych w Krajowym Planie Odbudowy około czterdzieści jest zagrożonych albo niezrealizowaniem w całości, albo wykreśleniem z planu - wyliczył Łukasz Kościjańczuk z firmy doradczej CRIDO. Jak dodał, w takiej sytuacji Polska nie otrzyma refinansowania Unii Europejskiej, ponieważ warunkiem wypłaty środków jest zakończenie i zamknięcie inwestycji w terminie. - Straciliśmy dwa lata - ocenił.

Zagrożone inwestycje z KPO. "Straciliśmy dwa lata"

Zagrożone inwestycje z KPO. "Straciliśmy dwa lata"

Źródło:
PAP

Jest szansa, że przedsiębiorcy będą płacić miesięczną składkę zdrowotną w stałej kwocie. Drugi pomysł jest taki, że to firma wybierze, czy jej wysokość liczyć od przychodu czy od dochodu - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Rewolucja w składce zdrowotnej. Są dwa pomysły

Rewolucja w składce zdrowotnej. Są dwa pomysły

Źródło:
PAP

Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga). Senator Bogdan Klich (KO) - który był w Kijowie na obchodach rocznicowych - mówił, że politycy zastanawiali się tam, "w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz".

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

Źródło:
TVN24

W wojnie Ukrainy z Rosją zginęło już ponad 30 tysięcy ukraińskich żołnierzy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Prowadząca wyrwała mikrofon uczestnikowi spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w Leżajsku po tym jak zapytał prezesa PiS o to, "gdzie jest wrak ze Smoleńska" i zarzucił, że "przez osiem lat oszukiwał" ludzi. Dawid Kubacki upadł podczas kwalifikacji na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. W konkursie najlepszy wynik w sezonie wyrównał Kamil Stoch. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 26 lutego.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 26 lutego

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 26 lutego

Źródło:
tvn24.pl, eurosport.pl, PAP

Dwa lata i dwa dni trwa pełnoskalowa inwazja zbroja Rosji na Ukrainę. - W wojnie Ukrainy z Rosją zginęło 31 tysięcy ukraińskich żołnierzy, a strona przeciwna bezpowrotnie straciła 180 tysięcy - poinformował w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, występując na konferencji prasowej, na której podsumował dwa lata wojny. Rzecznik Praw Obywatelskich Ukrainy Dmytro Łubinec poinformował w niedzielę, że dzień wcześniej, 24 lutego, w okolicach Bachmutu w obwodzie donieckim rosyjscy wojskowi zastrzelili co najmniej siedmiu poddających się żołnierzy ukraińskich. Oto najważniejsze wydarzenie ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Pogoda na dziś. W poniedziałek 26.02 termometry pokażą maksymalnie od 9 do 16 stopni Celsjusza. Miejscami pojawią się słabe opady deszczu. W całym kraju odczujemy komfort termiczny.

Pogoda na dziś - poniedziałek, 26.02. Temperatura wzrośnie do 16 stopni

Pogoda na dziś - poniedziałek, 26.02. Temperatura wzrośnie do 16 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Co najmniej 25 osób zginęło, a 21 zostało poważnie rannych w wypadku z udziałem czterech pojazdów w mieście Arusha na północy Tanzanii - podał lokalny portal The Citizen, powołując się na policję.

Miały zawieść hamulce. 25 zabitych, 21 rannych. Wśród nich uczniowie

Miały zawieść hamulce. 25 zabitych, 21 rannych. Wśród nich uczniowie

Źródło:
PAP

Jak wynika z książki korespondentki "New York Timesa" Katie Rogers, prezydent USA Joe Biden powiedział niegdyś żartem w rozmowie ze współpracownikami, że kluczem do długiego i trwałego małżeństwa jest "dobry seks". Chociaż ten wątek zajmuje tylko kilka akapitów w 276-stronicowej książce, już wywołał sensację w mediach.

Żart Bidena o "dobrym seksie" wywołuje medialną sensację

Żart Bidena o "dobrym seksie" wywołuje medialną sensację

Źródło:
PAP

Jeden z uczestników spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w Leżajsku zapytał prezesa PiS o to, "gdzie jest wrak ze Smoleńska" i zarzucił, że "przez osiem lat oszukiwał" ludzi. Prowadząca spotkanie posłanka Ewa Leniart wyrwała mu mikrofon. - To jest klasyczny przykład tego, że nawet na tej sali są ludzie Putina. Bo to jest wielka obrona Putina - oskarżył Kaczyński.

Zapytał Kaczyńskiego o "wrak ze Smoleńska", wyrwano mu mikrofon. Incydent na spotkaniu z prezesem PiS

Zapytał Kaczyńskiego o "wrak ze Smoleńska", wyrwano mu mikrofon. Incydent na spotkaniu z prezesem PiS

Źródło:
TVN24

Talibowie wypuścili na wolność Herberta Fritza, 84-letniego austriackiego skrajnie prawicowego nacjonalistę. Został aresztowany w Afganistanie w maju ubiegłego roku, pod zarzutem szpiegostwa. 

Talibowie wypuścili z więzienia skrajnie prawicowego nacjonalistę z Austrii

Talibowie wypuścili z więzienia skrajnie prawicowego nacjonalistę z Austrii

Źródło:
Reuters

W niedzielę na Białorusi zakończyły się trwające od tygodnia połączone "wybory" do parlamentu i władz lokalnych. Niezależni eksperci nazywają je rytuałem i treningiem przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Start w nich zapowiedział w niedzielę Alaksandr Łukaszenka. O "wyborach przeprowadzonych w atmosferze strachu" - napisał w oświadczeniu Departament Stanu USA.

Na Białorusi zakończyły się "fikcyjne wybory parlamentarne i lokalne przeprowadzone przez reżim Łukaszenki"

Na Białorusi zakończyły się "fikcyjne wybory parlamentarne i lokalne przeprowadzone przez reżim Łukaszenki"

Źródło:
PAP

Izraelska ofensywa wojskowa w Rafah może zostać "nieco opóźniona", jeśli osiągnięte zostanie porozumienie w sprawie tygodniowego zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem - powiedział w niedzielę izraelski premier Benjamin Netanjahu.

Negocjują zawieszenie broni. Netanjahu: ofensywa w Rafah może zostać nieco opóźniona

Negocjują zawieszenie broni. Netanjahu: ofensywa w Rafah może zostać nieco opóźniona

Źródło:
PAP

To nie jest tak, że Rosja jest jakimś gigantem, który idzie i miażdży wszystko na swojej drodze - mówił w niedzielę w "Faktach po Faktach" pułkownik rezerwy i były ambasador Polski w Afganistanie doktor Piotr Łukasiewicz. Według niego "Rosja nie ma zdolności żeby wygrać tę wojnę szybko". Podpułkownik rezerwy Maciej Korowaj stwierdził, że "Ukraina staje się pokazem rosyjskiej brutalności i siły". Dodał, że Rosja "nie musi nas atakować". - Wystarczy, że nas przestraszy i będzie chciała w ten sposób osiągać swoje - ocenił.

Łukasiewicz: pod każdym względem Rosja traci i przegrywa tę wojnę

Łukasiewicz: pod każdym względem Rosja traci i przegrywa tę wojnę

Źródło:
TVN24

W wojnie Ukrainy z Rosją zginęło już ponad 30 tysięcy ukraińskich żołnierzy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na niedzielnej konferencji prasowej w Kijowie, na której podsumowano dwa lata wojny. Ukraińskie media zwracają uwagę, że to pierwszy raz, gdy Zełenski publicznie podał bilans ofiar śmiertelnych po stronie ukraińskiej od czasu rosyjskiej agresji.

Zełenski ujawnił bilans ofiar w ukraińskiej armii. "Każdy człowiek jest dla nas ogromną stratą"

Zełenski ujawnił bilans ofiar w ukraińskiej armii. "Każdy człowiek jest dla nas ogromną stratą"

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters, Kyiv Independent

W ciągu zaledwie 24 godzin w stolicy Austrii znaleziono ciała czterech kobiet i jednej dziewczynki. Ten tragiczny dzień okrzyknięto w kraju "czarnym piątkiem". Aktywiści i politycy wzywają władze do podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania przemocy wobec kobiet.

"Czarny piątek" w Wiedniu. W ciągu 24 godzin znaleziono ciała czterech kobiet i nastolatki

"Czarny piątek" w Wiedniu. W ciągu 24 godzin znaleziono ciała czterech kobiet i nastolatki

Źródło:
BBC
"Trybunał dla Putina". 62 tysiące dowodów zbrodni wojennych. I wciąż dochodzą nowe

"Trybunał dla Putina". 62 tysiące dowodów zbrodni wojennych. I wciąż dochodzą nowe

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Lawina śnieżna zeszła w niedzielę w masywie Sancy położonym we francuskim departamencie Puy-de-Dome. W wyniku żywiołu zginęły cztery osoby, a trzy zostały ranne.

Lawina zeszła nad ośrodkiem narciarskim. Nie żyją cztery osoby

Lawina zeszła nad ośrodkiem narciarskim. Nie żyją cztery osoby

Źródło:
PAP, francetvinfo.fr

Do pięciu lat więzienia grozi parze, która pobiła na ulicy w Lublinie wracającego ze służby strażnika miejskiego. Funkcjonariusz zwrócił im uwagę, że nie mają powietrza w oponie. Kobieta wysiadła z auta i zaczęła bić mężczyznę, po chwili dołączył do niej partner.

Zwrócił im uwagę, że nie mają powietrza w oponie. W ruch poszły pięści. Nagranie

Zwrócił im uwagę, że nie mają powietrza w oponie. W ruch poszły pięści. Nagranie

Źródło:
PAP

Na plaży na włoskiej wyspie Lido, oddzielającej Lagunę Wenecką od Morza Adriatyckiego, znaleziono zwłoki ogromnej ryby. Mierzyła 2,5 metra i ważyła tonę.

Morze wyrzuciło na brzeg ogromną, martwą rybę

Morze wyrzuciło na brzeg ogromną, martwą rybę

Źródło:
ANSA, tvnmeteo.pl

Drugą dobę trwają poszukiwania kierowcy, który potrącił dwuletniego chłopca w miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim. Funkcjonariusze analizują dotychczasowe zgłoszenia świadków i - jak zapewniają - pracują całą dobę. Policja wciąż apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje i nagrania pomocne w rozpoznaniu pojazdu.

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja zatrzymała pięć osób podejrzewanych o pobicie policjantów w Tychach (woj. śląskie). To dwie kobiety i trzech mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu, trafili do policyjnej izby zatrzymań. W poniedziałek zostaną przesłuchani. Policjanci nie odnieśli poważnych obrażeń.

Pobici policjanci. Zaatakowało ich pięć osób

Pobici policjanci. Zaatakowało ich pięć osób

Źródło:
tvn24.pl

Na komisji sejmowej ekspertka resortu klimatu i środowiska stwierdziła, że "polskie lasy przestały pochłaniać dwutlenek węgla, czyli nie pełnią już swojej roli". Reakcją był śmiech części obecnych na obradach. Nagranie tej sytuacji wywołuje wiele emocji również wśród internautów. Tyle że zostało zmanipulowane, a słowa ekspertki mają szerszy kontekst, który wyjaśnia w dalszej części wypowiedzi jak i w sieci.

Ekspertka: polskie lasy przestały pochłaniać dwutlenek węgla. Została wyśmiana i skrytykowana w sieci. Niesłusznie

Ekspertka: polskie lasy przestały pochłaniać dwutlenek węgla. Została wyśmiana i skrytykowana w sieci. Niesłusznie

Źródło:
Konkret24
"Ciekawe, ile lat będę miał, jak wyjdę z więzienia". Już wie

"Ciekawe, ile lat będę miał, jak wyjdę z więzienia". Już wie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Przed nami absolutnie niezwykła temperatura w ostatnich dniach lutego. A jak zacznie się marzec? Czy będzie równie wyjątkowo ciepło, czy jednak zima wróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: tak mógłby wyglądać koniec kwietnia

Pogoda na 16 dni: tak mógłby wyglądać koniec kwietnia

Źródło:
tvnmeteo.pl

W niedzielę przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie podpalił się amerykański żołnierz - podała CNN. Policja i służby specjalne uratowały mu życie, ale jego stan jest krytyczny.

Amerykański żołnierz podpalił się pod ambasadą Izraela. Jest w stanie krytycznym

Amerykański żołnierz podpalił się pod ambasadą Izraela. Jest w stanie krytycznym

Źródło:
PAP

Dwa lata po rozpoczęciu pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę blisko 15 milionów osób pilnie potrzebuje pomocy organizacji humanitarnych - alarmuje Polska Akcja Humanitarna. Jakie są formy pomocy udzielanej przez wybrane organizacje z Polski, jak pomagały w ciągu ostatnich dwóch lat i jak możemy udzielić wsparcia tym, którzy ucierpieli w wyniku wojny?

Po dwóch latach Ukraina ciągle potrzebuje naszej pomocy. Jak wspierać zaatakowanych przez Putina sąsiadów?

Po dwóch latach Ukraina ciągle potrzebuje naszej pomocy. Jak wspierać zaatakowanych przez Putina sąsiadów?

Źródło:
tvn24.pl

Wykorzystywanie Ukrainy jako źródła nacisku na instytucje europejskie jest rzeczą niesprawiedliwą i nieuczciwą - powiedział Wołodymyr Zełenski pytany o protest rolników na polsko-ukraińskiej granicy. Według niego jest to "kwestia polityczna", ale wyraził też wdzięczność społeczeństwu polskiemu, które "stoi murem" za Ukrainą. - Dla nas bardzo ważne jest zachowanie sojuszu z Polską. A jeżeli nie damy rady znaleźć żadnych kroków, to będziemy bronić swoich interesów - dodał.

Zełenski o proteście polskich rolników: kwestia polityczna

Zełenski o proteście polskich rolników: kwestia polityczna

Źródło:
TVN24, Reuters

W wiosce Essakane, na północy Burkina Faso zginęło co najmniej 15 osób, gdy nieznani napastnicy otworzyli ogień do wiernych zgromadzonych na modlitwie w katolickiej świątyni - poinformowały miejscowe władze kościelne.

Krwawy atak na kościół. Co najmniej 15 osób nie żyje

Krwawy atak na kościół. Co najmniej 15 osób nie żyje

Źródło:
PAP