Wydanie z 27.09.2021

Fakty

Wydanie z 27.09.2021

Szef MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego przy polsko-białoruskiej granicy o 60 dni. I o to chce poprosić premiera. Na konferencji prasowej Mariusz Kamiński pokazał też zdjęcia z telefonów uchodźców, między innymi te mające dowodzić ich związków z terrorystami. W "Faktach" także o setkach posad dla ludzi związanych ze Zjednoczoną Prawicą, ujawnionych przez Onet, Radio ZET i "Gazetę Wyborczą". Dziennikarze przeanalizowali składy zarządów i rad nadzorczych wszystkich państwowych spółek. Według ich ustaleń, na pięć tysięcy nazwisk przynajmniej 900 ma związek z politykami koalicji rządowej. W programie także o wygranej SPD w wyborach do niemieckiego Bundestagu, rezygnacji Ryszarda Czarneckiego w wyścigu o stanowisko prezesa PZPS, ostatnich dniach, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 oraz skazaniu na 25 lat więzienia za kierowanie zabójstwem. W tej sprawie jest jeszcze trzech innych oskarżonych. Według prokuratury razem mieli torturować i zabić człowieka, odciąć mu głowę, a część jego ciała później... zjeść. Następnie o trzęsieniu ziemi na Krecie i trudnej sytuacji na wyspie La Palma w związku z aktywnością wulkanu. Na koniec kogut Błażej i jego nocny hit. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.