Wydanie z 25.10.2021

Fakty

Wydanie z 25.10.2021

Na początek "Faktów" TVN burza po wywiadzie premiera Mateusza Morawieckiego dla "Financial Times". Komisja Europejska "przystawia Polsce pistolet do głowy", "co się stanie, jeśli rozpocznie trzecią wojnę światową?" - mówił premier. Wszystko to ma miejsce kilka dni po debacie w Strasburgu i szczycie w Brukseli. Poza tym w programie promocja Polskiego Ładu. Premier, ministrowie, posłowie i senatorowie PiS-u ruszyli w Polskę, by ogłosić, ile milionów ma dostać która gmina i na co. Wśród tematów także duże wzrosty liczby nowych zakażeń w Polsce i pytania lekarzy o działania rządu, gwałtownie rosnące ceny prądu, gazu, paliwa i żywności, które spychają poniżej granicy ubóstwa tysiące Polaków oraz kryzys na rynku samochodowym. Ponadto o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Na granicy wciąż jest stan wyjątkowy. Wolontariusze odnajdują kolejne grupy migrantów. Nie wiadomo, ilu migrantów jest w okolicznych lasach, ilu potrzebuje pomocy, ani ile osób dotarło do Niemiec. W "Faktach" również Alec Baldwin, który spotkał się z rodziną zastrzelonej operatorki. Ciągle nikt nie usłyszał zarzutów, ale na jaw wychodzą kolejne historie z planu filmowego w Kalifornii. Aktor przypadkiem zastrzelił operatorkę kamery, bo dostał załadowaną broń zamiast rekwizytu. Wydanie prowadził Grzegorz Kajdanowicz. 

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.