Wydanie z 4.02.2023

Fakty

Wydanie z 4.02.2023

To był dobry dzień dla Polaków na konkursie skoków narciarskich w Willingen. Dawid Kubacki był trzeci, a Piotr Żyła czwarty. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud i umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Następnie w "Faktach" o Światowym Dniu Walki z Rakiem. Dzisiaj na całym świecie wszyscy przypominają, że rak to nie wyrok. Niestety w Polsce umieralność na raka jest wyjątkowo duża, ale to można zmienić. Potrzebne są pieniądze i dostęp do lekarzy, ale konieczna jest też nasza świadomość, że warto się często badać. W programie także o zbliżającej się rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie, która minie za 20 dni. Władimir Putin gromadzi siły do kolejnej ofensywy, a Amerykanie obiecują Ukrainie wysłanie rakiet o dalszym niż dotąd zasięgu. Do Europy ma przyjechać też prezydent USA Joe Biden. Ma odwiedzić także Polskę. Na koniec w "Faktach" pożegnanie zmarłego w wieku 87 lat profesora Szewacha Weissa. Przeżył Holokaust dzięki pomocy Polaków i Ukrainki. W Izraelu wspiął się na polityczne szczyty, by w końcu wrócić do Polski jako izraelski ambasador i rzecznik pojednania. Był charyzmatyczny, wrażliwy i ciepły. Miał ogromną wiedzę, ufność i cierpliwośc. Wydanie prowadził Piotr Marciniak.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.