Wydanie z 24.09.2022

Fakty

Wydanie z 24.09.2022

W "Faktach" Antoni Macierewicz i najwyższe odznaczenie w Polsce za "znakomite zasługi". Wręczenie mu Orderu Orła Białego wywołało falę komentarzy ze strony opozycyjnej. Następnie o pseudo-referendach na okupowanych terenach we wschodniej Ukrainie w sprawie przyłączenia ich do Federacji Rosyjskiej, nagrodach dla Michała Przedlackiego na Festiwalu Filmów Przeciw Wojnie za reportaż "Ucieczka z Irpienia", który można obejrzeć w TVN24 GO, oraz kulisach afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Po raz pierwszy przed kamerą "Mała Emi" otwarcie mówi, kto zlecał jej oczernianie niepokornych sędziów, jak wyglądała produkcja kłamstw i jak działała tajna grupa o nazwie "kasta". Reportaż "Spowiedź Małej Emi" również dostępny jest w TVN24 GO. W sobotnim wydaniu "Faktów" było też o śmierci wybitnego aktora Franciszka Pieczki, niewidocznych dla polskiego systemu opieki dorosłych z niepełnosprawnościami, a także charytatywnym meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów i TVN24. Dali z siebie wszystko, żeby 10-letniemu Kubie, cierpiącemu na tak zwanego dziecięcego Alzheimera, dać nadzieję. Na koniec o pożegnaniu Rogera Federera. W historii światowego tenisa napisał własny rozdział. Po brzegi wypełniony tytułami, rekordami i milionami na koncie. Z zawodowego kortu schodzi zalany łzami. Wydanie prowadziła Diana Rudnik.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.