Wydanie z 26.07.2021

Fakty

Wydanie z 26.07.2021

Ustawa podatkowa jest gotowa - ogłasza Ministerstwo Finansów, a eksperci ogłaszają jednak, że to wzrost podatków dla milionów obywateli. Polski Ład to sztandarowy projekt PiS, ale pod tym projektem nie chce stać Jarosław Gowin. W "Faktach" również o wizycie ministra zdrowia Adam Niedzielskiego w najmniej zaszczepionej gminie w Polsce – Jeżowe na Podkarpaciu. I nie mógł się przebić przez antyszczepionkowy krzyk. Następnie o długiej i bardzo trudnej walce o najpiękniejsze marzenia – medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Samotna rozpacz Igi Świątek to dziś scena symbol, mistrz olimpijski w triathlonie Kristian Blummenfelt był tak skrajnie wyczerpany, że wymiotował, a obiekt opuścił na wózku inwalidzkim. W poniedziałkowym programie również o zbiórce na najdroższy lek świata. Jaś Kozub walczy z SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Potrzeba ponad 9 milionów złotych. Było też o 24-godzinnym proteście trojga przedstawicieli młodzieżowego forum LGBT+ przed Ministerstwem Edukacji i Nauki, areszcie dla kierującej, która, mając cztery promile w organizmie, doprowadziła do śmiertelnego wypadku pod Radomskiem. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.