Wydanie z 29.11.2021

Fakty

Wydanie z 29.11.2021

Zaczynamy się bać wirusa - mówi premier, kiedy w Polsce rośnie liczba zmarłych, niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Minister zdrowia ogłosił dziś "Alertowy pakiet obostrzeń", a w nim nowa kwarantanna i nowe limity. Natomiast kolejne kraje z powodu nowego wariantu wirusa – omikrona - zamykają granicę dla podróżujących. W "Faktach" także o napięciu na linii Ukraina – Rosja, spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z opozycją w sprawie kryzysu na granicy z Białorusią, legislacyjnym ekspresie w sprawie ustawy o ochronie granicy i o tym, jak sędzia ze Słupska zablokowała swoje zawieszenie. Na prośbę I prezes SN Małgorzaty Manowskiej, akta sprawy Agnieszki Niklas-Bibik zostały wycofane z Izby Dyscyplinarnej. Było też o procesie Waldemara Bonkowskiego, byłego senatora PiS, oskarżonego o zabójstwo psa, odliczaniu do ceremonii wręczenia Złotej Piłki oraz sprawie Łukasza Mejzy po tym, jak Wirtualna Polska ujawniła, że firma polityka proponowała terapie rodzicom nieuleczalnie chorych dzieci za 80 tysięcy dolarów. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.