Wydanie z 28.06.2022

Fakty

Wydanie z 28.06.2022

NATO musi działać szybko i jednomyślnie. Musi pomagać Ukrainie i rozszerzyć się o Szwecję i Finlandię. Rozpoczęty dziś szczyt w Madrycie przejdzie do historii. Zostanie na nim przyjęty plan działania na całą dekadę – o czym na początek "Faktów". We wtorkowym wydaniu również o rosnącym bilansie ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku w Ukrainie, nagromadzeniu spraw przeciwko Polsce przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także wynikach sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Większość Polaków uważa, że przeprowadzone i planowane zmiany w sądownictwie służą przede wszystkim podporządkowaniu ich partii rządzącej. Następnie w programie o zatrzymaniu przez policję Franciszka Sterczewskiego. Według policji, od jadącego nocą rowerem posła Koalicji Obywatelskiej czuć było woń alkoholu. Sterczewski nie poddał się badaniu alkomatem, zasłonił się immunitetem. Było też o potrąceniu młodych rowerzystek w Skierniewicach - 14-latka nie żyje, druga w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Natomiast w San Antonio w Teksasie w USA potwierdzono śmierć 50 osób. Wszystkie znajdowały się w przyczepie ciężarówki. Wydanie prowadził Grzegorz Kajdanowicz. 

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.