Wydanie z 16.09.2021

Fakty

Wydanie z 16.09.2021

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na czwartkowym posiedzeniu po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia koncesji TVN24. Wciąż jest za to oczekiwanie na działania Sejmu w sprawie ustawy anty-TVN24, która w całości została odrzucona w Senacie. Koncesja TVN24 wygasa za 10 dni. O tym na początek "Faktów" TVN w czwartek. Poza tym w programie o słowach Grzegorza Brauna do Adama Niedzielskiego. - Będziesz pan wisiał - tak poseł Grzegorz Braun powiedział w Sejmie do ministra zdrowia. Będzie wniosek do prokuratury w sprawie tych słów. Ponadto o aferze mailowej. Premier Mateusz Morawiecki i prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska mogli mieć bezpośredni wpływ na wybór p.o. prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. To wyjątkowo istotna izba, która orzeka między innymi o ważności wyborów. W internecie jest zapis nowej korespondencji , która ma pochodzić ze skrzynki ministra Dworczyka. W programie także o młodych piłkarkach z reprezentacji Afganistanu, które uciekły z kraju oraz o trwającej akcji szczepień w szkołach. W ciągu ostatniej doby zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem. Osiem z nich było niezaszczepionych. Wśród tematów również plaga oszustw na pracowniku banku, a także kobieta z Polski, która znalazła sprawiedliwość dopiero w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu i usłyszała, że w kraju była dyskryminowana. Kobieta rozwiodła się z mężem i związała z kobietą, a wtedy straciła szansę na życie z czworgiem własnych dzieci. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.