Wydanie z 1.02.2023

Fakty

Wydanie z 1.02.2023

Miliony złotych na wille, zamiast na szkoły. Minister edukacji Przemysław Czarnek lekką ręką rozdaje publiczne pieniądze, a nauczyciele wciąż czekają na godne pensje. "To uwłaszczenie się na podatkach obywateli" - to tylko jedna z reakcji na to, co odkryli dziennikarze portalu TVN24, a odkryli gigantyczne dotacje na nieruchomości dla organizacji związanych z PiS. W "Faktach" również o przeprosinach bez przeprosin, wspartych przelewem. Jarosław Kaczyński przelewa 50 tysięcy złotych na siły zbrojne Ukrainy i tym samym przyjmuje ofertę Radosława Sikorskiego. Prezes PiS dwa lata temu przegrał z Sikorskim w sądzie. Przez ten czas nie wykonał wyroku. Rząd za to wykonał ruch w stronę zmian w prawie. Następnie o Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych imienia Kornela Morawieckiego. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu brzmi dobrze, więc na centrum idą miliony - kolejne publiczne miliony, a dokładnie 80. I tak prośba o dofinansowanie ma pozytywną odpowiedź. Rektor Uniwersytetu we Wrocławiu, na patrona Centrum mógł wybrać noblistę, ale wybrał polityka i dostał pieniądze podatników. Na koniec o nagrodach za badanie. Ministerstwo Zdrowia rozdaje nagrody - przebadasz się, możesz wygrać rower. Badania są za darmo i są ważne, bo lepiej przecież zapobiegać, niż leczyć. Chodzi o osoby 40+. Trzeba je zachęcić, bo nie chcą się badać. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.