Wydanie z 28.05.2024

Fakty

Wydanie z 28.05.2024

Daniel Obajtek nie stawił się na posiedzenie komisji śledczej w sprawie afery wizowej. Jak mówi, "nie będzie uczestniczył w cyrku" Michała Szczerby. Były prezes Orlenu twierdzi, że się nie ukrywa. Nie chce jednak mówić, gdzie jest. W "Faktach" również o wniosku o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Prokuratura chce postawić mu zarzuty. Dotyczą one przekroczenia uprawnień i szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Chodzi o zakup systemu Pegasus z Funduszu Sprawiedliwości. Było też o prokuratorskich zarzutach dla byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w związku z upublicznieniem informacji o lekach zażywanych przez jednego z lekarzy, pijanym kierowcy ciężarówki, który w Olsztynie staranował autobus i samochody, oraz o bandyckim ataku na polskiego żołnierza, który próbował powstrzymać migrantów i został zraniony nożem. W ciągu kilku godzin na polsko-białoruskiej granicy doszło do dwóch kolejnych podobnych ataków. We wtorkowym wydaniu również o belgijskich myśliwcach dla Ukrainy, mowach końcowych w procesie Donalda Trumpa oraz o wizji prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Podczas wystąpienia w Koninie stwierdził, że coraz więcej Polaków będzie miało swoje samoloty. Mówił też, że ci ludzie będą potrzebowali miejsc, w których te samoloty będą mogły być parkowane. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

"Fakty" - prowadzący:

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie", a obecnie w TVN24 także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy:

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Dariusz Prosiecki, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.