Wydanie z 29.02.2024

Fakty

Wydanie z 29.02.2024

Jest zgoda Komisji Europejskiej na przekazanie Polsce gigantycznych unijnych funduszy. Ile ich będzie? To 15 tysięcy złotych na każdego z nas. Co ciekawe, rząd PiS nawet nie złożył wniosku o ich wypłatę. W "Faktach" również o trzygodzinnym spotkaniu premiera z rolnikami, uniewinnieniu dyrektorki szkoły w Dobczycach za to, że zgodziła się, by uczniowie wzięli udział w spotkaniu Tour de Konstytucja, oraz o leczeniu endometriozy w Polsce. Jest szansa, że system, który powstaje, będzie najlepszy na świecie. W programie również o podsłuchiwaniu Daniela Obajtka przez CBA podczas rządów PiS. Onet opisał kulisy operacji specjalnej pod kryptonimem "Vampiryna". Jest między innymi wątek handlarza bronią i papieża, któremu Obajtek w samym środku pandemii sprezentował warte miliony złotych wyposażenie ochronne. Było też o prokuratorskich zarzutach dla wieloletniego gitarzysty grupy Kult w związku ze sfingowanymi zgonami w USA i wyłudzeniami odszkodowań w Polsce. Na koniec o sukcesie drugiej części filmu "Diuna". Rzadko się zdarza, żeby jeszcze przed premierą kinową bilety były wyprzedane nawet na dwa tygodnie do przodu. Wydanie prowadził Piotr Kraśko.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

"Fakty" - prowadzący:

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie", a obecnie w TVN24 także "Fakty po Faktach".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy:

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Dariusz Prosiecki, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.