Wydanie z 3.08.2021

Fakty

Wydanie z 3.08.2021

To był polski dzień na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Anita Włodarczyk po raz trzeci w karierze zdobyła złoto w rzucie młotem. W tej samej dyscyplinie na trzecim stopniu podium stanęła Malwina Kopron. Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro, a Tadeusz Michalik wywalczył brąz w zapasach w stylu klasycznym. W "Faktach" również o kolejnym ataku antyszczepionkowców. Tym razem na dom dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Natomiast Anna Kornecka z Porozumienia, która była gościem "Jeden na jeden" w TVN24, krytykuje podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu twierdząc, wbrew premierowi, że większość podatników na nowych rozwiązaniach straci. Było też o koncesji dla TVN. W 2015 roku ówczesny prezes Poczty Polskiej podpisał umowę, na mocy której TVN został uznany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za podmiot europejski, co powinno gwarantować przedłużenie koncesji. W "Faktach" także o Izbie Dyscyplinarnej, która - mimo wyroku TSUE - wznowiła działalność, a także o zapowiedzi strajku pracowników służby zdrowia w odpowiedzi na podwyżki pensji dla polityków. Wydanie prowadził Grzegorz Kajdanowicz.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.