Wydanie z 6.12.2022

Fakty

Wydanie z 6.12.2022

Czy pieniądze wpłynęły, słyszeliście państwo o tym? - pyta dziennikarzy Zbigniew Ziobro i dodaje "a może pan Bielan słyszał?". To pytanie o pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i to wojna na górze - otwarta, przed kamerami i bez hamulców. Po jednej stronie Zbigniew Ziobro, po drugiej premier Mateusz Morawiecki i Prawo i Sprawiedliwość. W "Faktach" również o pierwszej dostawie uzbrojenia z Korei Południowej do Polski. W Gdyni z entuzjazmem witali ją prezydent Andrzej Duda i szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Polska zbrojeniówka witą ją bez entuzjazmu, bo te zakupy w Korei wyglądają jak początek jej problemów. Dlaczego dostawa czołgów i armatohaubic, to jak słychać  "ponury żart"? Ponadto o milionach dla polskich piłkarzy. "Ten sukces wart jest każdych pieniędzy. Uważam, że jakaś premia piłkarzom się należy" - to premier dziś, ale teraz premier także dziś: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy. Przed mundialem Morawiecki obiecał 30 milionów, ale jest kryzys - wiarygodności. Na koniec o trudnej sytuacji Węgier. - Węgry są blisko kryzysu - ostrzega prezes Narodowego banku i mówi wprost: z limitami cen trzeba natychmiast skończyć. Węgrzy mają już 21 procent inflacji i jak twierdzi bliski współpracownik Viktora Orbana, to przez rozdawnictwo premiera, a nie przez wojnę Władimira Putina. Wydanie prowadziła Anita Werner.

Opis programu

"Fakty" to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju. Wydanie można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.

 

Fakty - prowadzący

 

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotnym Dziennikarzem Roku miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi również "Fakty po Faktach" w TVN24.

 

Grzegorz Kajdanowicz - Pracę w redakcji "Faktów" TVN rozpoczął w 1997 roku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania "Faktów", a obecnie w TVN24 "Fakty po Faktach".

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem "Wiadomości". W TVN24 BiS prowadził "Fakty o Świecie".

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu ZET i radiowej Trójce. Obecnie prowadzi również "Faktów po Południu" oraz "Fakty po Faktach" w TVN24. W TVN24 BiS był gospodarzem autorskiego programu "Babilon".

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w telewizji publicznej i w Polsacie. W TVN24 prowadzi "Fakty po Południu" oraz "Fakty po Faktach".

 

Fakty - reporterzy

 

"Fakty" TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.