Woda odpuszcza, ale wiele dróg wciąż zamkniętych

Aktualizacja:
Opadająca woda odsłania wielkie zniszczenia
Opadająca woda odsłania wielkie zniszczenia
TVN24 / Zdj. Michał
Opadająca woda odsłania wielkie zniszczeniaTVN24 / Zdj. Michał

Opadająca na południu kraju woda odsłania straty wyrządzone przez powódź. Obok zniszczonych gospodarstw i zrujnowanych pól, znajdowane są niestety także kolejne ofiary śmiertelne. Nieprzejezdnych jest wciąż także wiele dróg w całym kraju.

Z koryta rzeki Młynówka we wsi Chrząstowice pod Wadowicami wyłowiono ciało człowieka. To już trzecia ofiara powodzi na Podbeskidziu. Tydzień temu w korycie Szerokiego Potoku w Jaworzu koło Bielska-Białej znaleziono ciało 67-letniego mężczyzny. Mężczyznę w tym samym wieku znaleziono w poniedziałek utopionego przy moście na rzece Koszarawie w Przyborowie na Żywiecczyźnie.

Normalizacja

Na szczęście sytuacja powodziowa na Podbeskidziu normalizuje się. Woda na zalanych terenach opada, ale wciąż daje się mieszkańcom mocno we znaki. W Wilamowicach (Śląskie) pod wodą pozostaje około 150 ha ziemi. Po obniżeniu stanu w rzekach, woda odpływa wyrwą w wale w Jawiszowicach, która w pierwszych godzinach powodzi doprowadziła do zatopienia między innymi okolic Dankowic. Samorządowcy zdecydowali, że na razie wyrwa nie będzie łatana - to umożliwi ujście jak największej ilości wody z zalanych rejonów. Dopiero później wał zostanie naprawiony. W Czechowicach-Dziedzicach ratownicy dowożą żywność do zalanych domostw. Wypompowywana jest woda z zalanych obszarów. Pracę przy oczyszczaniu terenu wykonuje m.in. 20 więźniów Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju.

Na podkarpaciu też lepiej

Na Podkarpaciu jedynie Wisła przekracza jeszcze stan alarmowy, ale jej wody cały czas opadają. W czwartek rano jej poziom w Zawichoście sięgał około pół metra powyżej stanu alarmowego. W ciągu ostatnich 12 godzin obniżył się na tym wodowskazie o 18 cm.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Rzeszowie informuje, że nadal alarmy powodziowe obowiązują jeszcze w pow. tarnobrzeskim w gminie Gorzów, Grębów i Baranów Sandomierski oraz w mieście Tarnobrzegu. Jednak zalewisko na tym terenie, które po wylaniu Wisły i jej dopływów wynosiło 72 km kwadratowe, zmniejszyło się o ponad 50 proc. w wyniku odpływu wód. Zalanych zostało wówczas pięć dzielnic Tarnobrzegu i kilkanaście wsi.

W dalszym ciągu trwa patrolowanie i umacnianie wału na rzece Łęg w Gorzycach (pow. tarnobrzeski). Wezbrana woda znacznie opadła, ale wały są mocno nasiąknięte wodą. Podobnie jest z wałami Wisły. Na miejscu trwa ich patrolowanie i umacnianie. Trwa także zasypywanie wału na rzece Breń w gminie Czermin (pow. mielecki), który rzeka przerwała w ubiegłym tygodniu. Tam zalanych zostało 50 km kwadratowych. Według WCZK, zasypywanie tego wału powinno zakończyć się w czwartek i wówczas rozszczelniony zostanie wał w dole rzeki, aby woda z zalanych terenów mogła spłynąć.

Wielkie sprzątanie

W miejscach, gdzie woda jeszcze nie ustąpiła całkowicie, trwa jej pompowanie z rozlewisk, piwnic, rowów melioracyjnych, m.in. za pomocą dużych pomp o wysokiej wydajności, które zostały przywiezione przez ratowników z Ukrainy. Do pomocy w usuwaniu skutków powodzi przyjechało z Ukrainy łącznie 70 ratowników, którzy przywieźli ze sobą 12 pomp.

Zniszczenia na Mazowszu
Zniszczenia na Mazowszu

Natomiast tam, gdzie woda już się cofnęła całkowicie, rozpoczęło się sprzątanie, szacowanie strat. Mieszkańcy powoli wracają do domów, m.in. w Ropczycach, powiecie mieleckim, a także w gminie Gorzyce, gdzie jeszcze wiele domów ma w dalszym ciągu zalany parter. Tam mieszkańcy wracają i sprzątają piętra swoich domów.

Na terenach dotkniętych powodzią przeprowadzono już rozpoznanie przed przystąpieniem do dezynfekcji. Działanie dezynfekcyjne wspierać będą pododdziały wojsk chemicznych, o co wystąpił wojewoda podkarpacki. Jak zapewnia WCZK, wszystkie ujęcia wody pracują prawidłowo, jedynie pojedyncze studnie w pow. tarnobrzeskim są wyłączone. Tam, gdzie woda już ustąpiła - trwa oczyszczanie studni. Ponadto trwają szczepienia przeciwko tężcowi.

Cisza przed burzą?

Okazać się jednak może, że na południe kraju dotrą nowe kłopoty. Synoptycy z Biura Prognoz Hydrologicznych IMiGW w Krakowie podali, że spodziewane są opady, miejscami intensywne, a lokalnie przejść mogą burze. Na Skawie i Sole mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

W Kaliszu Prosna wciąż wysoka

Obniża się poziom wód Prosny na kaliskim odcinku tej rzeki. W czwartek rano na wodowskazie Piwonice zanotowano 284 cm, o 6 cm mniej niż w środę wieczorem. Poziom wód jest jednak wciąż wyższy od stanu alarmowego o 64 cm. W mieście nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. - Sytuacja stabilizuje się. Prognozowane na czwartek opady deszczu nie powinny jej zmienić - powiedziała rzeczniczka prezydenta miasta Karina Zachara. W czwartek rano otwarto zamknięty od kilku dni jeden z mostów w centrum miasta oraz cztery ulice w tym rejonie. Trzeci dzień przejezdny jest miejski odcinek drogi krajowej nr 25 w kierunku Bydgoszczy.

W wyniku powodzi najbardziej ucierpiały osiedla Piskorzewie, Piwonice i Rajsków. Zalane zostały 23 ulice, 278 posesji zamieszkałych przez ponad 1700 osób.

Jak podała Zachara, służby miejskie rozpoczęły już usuwanie nieczystości z zalanych osiedli. Ustawiono kontenery na odpady komunalne, odbierane są padnięte w czasie powodzi zwierzęta. Miejscowy Sanepid zapewnia, że woda w kranach jest zdatna do picia. W dalszym ciągu nie można korzystać ze studni przydomowych.

Mazowsze się podnosi

Poprawia się także sytuacja na mocno dotkniętych terenach leżących wzdłuż środkowego odcinka Wisły. W gminach Słubice i Gąbin pod Płockiem zagrożenie zalania kolejnych miejscowości maleje. Wzrasta natomiast zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Woda w wodociągach i studniach jest skażona. Ważne jest teraz, aby szybko uzdatnić system wodociągowy.

Na terenach zalanych duża część domów nie będzie nadawała się do zamieszkania, będą musiały zostać wyburzone, a niektóre z nich same się już zapadły. W środę uruchomiono zespoły złożone m.in. z lekarzy, weterynarzy, inspektorów nadzoru budowlanego, które mają dokonywać szybkiej inspekcji zalanych gospodarstw, sprawdzać ich stan sanitarny i epidemiologiczny, również bezpieczeństwo konstrukcji budynków. Według szacunków hydrologów, ustępowanie wody z zalanego przez Wisłę obszaru w gminach Słubice i Gąbin będzie trwało półtora tygodnia.

Od piątku w gminach Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Gąbin i Nowy Duninów panuje alarm przeciwpowodziowy. Wojewoda mazowiecki odwołał już alarm we wszystkich południowych powiatach województwa mazowieckiego i w Warszawie.

Tędy nie przejedziesz

Jak informuje GDDKiA, po powodzi wciąż zamkniętych jest wiele dróg w całym kraju. W województwie śląskim nie da się przejechać krajową "81" w Wiślicy. Na Podkarpaciu nieprzejezdna jest droga krajowa nr 77 na odcinku Trześń - Gorzyce.

Najwięcej utrudnień jest w województwie świętokrzyskim. Zablokowana jest droga krajowa nr 77 na odcinku Lipnik - Sandomierz i w samym Sandomierzu oraz droga krajowa nr 79 w na odcinku Waszmontów - Sandomierz - Łoniów- Połaniec - gr. woj. Świętokrzyskiego

Na Dolnym Śląsku nie przejedziemy krajową "36" przez most w Ścinawie, w Pomorskiem zamknięta jest przeprawa promowa na drodze nr 90 w Korzeniewie. Zamknięta jest także droga krajowa nr 29 w Słubicach na odcinku od mostu granicznego do skrzyżowania z Al. Niepodległości.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PORADNIKIEM DLA POWODZIAN

PRZECZYTAJ RAPORT - POLSKA POD WODĄ

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 / Zdj. Michał

Pozostałe wiadomości

W hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku od niedzielnego popołudnia trwa pożar. Przez całą noc trwała akcja gaśnicza, trwa dogaszanie – przekazała w poniedziałek rano straż pożarna. RCB wysłało do mieszkańców alert z apelem, by nie wchodzić do wody na plaży w Brzeźnie. W tej chwili służby sanitarne zajmują się badaniem jakości wody i tego, czy nadaje się do korzystania. Według straży pożarnej to jeden z największych pożarów w mieście w ostatnich latach.

Pożar hali w porcie. Służby sprawdzają stan wody

Pożar hali w porcie. Służby sprawdzają stan wody

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Mądry chłopak, ale nie odnajdywał się wśród innych uczniów - tak dawni znajomi ze szkoły opisują Thomasa Matthew Crooksa, sprawcę zamachu na Donalda Trumpa. FBI potwierdziło doniesienia, że Crooks działał sam, a jego motyw wciąż nie jest znany. Co o nim wiemy?

Nowe informacje z FBI. Śledczy zyskali dostęp do telefonu sprawcy zamachu

Nowe informacje z FBI. Śledczy zyskali dostęp do telefonu sprawcy zamachu

Aktualizacja:
Źródło:
BBC, CNN, PAP

Dwóch mężczyzn z wieku 52 i 60 lat zginęło w wypadku w Baryczy (Podkarpackie). Jak ustaliła policja, samochód podczas wyprzedzania zjechał z drogi i się wywrócił. Kierowca i pasażer wypadli przez boczne okno. Ich życia nie udało się uratować.

Samochód wywrócił się podczas wyprzedzania. Nie żyje dwóch mężczyzn

Samochód wywrócił się podczas wyprzedzania. Nie żyje dwóch mężczyzn

Źródło:
tvn24.pl

W Wenecji zakończył się w niedzielę trwający od kwietnia eksperyment z pobieraniem opłaty w wysokości 5 euro ze wstęp do miasta. Byli z niej zwolnieni turyści, którzy nocowali w tamtejszych hotelach. Pierwsza taka inicjatywa na świecie ma na celu wprowadzenie systemu zarządzania napływem turystów - tłumaczą władze Wenecji.

Koniec turystycznego eksperymentu

Koniec turystycznego eksperymentu

Źródło:
PAP

Ponad 60 procent Polaków nie widzi miejsca na polskiej scenie politycznej na nową partię pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Przeciwnego zdania jest 26,8 procent pytanych.

Nowa partia pod przywództwem Andrzeja Dudy? Oto, co sądzą Polacy

Nowa partia pod przywództwem Andrzeja Dudy? Oto, co sądzą Polacy

Źródło:
PAP

W porannym szczycie aktywiści z Ostatniego Pokolenia zablokowali centrum Warszawy. Utworzył się korek.

Ostatnie Pokolenie blokowało jezdnię w centrum

Ostatnie Pokolenie blokowało jezdnię w centrum

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) przekazała w niedzielę informację o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy naftowej na wschód od wyspy Fajlaka. Spółka szacuje, że złoża wynoszą około 3,2 miliarda baryłek, co odpowiada trzyletniej produkcji całego kraju.

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Źródło:
PAP, Bloomberg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem na terenie 11 województw. Dla części kraju w poniedziałek wydano również ostrzeżenia w związku z burzami, które miejscami mogą być gwałtowne.

Groźne burze i nieznośne gorąco. IMGW ostrzega

Groźne burze i nieznośne gorąco. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW

Prokurator Jarosław Onyszczuk z Prokuratury Krajowej w TVN24 mówił o działaniach śledczych w sprawie Marcina Romanowskiego, któremu Sejm uchylił immunitet i zgodził się na jego zatrzymanie. - Nigdy nie będzie idealnego momentu, żeby dokonać zatrzymania w tej sprawie - stwierdził. Opowiedział też o sytuacji z czasów poprzedniego kierownictwa prokuratury, kiedy fizycznie odebrano mu sprawę ówczesnego wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Prokurator Onyszczuk: pod moją nieobecność fizycznie odebrano mi sprawę dotyczącą Warchoła

Prokurator Onyszczuk: pod moją nieobecność fizycznie odebrano mi sprawę dotyczącą Warchoła

Źródło:
TVN24

Polska potrzebuje nowych obiektów ochrony ludności, jednak ustawa schronowa może doprowadzić do wstrzymania budowy nowych mieszkań - przekazała w poniedziałek "Rzeczpospolita". Miejsca w ogólnodostępnych budowlach mają być dostępne dla co najmniej 50 procent ludności.

Będą schrony, ale mniej mieszkań? Rząd kończy prace nad specjalną ustawą

Będą schrony, ale mniej mieszkań? Rząd kończy prace nad specjalną ustawą

Źródło:
PAP

Polityka nigdy nie może być polem bitwy, czy, nie daj Boże, polem śmierci - powiedział Joe Biden w telewizyjnym orędziu. Prezydent Stanów Zjednoczonych wezwał wszystkich Amerykanów do obniżenia temperatury sporu politycznego. To jego reakcja na sobotni zamach na Donalda Trumpa, w którym były prezydent został ranny w ucho.

"Polityka nigdy nie może być polem bitwy, czy, nie daj Boże, polem śmierci"

"Polityka nigdy nie może być polem bitwy, czy, nie daj Boże, polem śmierci"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gdzie jest burza? W poniedziałek 15.07 rano nad częścią kraju pojawią się wyładowania atmosferyczne. Może padać grad. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteoo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi i błyska się

Gdzie jest burza? Grzmi i błyska się

Źródło:
tvnmeteo.pl

Wspieramy Ukrainę w niszczeniu rosyjskich samolotów, ale NATO nie będzie w to bezpośrednio zaangażowane - powiedział sekretarz generalny NATO, pytany o pomysł zestrzeliwania przez Polskę rosyjskich rakiet nad terytorium Ukrainy. Tymczasem Rosja nie planuje demobilizacji żołnierzy powołanych do wojska jesienią 2022 roku. 868 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatniej doby wokół Ukrainy

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatniej doby wokół Ukrainy

Źródło:
tvn24.pl

Służby nie dają nadziei na odnalezienie kolejnych ocalałych z wypadku w Nepalu. W zeszłym tygodniu w wyniku zejścia lawiny dwa autobusy wpadły do rzeki, podróżowało nimi co najmniej 65 osób.

Autobusy stoczyły się do rzeki. "Nie ma szans na odnalezienie ocalałych"

Autobusy stoczyły się do rzeki. "Nie ma szans na odnalezienie ocalałych"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Przed Sądem Rejonowym w Legionowie stanął były strażak ochotnik, oskarżony o wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny. W jego sprawie zapadł wyrok, wpłynęła też już apelacja.

Były strażak ochotnik skazany za wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny

Były strażak ochotnik skazany za wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Pozwólcie mi zabrać buty" - prosił agentów chwilę po postrzeleniu Donald Trump. Skąd to wiadomo? Portal stacji CNN opublikował transkrypcję zapisu audio nagranego w czasie strzelaniny i tuż po niej. Dowiadujemy się dzięki temu, jakie komunikaty wymieniali między sobą oraz w kierunku byłego prezydenta agenci Secret Service.

Minuta i 25 sekund akcji. Jakie słowa padły w kluczowym momencie

Minuta i 25 sekund akcji. Jakie słowa padły w kluczowym momencie

Źródło:
CNN

50-letni strażak Corey Comperatore to ofiara śmiertelna ataku, do jakiego doszło w czasie sobotniego wiecu Donalda Trumpa w Pensylwanii. Gubernator tego stanu Josh Shapiro przekazał na niedzielnej konferencji prasowej, że Comperatore "zginął jako bohater", próbując "zasłonić swoją rodzinę przed kulami".

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Czy taka kłamliwa, propagandowa deklaracja może być skuteczna? Niestety, bywa - przyznał w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski, komentując oświadczenie Kremla po zamachu na Donalda Trumpa. Moskwa usiłowała przekonać w nim, że "potępia" przemoc "w ramach walki politycznej". - Wszyscy w jakiejś mierze się z tego wewnętrznie śmiejemy - ddodał Komorowski, podkreślając, że "na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat".

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Źródło:
TVN24, PAP

Hiszpania została mistrzem Europy po pokonaniu w finale Anglii. Mnożą się pytania o pracę służb, które dopuściły do tego, że zamachowiec oddał trzy strzały w kierunku Donalda Trumpa podczas wiecu. W Gdańsku od niedzielnego popołudnia strażacy walczą z największym pożarem w mieście od lat. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje amerykańska aktorka Shannen Doherty, najbardziej znana z roli Brendy Walsh - uczennicy szkoły średniej w popularnym serialu z lat 90. "Beverly Hills, 90210". Zmarła po wieloletniej chorobie - podał w niedzielę magazyn People. Miała 53 lata.

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Źródło:
Reuters

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

Księżna Walii Kate pojawiła się na niedzielnym finale Wimbledonu, aby obejrzeć mecz obrońcy tytułu Hiszpana Carlosa Alcaraza z serbskim tenisistą Novakiem Djokovicem. Księżna, która w marcu poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór, została powitana owacjami na stojąco.

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Źródło:
CNN, PAP

Szefowa Secret Service została wezwana na specjalne wysłuchanie w komisji Kongresu na 22 lipca. Republikanie zapowiedzieli, że rozpoczną dochodzenie w sprawie uchybień w zakresie bezpieczeństwa na wiecu wyborczym w Pensylwanii. Portal TMZ dotarł do nagrania, które pokazuje sprawcę zdarzenia leżącego na dachu pobliskiego budynku z karabinem w ręku.

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Źródło:
TVN24, TMZ

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment zamachu na Donalda Trumpa i reakcję dwóch snajperów, którzy z dachu pobliskiego budynku zabezpieczali wiec. Na filmie widać, że agenci są wyraźnie zaskoczeni strzałami. Służby, które miały dbać o bezpieczeństwo sobotniego wydarzenia, znalazły się pod silną krytyką.

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

17-latek został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Chłopak miał rany głowy i ręki. Przeszedł operację, nie udało się uratować kciuka lewej dłoni. Policja wyjaśnia okoliczności ataku.

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

Źródło:
tvn24.pl

Nielegalne przedmioty w bagażach Meksykanina. Podróżny zabrał do Polski między innymi ptasie pióra, kolczyki z piór, fragmenty skór zwierzęcych, preparowane ptasie skrzydła. "Tłumaczył, że przywiezione przedmioty posłużą do ozdobienia stroju na występy, które mają przybliżyć Polakom kulturę meksykańską i aztecką" - informuje KAS.

Przyleciał z "gniazda węży". W bagażu miał kolczyki z piór i fragmenty skór zwierzęcych

Przyleciał z "gniazda węży". W bagażu miał kolczyki z piór i fragmenty skór zwierzęcych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Pleń został zaobserwowany w Dolinie Roztoki. Za to niezwykłe i wciąż słabo poznane zjawisko odpowiedzialne są larwy ziemiórki pleniówki. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Źródło:
Kontakt 24, Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

Upał najprawdopodobniej przyczynił się do śmierci pięciu starszych mężczyzn w sobotę i niedzielę we Włoszech - podały media. Cztery z tych osób zmarły na plażach w Apulii na południu, gdzie jest szczególnie gorąco.

Ogromne upały we Włoszech. Zmarło pięć osób

Ogromne upały we Włoszech. Zmarło pięć osób

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Pięcioletni Bruno choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a i jest pierwszym dzieckiem w Polsce zakwalifikowanym do nowej terapii genowej w Stanach Zjednoczonych. Koszt to blisko 16 milionów złotych, bo lek nie jest jeszcze zarejestrowany i dostępny w Europie. Jeśli chłopiec nie dostanie go teraz, potem będzie za późno. Takich dzieci jest więcej.

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Źródło:
Fakty TVN

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nie swoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

Najgorętsze chwile czekają nas w połowie tygodnia. Jaka pogoda będzie w dalszej części lipca? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Źródło:
tvnmeteo.pl

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl