Seria spotkań wiceszefowej Komisji Europejskiej

Aktualizacja:
Źródło:
PAP
Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova spotkała się ze Zbigniewem Ziobrą
Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova spotkała się ze Zbigniewem ZiobrąTVN24
wideo 2/30
Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova spotkała się ze Zbigniewem ZiobrąTVN24

Marszałkowie Sejmu i Senatu, Rzecznik Praw Obywatelskich, minister sprawiedliwości i pierwsza prezes Sądu Najwyższego - tak wyglądała lista spotkań, jakie odbyła we wtorek w Polsce wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova. Rozmowy dotyczyły stanu polskiej praworządności i tak zwanej ustawy dyscyplinującej sędziów.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova rozpoczęła wtorkowe wizyty od spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

W komunikacie zamieszczonym na stronie sejmowej podkreślono, że marszałek Sejmu podziękowała unijnej komisarz za obecność podczas poniedziałkowych uroczystości w Auschwitz-Birkenau. "Wyraziła także wdzięczność za obronę prawdy historycznej na forum Parlamentu Europejskiego" - zaznaczono. Poinformowano, że komisarz Jourova poruszyła kwestie związane z polskim sądownictwem. Zaznaczono, że istotą wizyty w Warszawie jest wola podtrzymania dialogu na temat reformy sądownictwa.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova w Sejmie
Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova w Sejmie28.01 | Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova przyjechała do Warszawy. Po godzinie 9 rozpoczęło się jej spotkanie z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.TVN24

W komunikacie stwierdzono, że marszałek Witek zapewniła, że polska reforma nie narusza unijnego prawa i jest zgodna z polską konstytucją. "Jesteśmy nowoczesną demokracją z wielowiekowymi tradycjami. Obecny obóz rządzący wygrał w demokratycznych wyborach, zgodnych z międzynarodowymi standardami. Jedną z podstawowych obietnic była reforma systemu sądownictwa" - podkreśliła cytowana w komunikacie marszałek Sejmu. "To poważne zobowiązanie wobec wyborców" - dodała.

Jak podano, Jourova oświadczyła, że Komisja Europejska pracuje nad metodologią potrzebną do analizy stanu praworządności w państwach członkowskich. "Marszałek Sejmu, odnosząc się do tej kwestii podkreśliła, że systemowa ocena stanu faktycznego powinna zawsze poprzedzać podejmowanie jakichkolwiek działań przez instytucje unijne wobec poszczególnych państw członkowskich" - czytamy w komunikacie ."Dla Polaków członkostwo w Unii jest niezwykle istotne i zależy nam na wspólnej przyszłości oraz rozwoju Wspólnoty. Jednakże Polska liczy na partnerskie traktowanie i stosowanie równych zasad wobec wszystkich państw Unii Europejskiej" - podkreśliła cytowana w komunikacie Witek.

Bodnar: tego typu spotkania są zupełnie naturalne w państwie członkowskim Unii Europejskiej

Następnie Jourova spotkała się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem. - Omawialiśmy różne kwestie związane z reformą sądownictwa oraz tym, jaki wpływ na przestrzeganie praw i wolności europejskich ma przeprowadzana reforma sądownictwa - powiedział po spotkaniu Bodnar - Jestem bardzo wdzięczny, że pani przewodnicząca zdecydowała się odwiedzić Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Uważam, że tego typu spotkania są zupełnie naturalne w państwie członkowskim Unii Europejskiej, które powinno przestrzegać określonych reguł integracji europejskiej - dodał. 

Vera Jourova po spotkaniu z rzecznikiem praw obywatelskich
Vera Jourova po spotkaniu z rzecznikiem praw obywatelskich- Chciałabym robić więcej, żeby chronić sędziów przed kampanią toczoną przeciwko nim. W takiej atmosferze trudno sobie wyobrazić, aby sędziowie mogli wykonywać swoją odpowiedzialną pracę - powiedziała po spotkaniu z RPO Adamem Bodnarem wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova.TVN24

Pytany, czy Jourova dzieliła się swoimi refleksjami, Bodnar powiedział, że przypomniała treść listu z 19 grudnia zeszłego roku, w którym wskazywała na wątpliwości dotyczące ustawy sądowej oraz wpływu na niezależność sądownictwa. - Mówiła także o toczących się postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej - dodał. 

"Kampania przeciwko sędziom jest czymś szkodliwym"

Jourova wspomniała, że to nie jest jej pierwsze spotkanie z Bodnarem. - Chodzi o zebranie informacji, zrozumienie sytuacji - mówiła, odnosząc się do celu wizyty.

Powiedziała, że oczekuje dialogu, ale też jest "zaniepokojona działaniami skierowanymi przeciwko sędziom". - Chciałabym robić więcej, żeby chronić sędziów przed kampanią toczoną przeciwko nim. W takiej atmosferze trudno sobie wyobrazić, aby sędziowie mogli wykonywać swoją odpowiedzialną pracę - powiedziała.

- Kampania przeciwko sędziom jest czymś szkodliwym. Mam instrumenty, które mogą pomóc temu, by sędziowie w państwach członkowskich pracowali w warunkach, które szanują ich pracę - mówiła Jourova.

Spotkanie w Sądzie Najwyższym "było poświęcone problemom praworządności"

Później wiceszefowa KE spotkała się z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf i prezesami tego sądu.

- Całe spotkanie było poświęcone problemom praworządności w Polsce, kwestii naszej uchwały z 23 stycznia, reakcji na tę uchwałę. Opowiadaliśmy o bieżących wydarzeniach i wydarzeniach z ostatnich miesięcy - powiedział po spotkaniu Michał Laskowski, rzecznik SN.

Jourova na spotkaniu w Sądzie NajwyższymTVN24

- Odpowiadaliśmy na pytania naszych gości, które świadczyły o tym, że są oni dobrze zorientowani w realiach polskich i że ich wiedza na temat tego, co się w Polsce dzieje zarówno w warstwie legislacyjnej, jak i medialnej, politycznej, jest bardzo dobra - dodał.

Dodał, że "nie było w czasie tego spotkania przedstawicieli Izby Dyscyplinarnej, nie było też przedstawicieli Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych". - Wynikało to z przyjętej formuły spotkania. Nasi goście nie przewidzieli w tej formule przedstawicieli Izby Dyscyplinarnej i Izby Kontroli - zaznaczył.

Michał Laskowski o spotkaniu z Verą Jourową
Michał Laskowski o spotkaniu z Verą Jourową28.01 | Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski o spotkaniu z wiceszefową Komisji Europejskiej Verą Jourovą.TVN24

Następnie Jourova pojechała do Ministerstwa Sprawiedliwości, by spotkać się z przedstawicielami resortu.

Spotkanie z ministrem Zbigniewem Ziobrą i innymi urzędnikami resortu trwało około godziny, zaraz po nim unijna komisarz pojechała na spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

O rozmowach tam prowadzonych opowiedział wiceszef tego resortu Paweł Jabłoński. - Mieliśmy bardzo intensywne, rzeczowe spotkanie. Mieliśmy rozmowę o tym, jak Komisja Europejska ocenia polskie prawo. Przekazałem zdanie polskiego rządu, które jest znane i niezmienne: jesteśmy absolutnie przekonani, że polskie prawo - zarówno to już obowiązujące, jak i to uchwalone przez polski parlament, które czeka teraz na podpis prezydenta - jest zgodne z przepisami Unii Europejskiej - mówił.

- Pani komisarz wysłuchała tego stanowiska, przedstawiła informacje o tym, jakie jest stanowisko Komisji Europejskiej. Powiedziała, że prawo, które zostało uchwalone, będzie przedmiotem jej oceny. My oczywiście w dalszym ciągu jesteśmy gotowi do dialogu na ten temat - dodał Jabłoński.

Następnie Jourova pojechała do Trybunału Konstytucyjnego na spotkanie prezes TK Julią Przyłębską.

"Dialog osobisty cenię ponad wszystko"

"Moim głównym celem jest spotkanie i omówienie z naszymi partnerami kwestii praworządności, ale także innych aspektów mojej pracy, takich jak m.in. dezinformacja czy ingerencja zewnętrzna" - napisała w wydanym we wtorek oświadczeniu Jourova.

"Dialog osobisty cenię ponad wszystko. Polska jest dumnym członkiem UE i naszym partnerem. UE jest wspólnotą prawa, a Komisja jest strażnikiem Traktatu. Jednocześnie kluczowe jest, aby rozmawiać, również na tematy, w których się różnimy" - podkreśliła.

Jej celem - napisała - "jest lepsze zrozumienie stanowiska moich rozmówców oraz wyjaśnienie im stanowiska Komisji".

"Zależy mi także na ustanowieniu metody współpracy, która może doprowadzić do przywrócenia zaufania koniecznego dla konstruktywnych relacji. Liczę na równie konstruktywną postawę moich polskich partnerów" - oświadczyła Jourova.

Vera Jourova z wizytą w Warszawie
Vera Jourova z wizytą w Warszawie28.01 | Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova przyjechała do Warszawy, gdzie zaplanowano serię spotkań. "Dialog osobisty cenię ponad wszystko" - napisała Jourova w oświadczeniu opublikowanym przed serią spotkań w Warszawie.TVN24

Bez spotkania z przedstawicielami nowej KRS

Wiceszefowa Komisji Europejskiej nie miała w planach z przedstawicielami nowej Krajowej Rady Sądownictwa. - Żałujemy, że ze strony Komisji Europejskiej nie było zainteresowania spotkaniem z instytucjami, co do których tak naprawdę toczy się dyskusja - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

- Komisarz Jourova nie wyraziła zainteresowania spotkaniem ani z przedstawicielami Krajowej Rady Sądownictwa, ani z przedstawicielami Izby Dyscyplinarnej czy Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, chociaż te instytucje zwracały się za naszym pośrednictwem do Komisji Europejskiej - dodał wiceminister.

- Informacje, że mimo prośby przedstawicieli KRS oraz Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o rozmowę z Verą Jourovą do takiego spotkania nie dojdzie, są niepokojące - stwierdził szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

- Gdyby rzeczywiście nie doszło do takiego spotkania, to nie byłoby dobre, dlatego że chcąc poznać jakąś sprawę, warto poznać wszystkie strony sporu - dodał.

Jourova zabrała głos w czasie debaty w PE
Jourova zabrała głos w czasie debaty w PETVN24

Wniosek o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce

W piątek Komisja Europejska złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Jeśli TSUE go uzna, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zostanie zawieszona.

Również w piątek Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie ostateczną decyzją Sejmu w sprawie ustaw sądowych i sytuacją w Polsce dotyczącą praworządności. Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand oświadczył, że KE "bez wahania podejmie odpowiednie środki w razie potrzeby". Nie odpowiedział jednak na pytanie, jakie mogą być to środki.

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand o ustawie represyjnej i uchwale SN
Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand o ustawie represyjnej i uchwale SNEBS

Źródło: PAP

Autorka/Autor:asty, ads//now

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Olaf Scholz ma zostać kandydatem SPD na kanclerza w przedterminowych wyborach. Niemieckie media szeroko komentują zapowiadane na poniedziałek ogłoszenie tej nominacji. Portal RND ocenił, że Scholz "ma szansę udowodnić, że jego kanclerstwo nie było historycznym nieporozumieniem". "Sueddeutsche Zeitung" nazywa go zaś "wypaloną marką" i pisze, że "jest prawdopodobnie najsłabszym, najmniej odpowiednim kandydatem na kanclerza, jakiego SPD kiedykolwiek wysunęła".

SPD wybrała kandydata. "Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemal szalone"

SPD wybrała kandydata. "Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemal szalone"

Źródło:
PAP

W Koalicji Obywatelskiej w piątek odbyły się prawybory, wyniki mają zostać podaną w sobotę. PiS z kolei ma ogłosić swojego kandydata w niedzielę. Gdyby rzeczywiście faworytem prezesa miał być prezes IPN Karol Nawrocki, to co przesądziło o jego wyborze?

Nieoficjalnie: Karol Nawrocki ma być kandydatem PiS na prezydenta. Są też nieoficjalne powody. Jakie?

Nieoficjalnie: Karol Nawrocki ma być kandydatem PiS na prezydenta. Są też nieoficjalne powody. Jakie?

Źródło:
Fakty TVN

- Jestem z zawodu nauczycielem historii. I trudno, żebym dziś nie powiedział kilku zasadniczych słów dotyczących sytuacji, bo ona jest sytuacją historyczną, w jakiej znaleźliśmy się my wszyscy - mówił na Krajowym Zjeździe Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego Donald Tusk. Premier ocenił, że wojna na wschodzie wchodzi w rozstrzygającą fazę i "zbliża się nieznane".

Premier o "wydarzeniach ostatnich kilkudziesięciu godzin". "Zbliża się nieznane"

Premier o "wydarzeniach ostatnich kilkudziesięciu godzin". "Zbliża się nieznane"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Orange Polska ostrzega przed SMS-ami, w których oszuści podszywają się pod tego operatora. Wiadomości dotyczą rzekomej konieczności aktywacji konta.

Uwaga na takie SMS-y

Uwaga na takie SMS-y

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę o godzinie 16 w Krakowie odbędzie się obywatelskie spotkanie z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas wydarzenia zostanie ogłoszona decyzja dotycząca poparcia bezpartyjnego kandydata na prezydenta - przekazał w piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek.

"Decyzja dotycząca poparcia bezpartyjnego kandydata". Rzecznik PiS podał szczegóły

"Decyzja dotycząca poparcia bezpartyjnego kandydata". Rzecznik PiS podał szczegóły

Źródło:
PAP, TVN24

- Na 99 procent decyzja zapadła - tak o kandydacie PiS na prezydenta mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł klubu PiS Krzysztof Ciecióra. Europoseł KO Dariusz Joński wymieniał z kolei w programie "trzy różnice" między ugrupowaniami i ich podejściem do wyłonienia kandydata.

"Daliśmy to w ręce 25 tysięcy osób. W PiS-ie wiemy, jak jest"

"Daliśmy to w ręce 25 tysięcy osób. W PiS-ie wiemy, jak jest"

Źródło:
TVN24

Wszyscy potencjalni kandydaci na prezydenta wywodzący się z Koalicji Obywatelskiej - Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski, jak i Szymon Hołownia, wygraliby w II turze wyborów z potencjalnymi kandydatami PiS - Przemysławem Czarnkiem i Karolem Nawrockim - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Kandydaci koalicji kontra kandydaci PiS. Warianty na drugą turę

Kandydaci koalicji kontra kandydaci PiS. Warianty na drugą turę

Źródło:
PAP

Jak wyglądało funkcjonowanie resoru kultury za rządów PiS? Co zmieniło się po odejściu ministra Piotra Glińskiego? Mówiła o tym w "#BezKitu" szefowa MKiDN Hanna Wróblewska. Przyznała, że kiedy weszła do instytucji "zastała bardzo wielu cennych urzędników i kompletny chaos". Przekazała, że przeprowadziła "reformę" i "od tego momentu o tym, kto dostaje dotacje w ramach programu ministra, będzie decydował nie gabinet polityczny, a eksperci".

Jak działał resort kultury za ministra Glińskiego. "Władza była na tyle wysoka, że mógł zadecydować o wszystkim"

Jak działał resort kultury za ministra Glińskiego. "Władza była na tyle wysoka, że mógł zadecydować o wszystkim"

Źródło:
TVN24

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pestycydu w herbacie czarnej liściastej. "Nie należy spożywać partii produktów określonych w komunikacie" - zaapelował GIS.

Partie herbaty wycofane ze sklepów. "Zagrożenie dla zdrowia"

Partie herbaty wycofane ze sklepów. "Zagrożenie dla zdrowia"

Źródło:
tvn24.pl

Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret przyznający azyl polityczny na Białorusi Tomaszowi Szmydtowi - przekazała państwowa agencja BiełTA. Szmydt to ścigany za szpiegostwo były sędzia, który na początku maja zbiegł z Polski.

Tomasz Szmydt dostał azyl na Białorusi

Tomasz Szmydt dostał azyl na Białorusi

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Wiedeńska policja w piątek znalazła w pobliżu szpitala w stolicy Austrii ciało noworodka. Dzień wcześniej służby informowały o szeroko zakrojonych poszukiwaniach dziecka, które zniknęło z sali na oddziale neonatologicznym.

Noworodek zniknął ze szpitalnej sali. Nie żyje

Noworodek zniknął ze szpitalnej sali. Nie żyje

Źródło:
APA, ENEX, ORF, Kurier, tvn24.pl

CBOS zbadał preferencje partyjne Polaków w drugiej połowie listopada. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, Koalicja Obywatelska zdobyłaby 32 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 31 proc., Konfederacja - 13 proc. W komentarzu zwrócono uwagę na prawdopodobny wpływ wyborów w USA na wzrost poparcia dla PiS.

"Powrót wyborców" jednej partii. Nowy sondaż

"Powrót wyborców" jednej partii. Nowy sondaż

Źródło:
PAP

Kampania prezydencka zacznie się 8 stycznia przyszłego roku - ogłosił w piątek marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Wyjaśnił, że zanim poinformuje o dacie samego głosowania, "musi skonsultować się z Państwową Komisją Wyborczą". - Na pewno będzie to w maju - powiedział.

Marszałek Sejmu podał datę startu kampanii prezydenckiej

Marszałek Sejmu podał datę startu kampanii prezydenckiej

Źródło:
TVN24, PAP

Kolejne trzy osoby usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W sumie podejrzanych jest osiem osób, w tym były prezes agencji i Paweł S., twórca marki Red is Bad, który po deportacji z Dominikany siedzi w areszcie.

Policjant miał pomóc Pawłowi S. wypłacić z banków 3,5 miliona złotych

Policjant miał pomóc Pawłowi S. wypłacić z banków 3,5 miliona złotych

Źródło:
tvn24.pl/ Prokuratura Krajowa

Aż 5,5 tysiąca miejsc pracy ma zostać zlikwidowanych w zakładach niemieckiego producenta części samochodowych Bosch.

Gigant zapowiada ogromne zwolnienia

Gigant zapowiada ogromne zwolnienia

Źródło:
PAP

Intensywne opady śniegu spowodowały paraliż komunikacyjny w środkowej i północnej Francji. W okolicach Paryża doszło do karambolu z udziałem kilku pojazdów, ponad 30 osób zostało rannych. Ogromne korki powstały także na kilku autostradach - w jednym miejscu utknęło ponad dwa tysiące samochodów ciężarowych.

Ponad dwa tysiące ciężarówek utknęło w korku

Ponad dwa tysiące ciężarówek utknęło w korku

Źródło:
Le Monde

- Brytyjskie Siły Zbrojne mogłyby walczyć dziś wieczorem, gdyby Rosja dokonała inwazji na Europę Wschodnią - mówił jeden z głównych brytyjskich dowódców generał Rob Magowan, zapewniając w czasie posiedzenia komisji w Izbie Gmin o gotowości armii.

"Gdyby armia brytyjska została poproszona o walkę dziś wieczorem, walczyłaby"

"Gdyby armia brytyjska została poproszona o walkę dziś wieczorem, walczyłaby"

Źródło:
PAP, Politico

Firma Northvolt kończy działalność związaną z rozwojem i produkcją magazynów energii w Gdańsku - ogłosili przedstawiciele firmy. Jak dodano, koncern szuka kupca na zakład w tym mieście.

Firma zamyka fabrykę w Polsce. "Trudna decyzja"

Firma zamyka fabrykę w Polsce. "Trudna decyzja"

Źródło:
PAP

- Trudno sobie wyobrazić, że policjanci wytargali z samochodu trzeźwego kierowcę i go bezpodstawnie pobili, a jednak tak było w tej sytuacji - mówi adwokat kierowcy, któremu sąd przyznał 160 tysięcy odszkodowania od policji w Zabrzu za pobicie. Najpierw to on był jednak oskarżony o napaść na policjantów.

Pobili go, bo odmówił badania alkomatem. Wygrał w sądzie, policja ma mu zapłacić 160 tysięcy złotych

Pobili go, bo odmówił badania alkomatem. Wygrał w sądzie, policja ma mu zapłacić 160 tysięcy złotych

Źródło:
TVN24/Gazeta Wyborcza

W czwartkowe popołudnie w stanie Alabama stracono Careya Dale Graysona, skazanego za zabójstwo autostopowiczki w 1994 roku. Jak podkreślają amerykańskie media, był on trzecią jak dotąd osobą, w stosunku do której karę śmierci wykonano poprzez uduszenie azotem.

Kolejna egzekucja nową metodą. 50-latek stracony za brutalne zabójstwo autostopowiczki w 1994 roku

Kolejna egzekucja nową metodą. 50-latek stracony za brutalne zabójstwo autostopowiczki w 1994 roku

Źródło:
USA Today, CNN, tvn24.pl

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił wszystkich trzech oskarżonych w sprawie o zabójstwo byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony w 1992 roku. - Błędy i niekonsekwencje prokuratury w postępowaniu przygotowawczym doprowadziły do takiego wyroku - powiedział na początku uzasadnienia orzeczenia sędzia Stanisław Zdun.

Sąd uniewinnił wszystkich oskarżonych w sprawie zabójstwa byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony

Sąd uniewinnił wszystkich oskarżonych w sprawie zabójstwa byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. W prawie całej Polsce w nocy spodziewane są trudne warunki drogowe, a w części regionów dodatkowym zagrożeniem okaże się silny wiatr. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Ostrzeżenia IMGW. Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko

Ostrzeżenia IMGW. Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW
"Sikor czy Trzask?" Eksperci: nie chodzi o to, który lepszy, ale który lepszy na obecne czasy

"Sikor czy Trzask?" Eksperci: nie chodzi o to, który lepszy, ale który lepszy na obecne czasy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Cyfrowi wydawcy są zaniepokojeni. Google zapowiedział testowe usunięcie z wyszukiwarki treści publikowanych przez media informacyjne. Zmiana ma dotyczyć jednego procenta użytkowników, ale i tak to ruch niepokojący, pewnego rodzaju presja i straszak. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"Mały test, który jest bardzo dużym ostrzeżeniem"

"Mały test, który jest bardzo dużym ostrzeżeniem"

Źródło:
TVN24

"Niech idą sobie", "brawo Turcja" - komentują polscy internauci przekaz o tym, jakoby Turcja wychodziła z NATO. Brak jakichkolwiek potwierdzeń takich doniesień, a zasięg tej narracji wzmacniają w sieci konta szerzące rosyjską dezinformację. Sprawdziliśmy, co może być jej źródłem.

Turcja wychodzi z NATO? "Żadnych informacji na ten temat"

Turcja wychodzi z NATO? "Żadnych informacji na ten temat"

Źródło:
Konkret24

"Juror#2" to tytuł najnowszego filmu 94-letniego Clinta Eastwooda, który w końcu grudnia trafi na platformę Max. Legendarny hollywoodzki mistrz nakręcił thriller sądowy, którego bohater zasiadający w ławie przysięgłych odkrywa, że sam jest powiązany ze sprawą, w której ma sądzić. Obraz zbiera pochwalne recenzje i jest bodaj najlepszym filmem Eastwooda od czasu nakręconego w 2014 roku "Snajpera".

Thriller sądowy hollywoodzkiej legendy już w grudniu na platformie Max

Thriller sądowy hollywoodzkiej legendy już w grudniu na platformie Max

Źródło:
"The Hollywood Reporter", "The Guardian", tvn24.pl

Zaledwie kilka tygodni po kinowej premierze "Joker: Folie à deux" zadebiutował w Wypożyczalni Playera. Widzowie znaleźć mogą tam już też kontynuację "Soku z żuka" w reżyserii Tima Burtona i najnowszy film Justina Baldoniego z Blake Lively w roli głównej. Oto przegląd nowości serwisu.  

Powrót Tima Burtona, romans z Blake Lively w roli głównej i kontynuacja "Jokera". Nowości w Playerze 

Powrót Tima Burtona, romans z Blake Lively w roli głównej i kontynuacja "Jokera". Nowości w Playerze 

Źródło:
tvn24.pl