Polska

Weź Ikarusa za 6 tysięcy

Polska

Aktualizacja:
Kobieta czy Ikarus? "Zabieram kobietę do Ikarusa"
TVN24, fot. WIkipediaKobieta czy Ikarus? "Zabieram kobietę do Ikarusa"

Po 50 latach wiernej służby, węgierskie Ikarusy powoli odchodzą do lamusa. Wszystkie miasta po kolei rezygnują z kultowych autobusów. Warszawa zaczęła właśnie wyprzedaż ostatnich. Jednak wielu użytkownikom komunikacji miejskiej łezka się w oku kręci.

Warszawa zaczęła wyprzedaż ostatnich Ikarusów w stolicy. Za bardzo przystępną cenę. - Około 6 tysięcy w przypadku autobusów krótkich, 11 metrowych i w przypadku autobusów przegubowych 7 tysięcy złotych - mówi Adam Stawicki z Miejskich Zakladów Autobusowych.

O Ikarusach powstawały piosenki. Grały one w niejednym filmie. - Ikarus ma swój klimat, zupełnie niepowtarzalny. Wyjątkowy. Po pierwsze stylistyka. Design w środku, który jest bardzo specyficzny. Specyficzne fotele, specyficzny układ poręczy - mówi Paweł Zadrożny z serwisu przegubowiec.com.

- To autobusy, które uratowały komunikację. Przecież w okresie zimy stulecia tylko Ikarusy zdały wtedy egzamin - przypomina Robert Człapiński z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.

Na zakupy po Ikarusa

Z Ikarusami nie może pożegnać się też Łukasz Staniszewski z Trójmiasta. Gdy dowiedział się, że Gdańsk z nich rezygnuje, ruszył na zakupy. - Zdecydowałem się kupić Ikrausa na własność, bo Ikarus to gatunek ginący. Uważam, że trzeba ratować go od zapomnienia. Autobus, którzy przysłużył się wielu pokoleniom - mówi.

Służył i jeszcze trochę posłuży. W Warszawie do połowy przyszłego roku.

- A jak ma pan wybór: kobieta-Ikarus. Wieczór piątkowy. To co pan wybiera? - pytamy Roberta Człapińskiego z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. - Zabieram kobietę do Ikarusa - odparowuje bez wahania.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, fot. WIkipedia

Pozostałe wiadomości