TVN24 | Polska

"Największe w Polsce święto równości". W sobotę rusza warszawska Parada Równości

TVN24 | Polska

Autor:
momo//now
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Parada Równości w stolicy. Pod oficjalnym patronatem prezydenta miasta
Parada Równości w stolicy. Pod oficjalnym patronatem prezydenta miastaFakty TVN
wideo 2/3
Fakty TVNParada Równości w stolicy. Pod oficjalnym patronatem prezydenta miasta

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie 20. Parada Równości. Marsz organizowany przez środowiska LGBT został objęty patronatem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Jak piszą organizatorzy wydarzenia, "to najważniejsze święto wszystkich osób, dla których wolność, równość i wzajemna tolerancja stanowią wartości nadrzędne".

"Zapraszamy na największe w Polsce święto równości! Po raz kolejny przejdziemy ulicami Warszawy, by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji" - piszą na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Marsz pod hasłem "Parada równości. Warszawa dla wszystkich" ruszy o godzinie 15 sprzed Pałacu Kultury i Nauki, zbiórka rozpocznie się godzinę wcześniej. Uczestnicy przejdą następnie ulicami: Marszałkowską przez pl. Konstytucji, następnie L. Waryńskiego i Stefana Batorego do skrzyżowania z al. Niepodległości. "Na trasie przemarszu mogą nastąpić czasowe wstrzymania ruchu, a autobusy będą kierowane na trasy objazdowe. Przed paradą możliwe jest także zamknięcie ul. Świętokrzyskiej na odcinku od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej" - informuje ZTM.

Od godziny 13 do 18 przed PKiN będzie trwał koncert.

Parada odbędzie się w reżimie sanitarnym. "Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o noszenie maseczek i w miarę możliwości utrzymywaniu bezpiecznego odstępu. Jeśli nie czujesz się dobrze, kaszlesz lub masz gorączkę, prosimy zostań w domu" - apelują organizatorzy.

Patronat prezydenta Warszawy

Wydarzenie objął swoim patronatem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Niezmiernie cieszymy się, że prezydent po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufaniem - powiedziała Julia Maciocha, prezes fundacji Parada Równości.

Trzaskowski po raz drugi udzielił patronatu prezydenta Paradzie Równości w Warszawie. Pierwszy raz zrobił to w 2019 roku. W roku 2020 parada nie odbyła się ze względu na pandemię COVID-19.

Autor:momo//now

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości