Parada Równości z patronatem Rafała Trzaskowskiego

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Parada Równości w stolicy. Pod oficjalnym patronatem prezydenta miasta
Fakty TVNParada Równości w stolicy. Pod oficjalnym patronatem prezydenta miasta

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po raz kolejny objął swoim patronatem Paradę Równości. Po przerwie wywołanej pandemią COVID-19 uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami Warszawy 19 czerwca.

W piątek biuro prasowe Parady Równości poinformowało, że po raz drugi w historii imprezy paradę patronatem obejmie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Niezmiernie cieszymy się, że prezydent po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufaniem. Już 19 czerwca Warszawa stanie się ponownie stolicą polskiej tolerancji i równości. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania - mówi cytowana w komunikacie prasowym Julia Maciocha, prezeska Fundacji Wolontariat Równości, która od 5 lat organizuje Paradę Równości w Warszawie.

Postulaty Parady Równości 2021

Jak zaznaczają organizatorzy Parady Równości, jej celem nie jest wyłącznie samo świętowanie. Towarzyszy jej szereg postulatów, To m.in. wezwanie do prowadzenia aktywnej polityki antydyskryminacyjnej dotyczącej wszystkich mniejszości, wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, wprowadzenie pełnej równości małżeńskiej, tańszy dostęp do kultury, miastotwórcze działania w przestrzeni miejskiej, zapobieganie wykluczeniu komunikacyjnemu i likwidacja barier architektonicznych dla zmarginalizowanych grup czy zaprzestanie niszczenia środowiska.

Marsz został już zarejestrowany przez urząd miasta. Jak mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl Rafał Wojtczak z biura prasowego Parady Równości, organizatorzy zarejestrowali w sumie kilkanaście zgromadzeń. Ich uczestnicy mają pojawiać się na trasie w pewnych odstępach, by zachować zasady bezpieczeństwa.

Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 14 przed Pałacem Kultury i Nauki. Natomiast marsz ma wyruszyć o godzinie 15. O planowanej trasie przemarszu organizatorzy zamierzają poinformować wkrótce.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości