Polska

Tragiczna sobota na drogach w świętokrzyskiem

Polska

Aktualizacja:
Tragiczna sobota w świętokrzyskiem
TVN24, PAPTragiczna sobota w świętokrzyskiem

Pięć osób zginęło w tragicznym wypadku samochodu z autokarem, do którego doszło w sobotę po południu w Woli Jachowej k. Kielc (woj. świętokrzyskie). W drugim tragicznym wypadku na terenie świętokrzyskiego, w Woli Morawieckiej, zginęło dwoje potrąconych przez samochód pieszych. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Wszystkie ofiary wypadku w Woli Jachowej były pasażerami samochodu osobowego audi A6 o belgijskich numerach rejestracyjnych, który najprawdopodobniej wpadł w poślizg.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - powiedział TVN24 Zbigniew Pedrycz z świętokrzyskiej policji dodając, że w okolicy cały dzień padał deszcz.

Policja potwierdziła także, że kierowcy i pasażerom autokaru kursowego PKS relacji Kielce - Ostrowiec Świętokrzyski nic się nie stało. Kierowca autokaru był trzeźwy.

Na miejscu trwają działania służb ratowniczych i policji. Droga wojewódzka z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego na której doszło do wypadku została zablokowana. Policjanci kierują jadących trasą na objazdy.

Tragedia w Woli Morawieckiej

Do drugiego tragicznego wypadku w świętokrzyskiem doszło w sobotę po południu w miejscowości Wola Morawicka. Jak poinformowała Ewa Jurkiewicz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, samochód potracił tam dwoje pieszych - zginęli na miejscu.

Policja szuka sprawcy, który odjechał z miejsca wypadku.

Całkowicie nieprzejezdna jest droga krajowa nr 73 Kielce-Tarnów. Policjanci kierują na objazdy.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości