Polska

Tomasz Sekielski pokaże "Władców marionetek"

Polska

Aktualizacja:
"Władcy marionetek" Tomasza Siekielskiego
TVN24"Władcy marionetek" Tomasza Siekielskiego

Tomasz Sekielski za politycznymi kulisami. Współprowadzący program „Teraz my!” tym razem wcielił się w rolę dziennikarza śledczego. Ujawnia niespełnione obietnice polityków, ofiary systemu i ciekawe wątki kampanii wyborczych. Autorski film dokumentalny „Władcy marionetek” będzie można zobaczyć w niedzielę w TVN24.

Czy w filmie Sekielskiego Donald Tusk pociąga za sznurki czy jest marionetką? (TVN24) 

- To jest film o słowach w polityce. Ile znaczą, a właściwie - ile nie znaczą… - mówi Tomasz Sekielski. Dodaje, że chciał pokazać jak łatwo politycy składają deklaracje, obiecują, a po dojściu do władzy, zapominają do czego się zobowiązali. „Władcy marionetek” przedstawia mechanizmy władzy. To, czym się kierują politycy, jak działają, jak - zdaniem Sekielskiego - manipulują. Dziennikarz szuka odpowiedzi na pytania: kto jest marionetką w tym świecie, czy są to politycy w rękach specjalistów od marketingu, czy może wyborcy są na "sznurkach" rządzących.

Dać do myślenia

- Mam nadzieję, że ten film da do myślenia nie tylko wyborcom – mówi dziennikarz.

Premiera autorskiego dokumentu dziennikarza odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 marca w TVN24 o godzinie 11.40. TVN pokaże film w poniedziałek 15 marca o godzinie 22.35.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości