Jechał skuterem, użądliła go osa. Kierowca trafił do szpitala w ciężkim stanie

Autor:
bp//rzw
Źródło:
KMP w Tarnowie, tvn24.pl
Tarnów (Małopolska)
Tarnów (Małopolska)Google Earth
wideo 2/3
Google EarthTarnów (Małopolska)

Mało brakowało, by wstrząs anafilaktyczny po ukąszeniu przez osę doprowadził do tragedii. Uczulony na jad owada kierowca skutera przewrócił się na chodnik. Trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu z powodu ciężkiej reakcji alergicznej. Do zdarzenia doszło w Tarnowie.

Policja otrzymała zgłoszenie, że na ulicy Spokojnej w Tarnowie (województwo małopolskie) kierowca skutera, jadąc w kierunku ulicy Klikowskiej, z niejasnych przyczyn i bez kolizji z innym pojazdem nagle przewrócił się na chodnik.

Reakcja alergiczna na jad osy

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, 49-latek z powiatu tarnowskiego był już pod opieką ratowników medycznych.

- Z ustaleń wynikało, że został ugryziony przez osę, na jad której jest uczulony. To spowodowało wstrząs anafilaktyczny - powiedział aspirant sztabowy Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

Policja: szczęście w nieszczęściu

Mężczyzna trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Jak poinformował tvn24.pl Klimek, kierujący skuterem nie odniósł poważnych obrażeń ze względu na upadek, bardzo groźna okazała się jednak reakcja alergiczna. - Szczęście w nieszczęściu, że skuterzysta upadł akurat na chodnik, a nie na jezdnię. To jedna z ważniejszych ulic przelotowych miasta. Mogłoby dojść do tragedii, gdyby upadł przed maskę innego pojazdu - podkreślił funkcjonariusz.

49-latek był trzeźwy. Ponieważ było to zdarzenie losowe, policjanci nie zastosowali wobec niego żadnej kary.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp//rzw

Źródło: KMP w Tarnowie, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości