TVN24 | Polska

Czy koalicja rządowa utrzyma się do następnych wyborów? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
asty//now
Źródło:
TVN24
Czy rządowa koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia będzie trwała do wyborów. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Czy rządowa koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia będzie trwała do wyborów. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24
wideo 2/5
TVN24Czy rządowa koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia będzie trwała do wyborów. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Ponad połowa ankietowanych uważa, że rządowa koalicja PiS, Solidarna Polska i Porozumienie utrzyma się do następnych wyborów parlamentarnych - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, czy rządowa koalicja Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie będzie trwała do wyborów parlamentarnych zaplanowanych na rok 2023.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

31 procent na "nie", 53 procent na tak

6 procent ankietowanych odpowiedziało, że taki scenariusz "zdecydowanie nie" sprawdzi się. 25 procent uważa z kolei, że koalicja "raczej nie" będzie trwała i że dojdzie do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy. Oznacza to, że według łącznie 31 procent badanych (sumując odpowiedzi "zdecydowanie nie" i "raczej nie") koalicja rządowa nie wytrwa do następnych wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 2023 rok.

Czy według Pana(i) rządowa koalicja PIS - Solidarna Polska - Porozumienie będzie trwała do wyborów parlamentarnych zaplanowanych na rok 2023?TVN24

Grupa, która na pytanie, czy koalicja rządząca utrzyma się do kolejnych wyborów wskazała odpowiedź "raczej tak", wyniosła 41 procent ankietowanych. "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 12 procent respondentów. 53 procent ankietowanych (odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak") uważa, że koalicja będzie trwała do wyborów.

16 procent ankietowanych odparło "nie wiem".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Autor:asty//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości