Auto wypadło z drogi i uderzyło w betonowy przepust. Jeden pasażer nie żyje, drugi w ciężkim stanie

Autor:
bp
Źródło:
małopolska policja
Jeden pasażer nie żyje, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kierowca był pijany
Jeden pasażer nie żyje, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kierowca był pijanymałopolska policja
wideo 2/3
małopolska policjaJeden pasażer nie żyje, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kierowca był pijany

Jak poinformowała policja, 20-latek odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowanie autem pod wpływem alkoholu. W niedzielę w nocy pod Tarnowem samochód, który prowadził, wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Jeden z pasażerów zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala. Kierowca miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Jak poinformowali małopolscy policjanci, do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 2.30 w Pawęzowie pod Tarnowem (Małopolska).

Policja: pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogimałopolska policja

Wypadł z drogi na zakręcie

Według ustaleń funkcjonariuszy, kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Samochód wjechał do przydrożnego rowu, uderzył w betonowy przepust, a następnie w ogrodzenie jednej z posesji.

- Ratownicy pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji nie zdołali uratować jednego z pasażerów toyoty. Drugi z licznymi obrażeniami trafił do tarnowskiego szpitala. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny - powiedział młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji.

Jeden z pasażerów zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala w ciężkim staniemałopolska policja

Do szpitala zabrano również kierowcę, który po badaniach trafił do policyjnej izby zatrzymań. - Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i jazdę w stanie nietrzeźwości - przekazał Gleń. Dodał, że dalsze czynności policjantów nadzoruje prokuratura.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: małopolska policja

Pozostałe wiadomości