"Skała", "Gruby" i Andrzej W. w rękach przez CBŚ

TVN24

Aktualizacja:
policja.pl (materiał bez dźwięku)"Skała", "Gruby" i Andrzej W. w rękach CBŚ

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Warszawie trzech członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się produkcją, przemytem oraz handlem narkotykami, głównie kokainą i amfetaminą - poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji.

Przemysław K., pseud. Skała, Marcin K., pseud. Gruby, oraz Andrzej W. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚ i policjantów KSP na jednym z warszawskich osiedli. Mieli przy sobie fałszywe dowody osobiste, prawa jazdy i kilkadziesiąt telefonów komórkowych - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP.

"Czyścili" gotówkę

Po przeszukaniu jednego z mieszkań, w którym przebywał "Skała", funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro. - Zatrzymani mężczyźni stanowili trzon tzw. grupy ciechanowsko-pułtuskiej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami - powiedział Jakubowski.

Członkowie grupy ukrywali się i często zmieniali miejsca zamieszkania oraz samochody, którymi przewozili narkotyki. - Dochody z narkotyków i innych przestępstw szefostwo grupy lokowało w legalnych interesach, aby "wyczyścić" gotówkę - powiedział rzecznik.

Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, szajka miała szerokie kontakty w świecie przestępczym. Współpracowała z tzw. grupą mokotowską oraz gangsterami z tzw. grupy "Szkatuły", miała znajomości w krajach Unii Europejskiej i Ameryce Południowej.

Tzw. grupa mokotowska została rozbita pod koniec 2005 roku. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali wówczas 17 osób. Gang od około 10 lat napadał na tiry, handlował bronią i narkotykami (także na skalę międzynarodową), prał brudne pieniądze. Grupa "Szkatuły" specjalizowała się za to w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach i obrocie narkotykami. Gang został rozbity w 2008 roku.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: policja.pl (materiał bez dźwięku)