Sędzia Juszczyszyn domaga się dopuszczenia do orzekania. Powołuje się na ostatni wyrok TSUE

Autor:
js/kg
Źródło:
TVN24, PAP
Sąd Okręgowy w Olsztynie udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszyna
Sąd Okręgowy w Olsztynie udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszynatvn24.pl
wideo 2/21
tvn24.plSąd Okręgowy w Olsztynie udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszyna

Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn zwrócił się z pismem do prezesa Macieja Nawackiego z "żądaniem natychmiastowego dopuszczenia do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych, w tym do wykonywania funkcji orzeczniczych". Powołał się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który uznał, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem unijnym.

Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn skierował w piątek 16 lipca pismo do prezesa sądu Macieja Nawackiego. Napisał w nim, że "powołując się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 15 lipca 2021 r. (...) stanowczo żąda od Pana Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie natychmiastowego dopuszczenia do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących mu z tytułu pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie, w tym do wykonywania funkcji orzeczniczych".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"We wskazanym wyroku TSUE stwierdził w szczególności to, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie daje w pełni rękojmi niezawisłości i bezstronności, a w szczególności nie jest chroniona przed bezpośrednimi lub pośrednimi wpływami polskiej władzy ustawodawczej i wykonawczej" – czytamy w piśmie Juszczyszyna. Sędzia napisał, iż "z tego powodu TSUE orzekł, że Rzeczpospolita Polska uchybiła zobowiązaniom, które na niej ciążą na mocy art. 19 ust. 1 akapit drugi Traktatu o Unii Europejskiej".

Juszczyszyn podkreślił, że "orzeczenie to wiąże wszystkie organy władzy publicznej w Rzeczpospolitej Polskiej, w tym Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, który jest zobowiązany do jego wykonania i przestrzegania prawa Unii Europejskiej w systemie prawnym Rzeczypospolitej Polskiej, zapewniając jego skuteczność, a przede wszystkim obowiązywanie".

Juszczyszyn dodał, że "omawiany wyrok TSUE jest spójny w wcześniejszymi orzeczeniami polskiego Sądu Najwyższego (wydanymi w wykonaniu innego wyroku TSUE z 19 listopada 2019 r. w sprawach w sprawach połączonych C-585/18, C-624/18 i C-625/18) w myśl których Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego".

Sędzia wnosi o podjęcie "stosownych zarządzeń", które umożliwią mu przystąpienie do pracy

"W związku z tym po raz kolejny podnoszę, że uchwała Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z 4 lutego 2020 r. (…) nie ma mocy prawnej i na jej podstawie nie można zawiesić mnie w czynnościach służbowych" – napisał olsztyński sędzia.

Wniósł o "o niezwłoczne podjęcie stosownych zarządzeń, które umożliwią mu przystąpienie do pracy i wykonywanie jego obowiązków służbowych".

Juszczyszyn napisał, że oczekuje "pisemnej odpowiedzi na niniejsze wezwanie bezzwłocznie, najpóźniej do poniedziałku 19 lipca". Zaznaczył, że w razie jej braku "uzna, że prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie odmawia wykonania ciążącego na nim prawnego obowiązku" dopuszczenia sędziego Juszczyszyna "do wykonywana wszystkich praw i obowiązków służbowych".

Juszczyszyn chce ukarania Nawackiego
Juszczyszyn chce ukarania NawackiegoTVN24

Sprawa sędziego Juszczyszyna

Olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony w czynnościach przez kwestionowaną Izbę Dyscyplinarną w lutym ubiegłego roku w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym.

Sędzia ten został odsunięty od orzekania w rozpatrywanej przez niego sprawie cywilnej, w której uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez obecną KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. Między innymi nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie list poparcia kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

10 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszyna. Sąd w trzyosobowym składzie wstrzymał skuteczność oraz wykonalność uchwały o zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych oraz obniżeniu jego wynagrodzenia.

Sąd Najwyższy nie zareagował na to postanowienie Sądu Okręgowego, a prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, w którym pracuje Juszczyszyn, nie zmienił zdania co do przywrócenia Juszczyszyna do pracy. Wcześniej Sąd Rejonowy w Bydgoszczy także zdecydował w postanowieniu, że sędzia Juszczyszyn ma powrócić do orzekania (dotyczyło to innego pozwu - red.).

Prezes olsztyńskiego sądu rejonowego Maciej Nawacki nie zezwala Juszczysznowi na podjęcie pracy, argumentując, że istnieje spór kompetencyjny pomiędzy decyzją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego a decyzjami sądów powszechnych.

TSUE ogłasza wyrok w sprawie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej
TSUE ogłasza wyrok w sprawie nieuznawanej Izby DyscyplinarnejTVN24

TSUE o Izbie Dyscyplinarnej

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał w czwartek, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem Unii Europejskiej. TSUE oświadczył, że uwzględnił wszystkie zarzuty podniesione przez Komisję Europejską i "stwierdził, że Polska uchybiła swoim zobowiązaniom wynikającym z prawa Unii". 

Autor:js/kg

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Sieć laboratoriów w opublikowanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu przyznała, że 19 listopada doszło do ataku na serwery spółki oraz że "dostęp do znajdujących się tam danych mogły w sposób bezprawny uzyskać osoby nieuprawnione". "Spółka zgłosiła naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, poinformowała uprawnione instytucje oraz złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości" - poinformowano. Firma nie podała, ilu osób dotyczy problem.

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Chcę dać jeszcze jeden koncert - stwierdził Ozzy Osbourne w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone". Muzyk opowiedział w nim o swoich problemach zdrowotnych i planach powrotu na scenę. Mówi też, jak obecnie wygląda jego codzienne życie.

Ozzy Osbourne o walce o zdrowie i szansach powrotu na scenę

Ozzy Osbourne o walce o zdrowie i szansach powrotu na scenę

Autor:
jdw//az
Źródło:
Rolling Stone

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukają turysty, który samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wierchy. Od soboty nie ma z nim kontaktu. Znaleziono auto mężczyzny zaparkowane przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Do szpitala w Krotoszynie (Wielkopolska) zgłosiła się 19-latka z noworodkiem. Medykom miała powiedzieć, że dziecko znalazła w lesie. Jak informuje prokuratura, okazało się, że to ona jest matką. Teraz policja i prokuratura badają, czy doszło do narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo.

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24 Poznań

Jedna czwarta informacji prasowych dotyczących składu przyszłego rządu Donalda Tuska nie jest zgodna z prawdą - powiedział w TVN24 wicemarszałek Sejmu, lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Mówił o przewidywanym udziale Lewicy w tym gabinecie.

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Autor:
ads/ft
Źródło:
TVN24

Wtorek to kolejny dzień obrad pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie przystąpią między innymi do debaty nad projektami trzech uchwał powołujących trzy sejmowe komisje śledcze - do spraw wyborów kopertowych, afery wizowej oraz Pegasusa. - Trzeba pokazać mechanizmy, w jaki sposób budowano państwo bezprawia - tłumaczył w rozmowie z reporterką TVN24 szef klubu KO Borys Budka. - To wszystko musi dziać się przed kamerami telewizyjnymi, po to, by wszyscy, którzy chcą poznać te mechanizmy, mieli na to szansę - dodał. W tvn24.pl relacjonujemy polityczny wtorek.

Trzy komisje śledcze w nowym Sejmie. "To musi dziać się przed kamerami"

Trzy komisje śledcze w nowym Sejmie. "To musi dziać się przed kamerami"

Aktualizacja:
Autor:
akw/
ft,
adso
Źródło:
tvn24.pl

Intensywne opady śniegu możliwe są we wtorek w kilku województwach. Na Dolnym Śląsku pokrywa śnieżna wzrośnie nawet o 25 centymetrów. Obowiązują alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części kraju niebezpieczeństwo na drogach będzie stwarzać gołoledź, przed czym również ostrzega IMGW.

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Autor:
anw,ps,as/dd
Źródło:
IMGW

Trzy nastolatki zostały potrącone na przejściu dla pieszych w miejscowości Gromnik (woj. małopolskie). Zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca osobówką 20-latka była trzeźwa.

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Autor:
ms
Źródło:
tvn24.pl

We wtorek wystartuje pasażerski odrzutowiec Virgin Atlantic lecący z Londynu do Nowego Jorku, który będzie napędzany w stu procentach zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF) - podał Reuters. Dodał, że świat lotniczy próbuje pokazać potencjał opcji niskoemisyjnych i zabezpieczyć swoją przyszłość.

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Nagle opuścił własne wesele i wrócił z bronią - tajlandzki parasportowiec i były żołnierz zastrzelił swoją świeżo poślubioną żonę i trzy inne osoby. Telewizja BBC, powołując się na miejscową policję, poinformowała, że mężczyzna następnie odebrał sobie życie.

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Autor:
asty/ft
Źródło:
PAP

Wzywamy do natychmiastowych działań w celu wykonania wyroku i zapewnienia prawidłowości funkcjonowania najważniejszego organu sądowego w Polsce - zaapelował w uchwale zarząd Stowarzyszenia Sędziów "Themis", odnosząc się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na korzyść Lecha Wałęsy.

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Autor:
asty/ft
Źródło:
TVN24

Zagraniczne media piszą o zaprzysiężeniu rządu Mateusza Morawieckiego. Portal Politico napisał, że mimo kilkutygodniowych prób rozmów z parlamentarzystami opozycji Morawiecki nie był w stanie wykazać, że jakiekolwiek inne partie są skłonne do współpracy z nim. Zgodnie uznaje się też, że działania polityków PiS opóźniają przekazanie władzy byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi.

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

Autor:
asty/ft
Źródło:
Politico, Bloomberg, Reuters, Financial Times, El Mundo, ANSA, Le Monde

Wtorek to kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie mają m.in. powołać Rzecznika Praw Dziecka i członka komisji ds. pedofilii. W harmonogramie obrad przewidziano też debatę nad trzema projektami powołującymi komisje śledcze. Co jeszcze? Oto harmonogram obrad.

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Autor:
kgo//am
Źródło:
PAP
Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Natalia
Szostak
Autor:
Natalia
Szostak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Alex Dancyg, porwany 7 października przez Hamas historyk mający podwójne, izraelskie i polskie obywatelstwo, żyje i czuje się nieźle - poinformował we wtorek portal Israel National News. Dancyg miał przekazać wiadomość rodzinie przez zwolnioną w poniedziałek zakładniczkę.

Media: porwany przez Hamas Alex Dancyg żyje. "Kiedy usłyszeliśmy, że daje wykłady, zaczęliśmy się śmiać"

Media: porwany przez Hamas Alex Dancyg żyje. "Kiedy usłyszeliśmy, że daje wykłady, zaczęliśmy się śmiać"

Autor:
ks/ft
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Cztery samochody najechały na siebie w pobliżu węzła Opacz. Są utrudnienia na S7 w kierunku Warszawy.

Najechały na siebie cztery samochody

Najechały na siebie cztery samochody

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju podjęła decyzję o przyjęciu projektu ustawy autorstwa Polski 2050 w sprawie handlu w tegoroczną Wigilię, która przypada w niedzielę. Zamiast w Wigilię sklepy miałyby być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia bieżącego roku w pełnym zakresie godzin.

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP

Przed Sądem Okręgowym w Łodzi ruszył proces 35-letniego Daniela Ch., oskarżonego o zabicie dwóch osób po tym, jak dostał omamów i wizji po narkotykach. Do tragedii doszło w styczniu w wynajętym mieszkaniu w łódzkich loftach. Oskarżony, jak ustalili prokuratorzy w czasie śledztwa, po zadaniu śmiertelnych ciosów pobiegł do kościoła i błagał o rozmowę z księdzem. Chociaż zdaniem biegłych w momencie zbrodni był niepoczytalny, to przed sądem odpowiada za podwójne zabójstwo, bo dobrowolnie przyjął środki odurzające.

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl

61-latek utonął w rzece Wolbórce w miejscowości Młynary (woj. łódzkie). Według wstępnych ustaleń służb, mężczyzna poszedł morsować i nie wrócił do domu. Do szpitala trafiła żona mężczyzny, która zemdlała, gdy na miejscu pojawili się strażacy.

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl

Wycieczka z Żor wracała z Warszawy na Śląsk. Autokar z dziećmi utknął w Kątach Węgierskich - miejscowości na północ od stolicy. Kierowca autobusu był badany w karetce.

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Autor:
mg/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała we wtorek, że Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców w bazie marynarki USA, wykonane przez wystrzelonego niedawno przez Pjongjang pierwszego satelitę szpiegowskiego.

KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

Autor:
ks/ft
Źródło:
PAP

Jan K., ginekolog skazany za zgwałcenie pacjentki, nie jest już pracownikiem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jest też zawieszony w pracy na uczelni. Sąd nie zakazał mu wykonywania zawodu, więc K. przez długi czas prowadził praktykę i miał zajęcia ze studentami. Ich relacje są porażające.

Ginekolog skazany za gwałt na pacjentce po wyroku prowadził zajęcia na uczelni i pracował w szpitalu

Ginekolog skazany za gwałt na pacjentce po wyroku prowadził zajęcia na uczelni i pracował w szpitalu

Źródło:
Fakty TVN

Dominika Chorosińska została ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącą Komitetu ds. Pożytku Publicznego. O aktorce i polityczce w ostatnich latach głośno było nie tylko za sprawą jej ról. Ostatnio w mediach komentowane było jej zachowanie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji.

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Autor:
wac//az
Źródło:
tvn24.pl, Wirtualnemedia.pl

W Pałacu Prezydenckim został w poniedziałek powołany nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który nie ma szans na zdobycie wotum zaufania w nowym Sejmie. Oto skład Rady Ministrów.

Oto ministrowie w rządzie bez większości. Lista nazwisk

Oto ministrowie w rządzie bez większości. Lista nazwisk

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Poseł Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że po ewentualnej zmianie traktatów to Unia Europejska zdecyduje o tym, czy w Polsce będzie obowiązywać wspólna europejska waluta euro. Nie ma racji. To kolejna odsłona manipulacyjnej narracji PiS, według której zmiany w traktatach pozbawią Polskę suwerenności.

Kownacki: "Unia będzie decydowała, czy w Polsce będzie euro". To nieprawda

Kownacki: "Unia będzie decydowała, czy w Polsce będzie euro". To nieprawda

Autor:
Piotr
Jaźwiński,
Michał
Istel
Źródło:
Konkret24

Prokuratorzy postawili zarzuty dwóm patostreamerom - Kawiaqowi, czyli Marcinowi F. i jego koledze Bartłomiejowi K. - którzy podczas transmisji w internecie mieli znęcać się nad upijanymi dziewczynami. Gdy o sprawie stało się głośno, nastolatkowie wyjechali za granicę. - Złożyli wyjaśnienia, ale umniejszali swoją rolę - przekazali śledczy. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Zarzuty i areszt dla dwóch patostreamerów po transmisjach w internecie. "Umniejszali swoją rolę"

Zarzuty i areszt dla dwóch patostreamerów po transmisjach w internecie. "Umniejszali swoją rolę"

Aktualizacja:
Autor:
ms,
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

"Szczęśliwy błąd" doprowadził do pokaźnej wygranej dla 60-latka z amerykańskiego stanu Illinois. Dzięki pomyłce wygrał 25 tys. dolarów do końca życia na loterii w sąsiednim Michigan, informuje strona loterii stanowej. 

Wygrał w loterii po tym, jak sprzedawca na stacji benzynowej błędnie wydrukował los

Wygrał w loterii po tym, jak sprzedawca na stacji benzynowej błędnie wydrukował los

Autor:
am
Źródło:
today.com

Zapowiedzi powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie tak zwanych wyborów kopertowych spowodowały, że politycy mówią o postawieniu przed Trybunałem Stanu ówczesnego ministra Jacka Sasina. Rzeczywiście, był on twarzą nieudanych wyborów prezydenckich z 2020 roku, ale czy to on podjął bezprawne decyzje? Przypominamy, o co chodziło w sprawie tych wyborów i którzy politycy za co odpowiadają.  

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Autor:
Piotr
Jaźwiński
Źródło:
Konkret24

- To mój pierwszy singiel i spełnienie marzenia - mówi Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN. Dziś premierę ma jej piosenka "Przed siebie". Za kilka tygodni ukaże się kolejna. Czy Gardias ma w planie wydanie płyty? 

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24

Zwycięzcą 12. edycji "Top Model" został Dominik Szymański. Zdobył 200 tysięcy złotych i kontrakt z agencją Selective Management. Jego zdjęcie ukaże się też na okładce magazynu "Glamour". - Bałem się troszkę na początku, że Dominik to będzie taka typowa smutna historia. Ale to jest superchłopak. Po to robimy ten program, żeby dać szansę takim ludziom - mówił Marcin Tyszka, juror programu. Finał "Top Model" można oglądać w Playerze.   

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24