Polska

Rosyjskie media o wystąpieniu Ogórek. "Wzywa do poprawy relacji z Rosją".

Polska

Kandydatka SLD zainaugurowała kampanię

Magdalena Ogórek podczas sobotniej konwencji inaugurującej kampanię wyborczą krytycznie oceniła "wrogie" stanowisko Polski wobec Rosji - pisze rosyjski portal Sputniknews. "Wzywa do poprawy relacji z Rosją" - podkreśla.

Jak zauważył dziennikarz, kandydatka SLD podkreśliła, że nie stać Polski na to i nie leży to w interesie bezpieczeństwa żadnego Polaka, by rosyjskie media określały nas jako wroga Rosji numer jeden. "Rosja jest i będzie naszym sąsiadem" - cytuje Sputnik słowa Magdaleny Ogórek.

Przywołuje również stwierdzenie, że nie wahałaby się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłaby słuchawkę, żeby do niego zadzwonić.

Sputnik przyznaje, że Ogórek "potępia to, co postrzega jako rosyjskie wtrącanie się w sprawy Ukrainy", ale jednocześnie zaznacza, że kandydatka jest zwolenniczką "porozumienia i negocjacji" w czasie obecnego kryzysu.

Młoda i bez doświadczenia

Rosjanie, przywołując życiorys kandydatki, zwracają uwagę na to, że kandydatura Ogórek jest krytykowana przez polskich i zachodnich komentatorów, którzy zarzucają jej młody wiek i brak doświadczenia politycznego.

Magdalena Ogórek startuje pod hasłem "Polska od nowa". Prezydencka kampania wyborcza ruszyła formalnie tydzień temu. Wybory odbędą się 10 maja.

Autor: js//rzw / Źródło: sputniknews.com

Pozostałe wiadomości