TVN24 | Polska

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i na pasach, tuż przed pieszym na przejściu. Nagrał go inny kierowca, znalazła policja

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Ropczyce. 18-latek popełnił kilka wykroczeń na drodze (wideo bez dźwięku)
Ropczyce. 18-latek popełnił kilka wykroczeń na drodze (wideo bez dźwięku)KWP Rzeszów
wideo 2/7
KWP RzeszówKierowca popełnił kilka wykroczeń

18-latek wyprzedzał inne samochody na podwójnej linii ciągłej na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych. Jego jazdę nagrał inny kierowca, a film przesłał policji. Młody kierowca z Ropczyc (woj. podkarpackie) został zatrzymany, a za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem.

Film, który otrzymali policjanci, został nagrany 11 października w Ropczycach (Podkarpackie). - Widać na nim osobową toyotę, której kierujący w ciągu kilkunastu sekund popełnia kilka niebezpiecznych wykroczeń drogowych, w tym wyprzedza na podwójnej linii ciągłej w rejonie skrzyżowania oraz na przejściu dla pieszych w chwili, gdy znajduje się na nim pieszy – podaje Wojciech Tobiasz, oficer prasowy ropczyckiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

18-latek wyprzedzał m.in. na pasach, gdy przez ulicę przechodził pieszyKWP Rzeszów

Stanie przed sądem

Teraz dzięki filmowi policjantom udało się dotrzeć do kierowcy. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Ropczyc. Za popełnione wykroczenia, młody mężczyzna wkrótce - jak zapewniają policjanci - poniesie odpowiedzialność przed sądem. 18-latkowi grozi grzywna oraz utrata prawa jazdy.

Policja apeluje o ostrożność na drodze. - W trakcie jazdy autem kierująca nim osoba wykonuje wiele manewrów. Najbardziej niebezpieczne jest wyprzedzanie, zwłaszcza, jeśli kierujący wykonuje je w sposób niedozwolony. Takie zachowanie stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, którzy w konfrontacji z pędzącym samochodem mogą zostać poważnie ranni, a nawet zginąć – podkreśla rzecznik.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KWP Rzeszów

Pozostałe wiadomości