"Gość, który rozumiał więcej, niż mówił", "wojownik, piękny człowiek". "Poniat" we wspomnieniach dziennikarzy

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl
Wspomnienie Rafała PoniatowskiegoTVN24
wideo 2/8
TVN24Wspomnienie Rafała Poniatowskiego

"Parę zdań wygłoszonych tym głębokim głosem miewało większe znaczenie niż seria nadętych konferencji" - tak zmarłego w sobotę dziennikarza TVN24 Rafała Poniatowskiego wspominał Tomasz Skory, reporter RMF FM. "Wybitny ironista, człowiek życiowo mądry" - napisał Wojciech Tumidalski z "Rzeczpospolitej".

W sobotę w wieku 48 lat zmarł Rafał Poniatowski. Nasz redakcyjny kolega, dziennikarz, który od 20 lat opisywał rzeczywistość w materiałach "Faktów" TVN i na antenie TVN24. Od kilku lat walczył z rakiem.

Czytaj więcej: Dziennikarze TVN24 wspominają Poniatowskiego

"Poniat" we wspomnieniach dziennikarzy

W sobotę wielu dziennikarzy żegnało i wspominało "Poniata" we wpisach w mediach społecznościowych. Dziennikarz Radia Zet Jacek Czarnecki napisał o "dobrym kumplu i znakomitym dziennikarzu".

"Wręcz stoicki spokój" Poniatowskiego nawet w najtrudniejszych momentach wspominał Mariusz Gierszewski z Wirtualnej Polski.

Poniatowski "rozumiał więcej niż mówił. Będzie mi brakowało właśnie jego dystansu, rezerwy, refleksji z boku" - napisał Tomasz Skory, dziennikarz RMF FM.

Karolina Hytrek-Prosiecka, była dziennikarka TVN24 BiS i "Faktów" TVN, która również zmagała się z rakiem, wspominała spotkanie z Poniatowskim na oddziale onkologii. "Rzadko rozmawialiśmy o naszej chorobie, czerniak nie istniał, rozmawialiśmy o polityce i o dziennikarstwie. Żegnaj wojowniku" - napisała.

Tomasz Sekielski zacytował "Poniata" i dodał: "Nadszedł jego czas... za wcześnie".

Wojciech Tumidalski z "Rzeczpospolitej" tak określił Poniatowskiego: "wybitny ironista, człowiek życiowo mądry".

"Poniat, uwielbiałam Twój trzeźwy stosunek do polityki i nieoczywiste poczucie humoru" - napisała Dominika Długosz z "Newsweeka".

"Odsapnij Mistrzu" - napisał Jarosław Kuźniar, były dziennikarz TVN24 i Onetu.

Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: arch. prywatne