Polska

Dronem szmuglowali papierosy. Zatrzymany 44-latek

Polska

[object Object]
Straż graniczna zabezpieczyła ponad 360 paczek papierosówtvn24
wideo 2/2

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który w okolicach granicy pakował do samochodu nielegalne papierosy. Zostały przemycone z Ukrainy przy użyciu drona.

Ukraińca zatrzymał patrol Straży Granicznej z Korczowej, gdy w okolicach polsko-ukraińskiej granicy pakował do samochodu nielegalne papierosy. Jak się okazało, zostały one wcześniej przemycone z Ukrainy przy użyciu drona.

Papierosy o wartości 5 tysięcy złotych

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w okolicach Korczowej na Podkarpaciu. - Patrol straży granicznej pełniący nocną służbę z wykorzystaniem kamer termowizyjnych zauważył przelatującego przez granicę z Ukrainy do Polski drona. Następnie bezzałogowiec wrócił z powrotem na Ukrainę. Później w tym samym rejonie strażnicy graniczni zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który pakował do samochodu papierosy. Mundurowi powiązali te dwa zdarzenia – mówiła rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Elżbieta Pikor. Dodała, że w sumie zabezpieczono ponad 360 paczek papierosów, o szacunkowej wartości 5 tysięcy złotych. Straż Graniczna wszczęła wobec zatrzymanego postępowanie karno-skarbowe. Na poczet kary zabezpieczono dwa tysiące złotych. Poza tym Ukrainiec został zobowiązany do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu przez kolejny rok. Mężczyzna nie przyznał się, że to on "wypuścił" z Ukrainy papierosy.

Pierwszy taki przemyt w tym roku

Mjr Pikor dodała, że jest to pierwszy w tym roku przypadek przemytu towarów akcyzowych z wykorzystaniem drona. - Tylko na tak zwanej zielonej granicy na Podkarpaciu funkcjonariusze straży granicznej ujawnili ponad osiem tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych, a łącznie podczas kontroli, także wewnątrz kraju, zatrzymano ponad pół miliona paczek papierosów o wartości siedmiu milionów złotych – zaznaczyła rzeczniczka.

Autor: js//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BiOSG

Pozostałe wiadomości