Wszystko zaczęło się dokładnie 19 marca 2007 roku. To właśnie wtedy oddaliśmy w Wasze ręce pierwszy polski portal informacyjny. Nasz adres www.tvn24.pl z dnia na dzień cieszył się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu szybko staliśmy się najważniejszym źródłem wiadomości w sieci. Także my jak jako pierwsi zaczęliśmy pokazywać Wam świat w innowacyjny sposób. Nikt wcześniej nie zdecydował się bowiem w tak dużej mierze połączyć wyczerpujących informacji z wideo.
Początki portalu TVN24 według reporterów
Pierwsze koty za płoty
Już pierwszy dzień działania naszego portalu przyniósł wiele informacji z kraju i ze świata. Mogliście się wtedy dowiedzieć m.in., że premier Jarosław Kaczyński w gmachu warszawskiej giełdy zaprezentował pakiet Kluski, graficiarz przechytrzył ochronę lotniska Ławica w Poznaniu, a w kopalni na Syberii wybuchł gaz.
W ciągu pierwszego roku funkcjonowania www.tvn24.pl też sporo się działo. Ujawniliśmy aferę z finansowaniem Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Pinczuka, za co dostaliśmy nominację do nagrody Grand Press. Jako pierwsi pokazaliśmy wstrząsające zdjęcia z katastrofy samolotu CASA, w której zginęło 20 polskich lotników. To my byliśmy jedynymi mediami internetowymi, którym Leo Beenhakker udzielił ekskluzywnego wywiadu.
W 2008 roku również Wy dołączyliście do współtworzenia naszego portalu. Od dziewięciu lat na platformie Kontakt 24 dodajecie swoje materiały foto i wideo, które pojawiają się nie tylko na naszym portalu, ale także na antenie TVN24. Tak było np. w przypadku nagrania z wypadku prezydenckiej limuzyny lub bolidu, który pojawił się na niebie. Nierzadko jesteście dla nas - i dla pozostałych czytelników - także pierwszym źródłem informacji o licznych wydarzeniach w Polsce i na świecie.
Redakcja portalu TVN24 w 2009 roku:
Opublikowany przez TVN24.pl na 18 lutego 2009
Od świtu do świtu
Po trzech latach od uruchomienia portalu wydarzyła się tragedia, która była i wciąż pozostaje najpoważniejszym sprawdzianem dla naszego portalu, jak też dla całego społeczeństwa i państwa. 10 kwietnia 2010 roku w wypadku lotniczym pod Smoleńskiem zginęła polska delegacja, w której uczestniczyło 96 członków elity Polski, z ówczesnym prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską na czele.
Informacja o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem pojawiła się nagle, trzeba było więc szybko reagować. Nasza redakcja pracowała non stop 10 kwietnia i wiele tygodni później, by przekazywać Wam rzetelnie wszystko to, co się wtedy działo.
Wojciech Bojanowski o relacjach ze Smoleńska dla TVN24.pl
Serwisy specjalne TVN24
Choć sednem pracy w serwisie informacyjnym jest informowanie o wszystkim co tu i teraz, to naszą specjalnością stało się również relacjonowanie największych planowanych wydarzeń cyklicznych, od wyborów po gale rozdania Oscarów.
W 2015 roku najbardziej intensywnie spośród wszystkich mediów relacjonowaliśmy dla Was przebieg wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce. Nasz hashtag #CzasDecyzji towarzyszy w Waszych dyskusjach o polityce w mediach społecznościowych.
W 2012 i 2016 za naszym pośrednictwem na żywo śledziliście wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.
To jednak tylko część portalowej codzienności. Każdego dnia na Wasze zaufanie pracuje zespół dziennikarzy, który w setkach artykułów dziennie opisuje i pokazuje to, co ważne, ciekawe, wzruszające bądź śmieszne.
Dzięki pracującym dla portalu dziennikarzom śledczym ujawniliśmy afery, a niejednokrotnie także absurdy polskich służb, takie jak wycinanie konfetti przez policjantów czy przebranie się policjantów w aniołów.
Tak wyglądał start portalu przed dekadą:
video-310130
Rodzina portalu TVN24
Dzisiaj portal TVN24 to wielka rodzina siostrzanych redakcji i serwisów. Tworzą ją tytuły takie jak TVN24BiS, Fakty TVN, TVN Meteo, TVN Warszawa, TVN24 Sport, Kontakt 24.
W ciągu 10 lat adres portalu stał się źródłem informacji, który codziennie odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników. W ciągu miesiąca klikacie w nasze strony niemal 200 mln razy i 40 mln razy odtwarzacie wideo.
By zapewnić Wam jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych informacji od 2013 roku działa aplikacja mobilna TVN24. Dzięki niej szybko sprawdzicie informacje z naszych najważniejszych kategorii: Polska, świat, biznes, sport oraz kultura i styl. Dzięki aplikacji szybko można podzielić się ciekawą treścią z innymi, poprzez udostępnienie materiału w mediach społecznościowych. Nasza mobilna aplikacja to także możliwość oglądania ulubionych programów, tj. "Fakty po Faktach", "Polska i Świat" czy "Kropka nad i". Aplikacja dostępna jest na platformach iOS, Android i Windows Phone.
Jesteśmy też z Wami w mediach społecznościowych. Na Facebooku, Twiterze, Instagramie, Google + i Snapchacie codziennie pokazujemy Wam świat, przeżywamy niezwykłe emocje sportowe i zaglądamy za kulisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Tam też pokazujemy Wam życie naszej redakcji od kuchni. Nasz profil na Facebooku jest najpopularniejszym spośród mediów informacyjnych, a nasze konto jest największym na całym polskim Twitterze.
Nieustannie trzymamy rękę na pulsie, dlatego pracujemy dla Was w dzień i w nocy.
Tak cieszyliśmy się z piątych urodzin:
Najlepsze dziennikarstwo w sieci
Co tydzień na portalu TVN24.pl prezentujemy Wam nową odsłonę Magazynu TVN24. Każde wydanie to przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia z ich wnikliwą analizą. To również autorskie teksty naszych redaktorów i reportaże pokazujące wszystkie oblicza otaczającego świata.
”Ten człowiek to dla mnie zagadka. (…) Zabijał mężczyzn, kobiety, dzieci i zwierzęta. Zabijał wszystko, co mógł”. O...
Opublikowany przez Magazyn TVN24 na 1 października 2016
Warto
W ciągu 10 lat portal TVN24 był wielokrotnie wyróżniany. W listopadzie 2007 roku, czyli już kilka miesięcy po tym jak zaczęliśmy działać, został laureatem studenckiej nagrody dziennikarskiej MediaTory w kategorii PromoTOR. Miesiąc później jako jedyne medium z internetu otrzymał nominację do nagrody Grand Press w kategorii "News" za cykl materiałów o finansowaniu fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego autorstwa Aleksandry Majdy. W 2008 roku wraz z telewizją TVN24 otrzymał nagrodę Mediatora w kategorii PromoTOR za uruchomienie platformy Kontakt 24.
W 2015 roku dziennikarze śledczy TVN24.pl Robert Zieliński oraz Maciej Duda zostali nominowani do nagrody Grand Press w kategorii "News" za artykuły "Ustawianie konkursów w NIK? Prokuratura chce uchylenia immunitetów Kwiatkowskiemu i Buremu", "Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS” oraz „13 faktów, po których nastąpiła dymisja Grabarczyka".
Również w 2015 roku Robert Zieliński i Maciej Duda byli nominowani do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego za artykuł "Jak wyjaśniono sprawę Grabarczyka?".
Ostatnie wybory w Stanach stały się też pretekstem do stworzenia przez nas aplikacji Ameryka Wybiera, dzięki której mogliście m.in. zwiedzić Gabinet Owalny, a także a bieżąco śledzić wyniki wyborów. Aplikacja w 2016 roku TVN24 została nominowana do nagrody Grand Press Digital.
10. urodziny portalu TVN24
10. urodziny portalu TVN24
Autor: TVN24.pl / Źródło: tvn24.pl