Polska

PJN określi się programowo

Polska

PAPElżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska przedstawią założenia programowe partii

Deklarację programową ogłosi już dziś w Katowicach ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza. W niedzielę w Warszawie odbędzie się pierwsza konwencja PJN. - Mamy ponad 10 - 12 tysięcy osób, które chcą się zapisać do stowarzyszenia - deklaruje Elżbieta Jakubiak, wiceszefowa klubu PJN.

W Katowicach będą m.in. przewodnicząca PJN Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Marek Migalski oraz posłowie PJN.

Elżbieta Jakubiak, pytana, co znajdzie się w deklaracji programowej, odpowiedziała: - Odwołanie się do wartości republikańskich, do wartości chrześcijańskich, odpowiedź na pytanie - jaką grupą ideową jesteśmy, jakie mamy cele w polityce i jakie obszary państwa trzeba koniecznie modernizować; sprawy rodziny i jej potrzeb, edukacji, dostępu do kultury, rozwoju gospodarki.

Wiceszefowa klubu PJN potwierdziła, że w niedzielę w Warszawie zwołana będzie konwencja PJN, na której przedstawiony zostanie wstępny program ugrupowania.

"Deklarują się przeróżni ludzie"

Według posłanki, ma to być konwencja środowiskowa, poznanie się ludzi, którzy chcą z nami współpracować. - Mamy ponad 10 - 12 tysięcy osób, które chcą się zapisać do stowarzyszenia. Bardzo wiele z tych osób chce budować struktury - zaznaczyła Jakubiak.

I dodała, że chęć współpracy ze stowarzyszeniem deklarują "przeróżni ludzie", także tacy, którzy wcześniej nie byli zaangażowani w działalność polityczną. - Chcemy na tej konwencji pokazać swój program, główne cele polskiej gospodarki, polityki - podkreśliła.

Na niedzielnej konwencji przewidziano kilka wystąpień, m.in. Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Nieoficjalnie wiadomo, że w przyszłym tygodniu możliwe jest powiększenie się klubu PJN o kolejnych posłów. Klub liczy obecnie 17 posłów

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości